Dziobaty Dziobaty
691
BLOG

Aresztowanie Trumpa - decydujące starcie

Dziobaty Dziobaty USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 24
W sobotę agencje podały - „We wtorek Trump ma być może zostać aresztowany” Jednocześnie, w sobotę New York Times poinformował, że czas wtorkowego aresztowania był spekulacją i może nie nadejść tak szybko. Według adwokata Trumpa podda się on aresztowaniu jeśli zostanie formalnie oskarżony

Kilka tygodni temu w Barnes&Noble Booksellers zamówiłem, a kilka dni potem zacząłem czytać pewną książkę, która „w pewnych kołach” została uznana jako ‘”explosive”… inne koła nie pozwoliły jej zbyt długo pozostać na półkach książnicy – to dzieło było wyjątkowo nieprawomyślne.

Autor David Horowitz jest amerykańskim pisarzem, zdecydowanie konserwatywnym. W latach swojej młodości (1956-1975) był zdeklarowanym zwolennikiem Nowej Lewicy ale później odrzucił idee postępowe i stał się obrońcą neokonserwatyzmu. Jest założycielem i prezesem prawicowego Centrum Wolności Davida Horowitza (DHFC).

Książka nosi tytuł – „Final Battle: The Next Election Could Be the Last” – “Ostateczna bitwa: Następne wybory mogą być ostatnimi”.

W swojej nowej książce Horowitz ujawnia podstępne strategie lewicy używane do osiągnięcia swoich nadniebnych celów; przez używanie haseł rasizmu, białej supremacji, kultury wykluczenia, wokeizmu, krytycznej teorii ras, FBI, zakłócanych procesów głosowania, edukacji w szkołach i uniwersytetach - jako broni masowego rażenia.

Horowitz mówi – „Amerykanie muszą wiedzieć, co naprawdę robią, zanim będzie za późno. Jeśli usiądziemy z założonymi rękami i nic nie zrobimy, Ameryka jako demokracja i wolne społeczeństwo zginie z rąk postępowców.”

Jednym z głównych wątków Final Battle jest wykazanie, jak skrajna lewica wykorzystała "histerię Trumpa" do stworzenia fałszywej narracji o prezydencie, konserwatystach i republikanach, w zuchwałej próbie kradzieży amerykańskiej demokracji... Ta narracja nadal trwa w związku ze zgłoszeniem Trumpa swojej kandydatury w nadchodzących wyborach prezydenckich...

Od chwili wygrania wyborów w 2016 aż do dziś, Donald Trump był poddawany naciskom, szykanom, oskarżeniom i manipulacjom politycznym w celu zdyskredytowania jego imienia... Donald Trump był prezydentem, który pod hasłem M.A.G.A. zdobył zaufanie i niezwykłą popularność społeczeństwa amerykańskiego...

Demokraci boją się Trumpa jak diabeł święconej wody; obawiają się że zatwierdzenie jego kandydatury i późniejsza elekcja spowodują jego powrót na urząd prezydencki w Białym Domu w Waszyngtonie... Donald Trump nadal walczy z pomówieniami, zarzutami i oskarżeniami... jest ich cała lista... Termin wyborów szybko się zbliża – pętla zarzucona na jego szyję szybko się zaciska.

Z ostatnich godzin - „We wtorek Trump ma być może zostać aresztowany”

Dzisiaj po po południu od 5pm to 7pm w programie telewizji Newsmax “The Count” prezenterka Lidia Curaj prowadziła talk - "Z wiadomością o nadchodzącym aresztowaniu Trumpa już we wtorek tego tygodnia, Ameryka zabiera głos!"

Znani politycy - Kevin McCarthy, Mike Pence, Elise Stefanik i inni mówili o politycznym oskarżeniu Trumpa... w programie wzięły też udział znane osobistości telewizyjne - Dick Morris, Michael Savage, kongresmen Mike Flood, kongresmen Randy Weber i kilku innych. Rozmowa – dyskusja nawiązywała do kilku tytułów medialnych które dzisiaj (sobota, 12 marca 2023) zafrapowały opinię publiczną

Newsmax, w oparciu o Reuters i AFP: "Trump Says He'll Be Arrested Tuesday as DA Eyes Charges" - "Trump mówi, że zostanie aresztowany we wtorek gdyż DA ujawnia oskarżenia"(chodzi o USDA, US Departament of Administration)

Yahoo, HuffPost:"Donald Trump Names Day He’ll Be Arrested In New Truth Social Screed "- "Donald Trump oznajmia w New Truth Social Screed że zostanie aresztowany"

The Epoch Times: Top Republican Orders Probe Into Potential Trump Indictment - "Czołowi Republikanie badają prawdopodobne oskarżenie Trumpa"

The Street - Yahoo: "Musk Makes Bold Prediction About the Future of Trump" - "Musk odważnie prognozuje przyszłość Trumpa" 


W sobotnim poscie na Truth Social Donald Trump oznajmił że zostanie aresztowany we wtorek w sprawie wniesionej przez biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie i wezwał swoich zwolenników do protestu.

Chodzi o sprawę utajnionych pieniędzy wypłacanych kobietom, które rzekomo miały kontakty seksualne z byłym prezydentem...Informacje dostarczył Michael Cohen, były osobisty prawnik Trumpa, że dokonał płatności w wysokości 130 000 dolarów na rzecz gwiazdy porno Stormy Daniels w ostatnich dniach jego kampanii w 2016 roku.

“Michael Cohen is an American former lawyer who served as an attorney for U.S. president Donald Trump from 2006 to 2018. Cohen was a vice-president of the Trump Organization, and the personal counsel to Trump”

Cohen przyznał się w 2018 r. do federalnych naruszeń finansowania kampanii Donalda Trumpa. Powiedział, że płatności polecił mu dokonać Trump. Został skazany, ale wtedy biuro prokuratora na Manhattanie Trumpa o przestępstwo nie oskarżyło.

Według The New York Times - „Każda płatność, jeśli nie zostanie odpowiednio rozliczona, może skutkować oskarżeniem o wykroczenie dotyczące fałszowania dokumentacji handlowej. Może to zostać podniesione do rangi przestępstwa, jeśli fałszywa księgowość miała na celu ukrycie drugiego przestępstwa, takiego jak naruszenie finansowania kampanii wyborczej” -

W sobotę New York Times poinformował też, że czas wtorkowego aresztowania był spekulacją i może nie nadejść tak szybko, z powodu jeszcze jednego świadka, który zeznaje przed wielką ławą przysięgłych, co opóźniłoby akt oskarżenia.

Według adwokata Trumpa w wypowiedzi dla CNBC, Trump dobrowolnie podda się aresztowaniu, jeśli zostanie oficjalnie oskarżony,

Ale nad przyszłością Donalda Trumpa kłębią się poważne problemy prawne.

Aktualne śledztwo jest jednym z kilku problemów prawnych, z którymi boryka się Trump, przed ewentualną nominacją republikańską na prezydenta. Trump konfrontuje się również z dochodzeniem kryminalnym na szczeblu stanowym w Georgii w związku z wysiłkami zmierzającymi do obalenia wyników z 2020 r. w tym stanie.

Specjalny prokurator mianowany przez prokuratora generalnego administracji Bidena Merricka Garlanda bada obecnie postępowanie Trumpa z tajnymi dokumentami rządowymi po odejściu z urzędu, a także jego wysiłki zmierzające do zakwestionowania wyborów w 2020 roku.

Biuro Prokuratora Okręgowego Bragga na Manhattanie w zeszłym roku wygrało skazanie Trump Organization za oszustwa podatkowe. Ale Bragg odmówił oskarżenia samego Trumpa o przestępstwa finansowe związane z jego praktykami biznesowymi

W lutowym sondażu Reuters/Ipsos, Trump prowadził w walce o nominację swojej partii mając poparcie 43% Republikanów,  w porównaniu do 31% dla jego najbliższego rywala DeSantisa, który zresztą jeszcze nie ogłosił swojej kandydatury.,

Właściciel Twittera miliarder Elon Musk uważa, że jeśli Trump zostanie aresztowany, będzie to miało kolosalny wpływ na wybory prezydenckie w 2024 roku - "Jeśli tak się stanie, Trump zostanie ponownie wybrany w miażdżącym zwycięstwie"

Kongresmenka Marjorie Taylor Greene napisała na Twitterze podobne zdanie jak Musk, mówiąc, że to ciągłe poszukiwanie zbrodni Trumpa tylko wzmocni politycznego rywala Demokratów.

"Jeśli Manhattan DA oskarży prezydenta Trumpa, ostatecznie wygra jeszcze więcej, niż już wygra" - A ci republikanie, którzy stoją z boku i kibicują jego prześladowaniom lub nie robią nic, aby je powstrzymać, zostaną wystawieni na działanie ludzi i zostaną zapamiętani, pogardzani i ukarani przez bazę”

"Prezydent Trump nie zrobił nic złego i zawsze walczył o naród amerykański i wszyscy o tym wiemy, dlatego go kochamy. A każdy republikanin, który myśli, że Demokraci powstrzymają to szaleństwo, gdy Trump zejdzie z drogi, oszukuje sam siebie.”

Mam problem - w wyborach 2016 głosowałem na Donalda Trumpa, nadal jestem po stronie Republikanów i należę do Club45jego zwolenników.

Śledzę meandry przedwyborcze Republikanów i wysiłki Trumpa w celu utrzymania się na powierzchni, pomimo kanonady Demokratów i min-pułapek stawianych przez kolegów – Republikanów…. oni chcą jego utopić.

Trump wzywa swoich zwolenników i sprzymierzeńców do poparcia…"Protestujcie, zabierzcie nasz naród z powrotem!" – powiedział, co komentatorzy zinterpretowali jako wezwanie do przemocy. Jest to powód do kolejnych zarzutów i oskarżeń.

Źle to wszystko widzę... za mało czasu i miejsca żeby ten temat rozwinąć. Myślę jednak, że Demokraci i Republikańscy koledzy Trumpa zadławią i nominacji Republikanów on nie dostanie... Demokraci stosują swoją stratagem i prą do przodu... Republikanie zachowują się jak pętaki.

Trump jest tą walką zmęczony a okazywana brawura jest częścią jego charakteru i nieuznawaniem porażki... Ptaszki w Mar-a- Lago ćwierkają, że Melania już od dawna chce mu to kandydowanie obrzydzić... Trump rzadziej grywa w golfa i przybyło mu na wadze... Nadal demonstruje ogromną energię, ale nie jest niezniszczalny.

Powtórzę przypowieść pewnego myśliwego z Sahelu – „Nawet najsilniejszy bawół się wykrwawi, jeśli bez przerwy kąsają go hieny i szakale”

Każdy kandydat Republikanów, nawet DeSantis te wybory z Michelle Obama przegra...chyba nadchodzi trzecia kadencja Obamów, przewrócenie upside down Ameryki i czas na niezakłócone panowanie Demokratów... w konsekwencji system jednopartyjny, zwycięstwo Rewolucji i prawdziwa demokracja; na pewno „z ludzką twarzą”... To dziejowe przeznaczenie i inaczej być nie może.

Można się trochę pośmiać, ale Horowitz ma rację.

Dziobaty
O mnie Dziobaty

Żwawy w średnim wieku, sędziwy też. Katolicki ateista, Cutting-edge manipulator należyty. Przyjmuję w środy i czwartki, bez kolejki.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka