Dziobaty Dziobaty
2251
BLOG

Grom medialny – próba zabójstwa prezydenta Bidena

Dziobaty Dziobaty USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Media podały wiadomość, że nastolatek próbował zabić prezydenta Bidena i przejąć władzę w kraju. Na takie rzeczy żaden senior nie można sobie pozwalać

Grom o szybkości pioruna uderzył nas z telewizora na samym początku World News Tonight, na kanale telewizji ABC o 6:30 p.m. …Niedługo przedtem wróciliśmy z plaży i wzięli orzeźwiający prysznic… po cold shower, jak zwykle gin&tonic… ja lżejszy, z dodatkiem Dry Martini; Zosia prawie klasyczny, z plasterkiem cytryny… na kilku kostkach lodu, of course… Ostanie dni są na Południowej Florydzie pochmurne i burzowe; ale deszcze trwają krótko, pioruny uderzają gdzieś wysoko… potem wygląda słońce i można iść na plażę. Na plaży trzeba obserwować chmury i zanim znowu zacznie padać, uciec do pobliskiego baru; aliści, tym razem, prosto z plaży wróciliśmy do domu... Przed rozpoczęciem wiadomości czuliśmy się rześko i dobrze... Potem gruchnęło - wiadomości napisane.

"Man who wanted to seize power struck White House barrier with truck, law enforcement says" - Mężczyzna który chciał przejąć władzę, uderzył ciężarówką w barierę Białego Domu, mówią organy ścigania”; ABC News, 23 maja, 2023.

Kierowca wynajętej ciężarówki która zderzyła się w poniedziałek z barierą bezpieczeństwa w pobliżu Białego Domu, powiedział organom ścigania, że chce przejąć władzę rządu i zabić prezydenta... Napastnik, lat 19, został został aresztowany i oskarżony. Przedstawiono mu pięć zarzutów, w tym napaść z użyciem niebezpiecznej broni... Ciężarówka którą prowadził uderzyła w barierę bezpieczeństwa w pobliżu Białego Domu, a incydent jest badany.

„FBI przesłuchało podejrzanego Sai Varshith Kandula, lat 19, z Chesterfield w stanie Missouri i powiedziało organom ścigania, że Kandula chce przejąć władzę, obalić rząd, zabić prezydenta i przejąć władzę”..., według trzech źródeł organów ścigania. Źródła powiedziały też ABC News, że w dochodzeniu władze przyglądają się „składnikowi zdrowia psychicznego” oskarżonego"..."Kandula jest przetrzymywany bez kaucji i pojawi się w sądzie federalnym w środę. Nie przyznał się do winy."... "Wynajęta ciężarówka U-Haul rozbiła się około godziny 22 po północnej stronie placu Lafayette'a w pobliżu Białego Domu.”

Amerykańska policja parkowa przedstawiła Kanduli pięć zarzutów, w tym napaść z użyciem niebezpiecznej broni, lekkomyślne prowadzenie pojazdu, wtargnięcie i zniszczenie mienia federalnego,. Został również oskarżony o grożenie śmiercią, porwaniem lub wyrządzeniem krzywdy prezydentowi, wiceprezydentowi lub ich rodzinom.

"Przeleciał z lotniska w St.Louis na międzynarodowe lotnisko Dulles w Waszyngtonie, gdzie wynajął ciężarówkę U-Haul i pojechał przed Biały Dom. Po staranowaniu pachołka, Kandula wyszedł z pojazdu i zaczął wymachiwać flagą z czymś, co według władz, wyglądało na swastykę i wtedy zatrzymali go funkcjonariusze z policji."

Anthony Guglielmi, rzecznik Secret Service powiedział, że nie było żadnych obrażeń wśród personelu Secret Service ani personelu Białego Domu... Dodał też - "Wstępne dochodzenie ujawnia, że kierowca mógł uderzyć w barierę celowo", powiedział.

Wg. Agencji Reuters – „Amerykańskie tajne służby i inne organy ścigania prowadzą dochodzenie w sprawie wynajętej ciężarówki, która uderzyła w bariery bezpieczeństwa w parku Lafayette'a naprzeciwko Białego Domu w Waszyngtonie, 23 maja 2023 r. Ciężarówka nie wiozła żadnych potencjalnych materiałów wybuchowych. Policja parku potwierdziła też, że dochodzenie jest nadal w toku.”

Wiele lat wcześniej, bo za czasów urzędowania prezydenta Baracka Obamy, jakiś wróg Bidena, wtedy wice-prezydenta, też czyhał na jego życie.

“Gunshots Fired Outside Vice President Biden’s Home” – “Strzelanina przed domem wiceprezydenta Bidena"; ABCNews, 18 stycznia, 2015

Świadkami tego zdarzenia byli agenci Secret Service którzy widzieli odjeżdżający pojazd niedaleko rezydencji wiceprezydenta w Delaware. Rzecznik Secret Service, Robert Hoback powiedział, że samochód znajdował się poza granicami bezpieczeństwa rezydencji.

"Strzały padły z samochodu, który bardzo szybko przejechał obok rezydencji wiceprezydenta w Wilmington w stanie Delaware około godziny 20:25 w sobotę wieczorem, kiedy Biden i jego żona byli poza domem.” Źródła powiedziały też, że nic nie wskazuje na to, że dom wiceprezydenta był celem ataku" ..."Po dokładnym przeszukaniu domu Bidenów okazało się, że żaden pocisk nie trafił w dom". Prywatna rezydencja wiceprezydenta znajduje się kilkaset metrów od głównej drogi, przy której padły strzały. "

Wtedy, w 2015 roku na tą informację nie zwróciliśmy uwagi – Biden był mało znaczącym dodatkiem do Obamy i głównie pomagał prowadzić rodzinne interesy Bidenów w Ukrainie i Chinach... było, minęło... ale dobrze się stało że potencjalny zabójca był daleko i w cel nie mógłby trafić.

Ale teraz!.. Wszak Joe Biden jest Prezydentem Stanów Zjednoczonych i Głównodowodzącym Sił zbrojnych USA... na takie rzeczy nie można pozwolić i wszyscy kochający prezydenta Bidena Amerykanie powinni być oburzeni... Jakiś małolat chce zabić prezydenta i przejąć władzę... wypadało by też żeby został dowódcą Armii USA i mianował się generałem, najlepiej czterogwiazdkowym...

Małolaty robią w tym kraju co im się podoba, ale jeszcze żaden nie pomyślał o zamachu stanu... pewnie dokładnie nie wiedział jak się to robi... Jak podają źródła, zamachowiec miał w samochodzie pornograficzne treści i obrazki i że był taki, jakiś - nadpobudliwy.

Kolejne wybory prezydenckie w przyszłym roku; toczy się zajadła walka z Republikanami, którzy zrobią wszystko aby Joe Biden, po raz drugi, prezydentem USA nie został... Republikanie są zajadli i zawistni... każdego kandydata Demokratów utopili by w łyżce wody... ciągle wydłubują jakieś brudy i wymyślone anty-demokratyczne historie; a to że Jill po nocach płacze bo Joe z domu gdzieś wybywa; a to że Bidenowie z podatków się nie rozliczyli... albo że służący w domu Bidenów (cały biały) prowadził samochód z DUI.

Prowadzący TV show World News Tonight, David Muir (ulubieniec Zosi) wyraził się, całkiem szczerze, że wynik wyborów będzie „bardzo zależał” od postawy mediów... Na pewno będzie...media – czwarta siła, pierwsza władza... bez mediów wyborów się nie wygra... media potrafią wszystko; ze słonia zrobią osła, z kukułki gołąbka pokoju... i tak dalej... Bez mediów nie ma życia.

Grom medialny który wypadł dzisiaj z naszego telewizora zrobił na nas wrażenie piorunujące i porażające – na sędziwego i miłego staruszka napadł przy użyciu ciężarówki jakiś podejrzany małolat…Jako senior przyznaję że w tym kraju, małolaty za dużo sobie pozwalają... Zaiste, prezydenta Bidena należy traktować z szacunkiem i miłością... już tyle dobrego dla kraju i świata zrobił do tej pory... zastępcy nie ma. Nie może Mu się stać nic złego - bo kto pokona kryzys i inflację i będzie tworzył Nową Amerykę?..  Aby zboże wyrastało wyżej a ludzie żyli jeszcze dostatniej bardzo... Niestety, na jedynie słuszną drogę rozwoju Ameryki trzeba będzie wejść.

Uderzyły mnie dzisiaj  jeszcze dwa inne gromki – zwiastuny przyszłych wydarzeń – to będą prawdziwe pioruny, duży i jeszcze większy… Media uderzą nimi w widownie kiedy trzeba i jak trzeba.

Baby w tutejszym maglu powiadają,  że oficjalnie wstępujący w szranki wyborcze gubernator Florydy Ron deSantis będzie też przez media uważnie kontrolowany i ostrzeliwany piorunami, ale kiedy rozgorzeje prawdziwa walka – Osioł Demokrata vs. Republikanin Słoń… W dzisiejszych czasach waga ważona się nie liczy, bo im koniom lżej, tym lata się wyżej… tak kiedyś powiedział słynny lotnik Walery Czkałow, który latał bez spadochronu.

Wyznaczenie terminu rozprawy przeciw Donaldowi Trumpowi o przestępstwo kryminalne, na marzec 2024 roku, to piorunek drugi.. W czasie przyszłym rzeczywistym rekontrę Republikanom uniemożliwi… wszystko wskazuje (so far) że Trump kandydatem GOP nie zostanie…

P.S.

Ponieważ ostatnio śni mi się stara Cyganka z powsińskiego lasku spod Warszawy, która dawno temu wywróżyła mi z ręki że zdobędę złoty skarb – zamierzam z nią o tej walce przedwyborczej pogadać i wydusić który kandydat wygra…

To „dawno temu” znaczy, przed pojawieniem się Zosi, of course.


Dziobaty
O mnie Dziobaty

Żwawy w średnim wieku, sędziwy też. Katolicki ateista, Cutting-edge manipulator należyty. Przyjmuję w środy i czwartki, bez kolejki.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka