Z Internetu
Z Internetu
Dziobaty Dziobaty
1480
BLOG

Kobieta w Białym Domu która uratuje świat - czy trzeba wstrzymać oddech?

Dziobaty Dziobaty USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 89
W sytuacji przygniatającej przewagi Donalda Trumpa w republikańskim wyścigu do prezydenckiej kandydatury, Demokraci stoją w obliczu pogłębiającej się degradacji wizerunku Bidena. Wielu z nich uważa że najlepszą kandydatką byłaby Michelle Obama, żona byłego prezydenta USA.

Czy ta para na obrazku zostanie Parą Prezydencką po wyborach w listopadzie 2024?... czy trzeba to wykluczyć?... między bajki włożyć?.. zastanowić się?...  przygotować?... uciekać?... w globalno - wirtualnym świecie niektórzy, o wszystkich wiedzą wszystko ...może przeczekać? Rok wyborczy w USA w toku - czas biegnie… emocje rosną. W sytuacji dużej przewagi Donalda Trumpa w republikańskim wyścigu do prezydenckiej kandydatury, Demokraci stoją w obliczu pogłębiającej się degradacji wizerunku Bidena.

George Bernard Shaw powiedział kiedyś, że kobieta potrafi patrzyć na jednego mężczyznę, rozmawiać z drugim, a myśleć o trzecim… dowodzi to, że kobiety mają dobrze rozwiniętą uwagę podzielną, co rzadko zdarza się u mężczyzn, a w polityce jest cenione niezwykle.... Zachwycając się nad kobietami w sensie ogólnym, można by powiedzieć, że kobiety są zdolne … w sensie absolutnym – że są zdolne do wszystkiego… Z całą pewnością (nie) wszyscy mężczyźni się z tym się zgadzają… ustępują kobietom wtedy kiedy mogą, choć niechętnie… ustępują zawsze kiedy muszą… polityczność kobiet jest w stanie naprawić wszystko co mężczyzna, nie tylko polityk, potrafi zepsuć …Przykładów jest wiele… w polu... rodzinnym domu i globalnej zagrodzie… never mind.

Kobiety w polityce to temat nienowy, można by nawet powiedzieć, że zgrany… Ktoś kiedyś zauważył, że słowo "przyszłość" jest rodzaju żeńskiego… o tym warto o tym pamiętać… Ilość „polityczek” w polityce 4.0 jest imponująca… nawet nie chce mi się pokazywać listy którą stale poprawiam…Aliści, aktualnie chodzi mi tylko o postać jedyną…

Po kolei… niegdysiejsza kandydatka na prezydenta USA, Hilary Clinton, skompromitowała się... kobieta, wice-Prezydent Kamala Harris zupełnie się nie sprawdziła...tęgie głowy Demokratów od dawna uważają, że jakaś odpowiednia kandydatka do Białego Domu znaleziona być powinna... Już w 2021 roku przewidywania były – Michelle Obama!.. Jak wszystkim wiadomo, Michelle jest żoną byłego prezydenta Baracka Obamy… była wymieniana jako potencjalna kandydatka na prezydenta już w 2021roku, ale nigdy publicznie nie wyraziła zainteresowania kandydowaniem.

"Michelle Obama for President? What Polls Say About Her 2024 Chances" - "Michelle Obama na prezydenta? Co sondaże mówią o jej szansach w 2024 roku"; tytuł z Newsweek, 29 grudnia 2021.

Wielbiciele Michelle Obamy, nie tylko Demokraci ale również wielu szeregowych Amerykanów, pamiętają że Pierwsza Dama była uznawana za najbardziej podziwianą kobietę w USA, przez trzy lata z rzędu… Od początku prezydentury Donalda Trumpa, piękna i elegancka Melania w mediach w ogóle nie istniała… Michelle ma od początku wielką przewagę nad całym potencjalnym rodzajem żeńskim - amerykańskim, który był w mediach fetowany – ma duże, czarne oczy… bardzo czarne...nawet moja ulubiona celebrytka Whoopi Goldberg aż takich nie ma.

Czas mijał… Senator Ted Cruz z Teksasu mówił o problemie Bidena w programie "Fox & Friends" w poniedziałek 6 marca 2023… Słowa Senatora Ted Cruza: „Twierdzę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Demokraci usuną Joe Bidena i wstawią Michelle Obamę na konwencję latem 2024. Prawdopodobieństwo tego, moim zdaniem, rośnie z dnia na dzień.”

W dniu 8 marca 2023 ukazał się na Salonie artykuł blogera@Dziobaty - „Z drugiego rękawa Demokratów wystaje as - US Election 2024”. Krótko przedtem, znalazłem w sieci wyniki sondażu przeprowadzonego 23 lutego 2023, przez firmę McLaughlin & Associates... Jedno z pytań skierowane do respondentów demokratycznych brzmiało - "Myśląc o prawyborach prezydenckich Demokratów w 2024 r., gdyby te wybory odbyły się dzisiaj (luty 2023!), na kogo byś głosował spośród następujących kandydatów" -

Na liście byli umieszczeni - obecny prezydent Joe Biden, była pierwsza dama Michelle Obama... kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez z Nowego Jorku... sekretarz transportu Pete Buttigieg... przegrany kandydat na prezydenta 2020, Beto O'Rourke z Teksasu... wiceprezydent Kamala Harris... gubernator z Michigan Gretchen Whitmer ...jako opcje zamieszczono jeszcze kilka innych nazwisk.

Sonaż pokazał prezydenta Bidena jako kandydata numer „1”, ale drugie miejsce na liście zaskoczyło wszystkich... miejsce numer „2”, z poparciem 12% respondentów, zajęła Michelle Obama...Kiedy nazwisko Bidena zostało z listy zdjęte, pierwsze miejsce uzyskała Michelle Obama z 19% poparciem... następna była wiceprezydent Harris i sekretarz Buttigieg - z 11% każdy.

Należałoby dodać opinię 'Democrats need a savior': Kennedy eyes Michelle Obama for 2024" - ""Demokraci potrzebują zbawcy: Kennedy spogląda na Michelle Obama w 2024" - to z programu FOX News Videos, 11 litopada, 2023… Popularny w mediach Robert F.Kennedy, był rozpatrywany jako kandydat do prezydentury z ramienia niezależnych… on też chce ratować Amerykę… ostro skrytykował Hillary Clinton za porównanie byłego prezydenta Trumpa do dyktatora… Podkreślając spadające poparcie dla prezydenta Bidena wskazał Michelle Obamę jako kandydatkę Demokratów na 2024 rok…

Prezydentura Bidena okazała się katastrofą, a on sam (tak mówią niektórzy) sam nie wie czy jeszcze żyje (żart). Demokraci od dawna mają z Joe Bidenem problem... Demokratyczni Wiseguys prowadzą grę „o wszystko” i są bardzo przebiegli... na razie media są powściągliwe, ale to kwestia niedługiego czasu... Można założyć, że po przygniatającym zwycięstwie Trumpa w republikańskich prawyborach w Iowa, długo czekać nie będą...mają w zanadrzu asa... na razie w rękawie.

Od kilkunast kilku tygodni, widuję jej twarz na okładkach popularnych magazynów mody i rozrywki... ale nie tylko... W bookstore Barnes&Nobles, gdzie wpadam kilka razy w tygodniu, zaczynają sie znowu pojawiać książki i albumy na jej temat...“Becoming Michelle Obama”...”The Light We Carry”… “Go High - The Unstoppable”… “Michelle Obama In Her Own Words”… i inne....Całkiem niedawno, 10 stycznia 2024, w New York Post, ukazał się artykuł z  wypowiedzą Megyn Kelly... Megyn Kelly jest znaną osobistością telewizyjną… pracowała dla Fox i NBC… obecnie jest radiowym host w programie „The Megan Kelly Show," w Sirius XM Radio.

"Megyn Kelly says if Michelle Obama launches 2024 presidential run, ‘it’s a whole new ballgame’"- " Megyn Kelly mówi, że jeśli Michelle Obama rozpocznie kampanię prezydencką w 2024 r, będzie to zupełnie nowa gra"… Chociaż Kelly powiedziała, że nie ma pewności czy była pierwsza dama będzie rywalizować o rolę głównodowodzącego Sił Zbrojnych USA, nazwała Obamę "potężną bronią Demokratów" w czqsie dwóch kadencji jej męża w Białym Domu… Rzecz jasna że Michelle Obama w USArmy nie służyła.

Prezydentowi Barackowi Obama, do postawienia Ameryki ”upside-down” zabrakło trzeciej kadencji… Nie ulega wątpliwości że w przypadku zwycięstwa Michelle w listopadzie 2024, USA będzie miała prezydentów dwóch…nawet gdy Barack zostanie „tylko” jako First Gentleman, jego władza będzie potężna.

Amerykańscy Republikanie wierzą w Donalda Trumpa… niektórzy jak w Boga…ich wiara w Trumpa jest gorąca, wręcz żarliwa… Co do mnie, wiara w niego jest ciepła... albo letnia … Nadal jestem w Republikańskim Klubie Hrabstwa West Palm Bech, choć w akcje przedwyborcze jego ekipy angażuję się mało… aktualnie dostaje od nich „materiały”, ale prawie nie reaguję.

Dlaczego w zwycięstwo Trumpa w tych wyborach wierzę bardzo troszeczkę niestety?… Choć Trump jest chłopem z cojones (które ciągle rosną)… jego popularność medialna, mimo wszystkiego, jest ograniczona… Trump siedzi w kotle Inkwizycji która go gotuje… jeszcze jest nie dogotowany, ale Inkwizycja czuwa… na ten temat jest wiele do wydziobania...

Jeżeli Donald Trump, mimo wszystkich odds, nominację Republikanów dostanie, a Demokraci wysuną kandydaturę Michell Obama – bardzo inteligentna, pełna energii bardzo niebiała kobieta, zmęczonego już walką "o życie" Donalda Trumpa jednak pokona…I think.

Powtarzam na Salonie on-and-on... wszystko będzie jak trzeba... jeno poczekać trzeba... czy wstrzymać oddech?.. nie każdemu, bez względu na wiek, wyjdzie to na zdrowie...

Czy Stany Zjednoczone Ameryki będzą rządzone przez Obama Gang (córki też bardzo zdolne są)... ze wszystkimi konsekwencjami dla Ameryki… dla świata...i dla Polski ???... A może Polskę uratuje Trump? Oddech wstrzymać można, ale niekoniecznie trzeba... Od Polaków to mało zależy

That's all folks!

Dziobaty
O mnie Dziobaty

Żwawy w średnim wieku, sędziwy też. Katolicki ateista, Cutting-edge manipulator należyty. Przyjmuję w środy i czwartki, bez kolejki.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka