Z Internetu
Z Internetu
Dziobaty Dziobaty
1567
BLOG

Inkwizycja amerykańska – czy Donald Trump spłonie na stosie?

Dziobaty Dziobaty USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 93
Po trwającym 2,5 miesiąca śledztwie, sędzia z Nowego Jorku orzekł sprawę na niekorzyść Donalda Trumpa, nakładając karę w wysokości 364 milionów dolarów. Prawnicy Trumpa jeszcze przed werdyktem zapowiedzieli, że złożą apelację. Łącznie z 3 letnim zakazem prowadzenia działalności w biznesie, jest to dotkliwa kara osłabiająca jego ludzką odporność i wolę walki o nominację prazydencką.

W dawnych, dobrych czasach (od XIII do XIX) wieku działała Inkwizycja - instytucja śledczo-sądownicza Kościoła katolickiego, utworzona w celu wyszukiwania, nawracania i karania heretyków, w oparciu o postanowienia ujęte w dokumentach soborowych, synodalnych oraz bullach papieskich......W skład inkwizycji wchodziły trybunały biskupie i urzędy inkwizytorów mianowanych bezpośrednio przez papieża oraz współpracujące z nimi władze świeckie.Termin "inkwizycja" oznacza też procedurę śledczą, którą posługiwali się inkwizytorzy i która oparta była na oskarżeniu publicznym, starannym śledztwie prowadzonym z urzędu, archiwizowaniu wyników dochodzeń oraz wydawaniu wyroku...

„Inkwizycja - parowóz dziejów” … może w oryginale wyglądało to trochę inaczej, ale naszych czasów Broniewski Władysław, nie dożył… Inkwizycja to coś bardziej doniosłego niż Rewolucja… rewolucja zżera swoje dzieci bezprawnie – to wynika z istoty rewolucji… Inkwizycja działa w majestacie „prawa” … ergo; jest usprawiedliwiona… Dodatkowo wartoby dodać, że rewolucja zżera tłumy.. Inkwizycja pożera jednostki; dokładniej rzecz ujmując... topi, wiesza, albo pali na stosie… medody tanie, ławtwe i przyjemne.

Inkwizycja amerykańska” – jako hasło, w encyklopedii i słownikach nie występuje… w sieci się przemyka, tu i tam… opisu metod inkwizycyjnego wykańczania ofiar też łatwo się nie znajdzie…Jako się rzekło metodą tanią i często stosowaną przez Inkwizycję było palenie na stosie… usłużni stosik ładnie ułożą… drewniane kawałki wyschłymi gałązkami obłożą… jak trzeba gazem podleją (amerykański „gas” - to benzynka jest)…Podpalacze stosu stoją w kolejce… grzebią nóżkami…machają rączkami…z wrażenia, często sikają w gacie i robią kupę... oczywiście, nie w świetle kamer.

W Inkwizycji naczelną postacią jest Wielki Inkwizytor – postać zawsze złowroga… płonące oczy… wzrok dziki i suknia plugawa… takiego Inkwizytora wszyscy się boją… jeśli ktoś się nie boi i tak swoje dostanie… kwestia czasu... takim był np. hiszpański  dominikanin Tomás de Torquemada, którym rodzice straszyli swoje niegrzeczne dzieci przed snem.

Amerykańska rewolucja swoją Inkwizycję ma…Wielkiego Inkwizytora do Spraw Specjalnych też… rzecz jasna Inkwizycja była i jest ulokowana w amerykańskim DOJ - Departamencie Sprawiedliwości (powinno być – w Departamencie Prawa i Sprawiedliwości)… gdzieżby indziej… DOJ posługuje się miotłą i Konstytucją… to dokument podstawowy… jednakowoż -miotła dokumentem nie jest…. Dalej idą konstytucyjne poprawki… ustawy i ustawki.. Ustawka, to taka ustawa ustawiana „jak trzeba” - przez konstytucyjną Władzę… albo Deep State… niektórzy twierdzą że Deep State to zlot bogatych czarownic, tyle że nie latają na miotle.

Wielkim Inkwizytorem Amerykańskiej Rewolucji d.s. Donalda Trumpa został, z woli Deep State, prokurator John "Jack": Smith, lat 55... W listopadzie 2022 r. został mianowany specjalnym prokuratorem w Departamencie Sprawiedliwości USA (DOJ) odpowiedzialnym za dwa toczące się śledztwa w sprawie możliwej działalności przestępczej byłego prezydenta USA Donalda Trumpa... Jeden z dziennikarzy magazynu The Examiner zauważył, że Smith łudząco przypomina Tomasa Torquemadę... XV- wiecznego Inkwizytora z arcy-katolickiej Hiszpanii... porównałem wizerunki obu Panów... wypisz wymaluj... niektórzy mówią że z uścisku rąk Smitha (był sportowcem, triathlonistą) Trump się nie wydostanie...jakby karma, czy co?... wierzyć - nie wierzyć?

Jedno ze śledztw dotyczyło przetrzymywania i domniemanego ukrywania przez Trumpa tajnych dokumentów po jego odejściu z Białego Domu w styczniu 2021 r.; drugie dotyczyło domniemanego podżegania przez Trumpa do ataku na Kapitol USA z 6 stycznia 2021 r., w którym tłum jego zwolenników próbował powstrzymać formalne zatwierdzenie Joe Bidena przez Kongres, po zwycięstwie nad Trumpem w wyborach prezydenckich w 2020 r… To ostatnie śledztwo zostało rozszerzone w ciągu pierwszego półtora roku administracji Bidena, aby objąć finansowanie i organizację ataku z 6 stycznia oraz domniemane, szersze wysiłki Trumpa i jego doradców w celu obalenia wyborów... w tym poprzez tworzenie "fałszywych" list elektorów popierających Trumpa w niektórych stanach wahadłowych… (były przekonywujące dowody, że oszukiwali ludzie Bidena).

W czerwcu 2023 r. biuro Smitha wniosło akty oskarżenia przeciwko Trumpowi , a w sierpniu 2023 r. biuro złożyło oczekiwany akt oskarżenia, w którym zarzucono Trumpowi utrudnianie oficjalnego postępowania i trzy zarzuty spisku  - (1) spisek mający na celu utrudnianie oficjalnego postępowania sądowego... (2) oszukiwanie Stanów Zjednoczonych oraz... (3) utrudnianie swobodnego korzystania z prawa wyborców do głosowania i liczenia głosów...

Przez długie miesiące, przypiekany na różnych stosikach Trump, jakoś się z nich wygrzebywał - zaczadziały… przypalony… zadymiony; wydawało się że bez butów… Udawało mu się, udawało...aliści, nic nie trwa wiecznie… stosiki urosły w stos godny Wymiarowi Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych… Trzy tytuły doniesień agencyjnych Ascociated Press,  Reuters i Agence France Presse, z 16 lutego 2024.

A $355 million penalty and business ban: Takeaways from Trump's New York civil fraud verdict” – „Kara w wysokości 355 milionów dolarów i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej: wnioski z werdyktu Trumpa w sprawie oszustwa cywilnego w Nowym Jorku”... Trump Verdict: Penalty More Than $364M in N.Y. Civil Fraud Case”- „Wyrok na Trumpa: Kara ponad 364 mln USD w sprawie chywilnej o oszustwo w Nowym Jorku”... New York Ruling Deals Trump Business a Major Blow” – „Orzeczenie w Nowym Jorku jest poważnym ciosem w biznes Trumpa”..

Po trwającym 2,5 miesiąca śledztwie, sędzia z Nowego Jorku Arthur Engoron orzekł sprawę na niekorzyść Donalda Trumpa, nakładając karę w wysokości 364 milionów dolarów za to, co sędzia uznał za „wieloletni plan oszukiwania banków i innych osób za pomocą sprawozdań finansowych, które zawyżały majątek byłego prezydenta.”...Prawnicy Trumpa jeszcze przed werdyktem zapowiedzieli, że złożą apelację.

Surowa kara wymierzona w piątek przez nowojorskiego sędziego Donaldowi Trumpowi i jego rodzinnej organizacji jest wielkim ciosem dla byłego prezydenta na jego dużym i wieloletnim rynku nowojorskim....Orzeczenie obejmuje grzywnę w wysokości około 364 milionów dolarów, a także trzyletni zakaz pełnienia przez Trumpa funkcji dyrektora korporacyjnego oraz możliwości ubiegania się o pożyczki w nowojorskich bankach... Sąd wyznaczył też dyrektora/kuratora, emerytowaną sędzię federalną Barbarę Jones, do monitorowania reszty biznesu Trumpa.

"Firma pod wieloma względami jest nadal własnością rodziny, ale jest poza jej kontrolą" – powiedział Will Thomas, profesor prawa gospodarczego na Uniwersytecie Michigan... Nieruchomości firmy w NYC obejmują Trump Tower, budynek na 40 Wall Street i hotel Trump Park Avenue (znany jako miejsce, w którym Bob Dylan po raz pierwszy spotkał Beatlesów)...„Aktywa te mogą zostać przejęte, jeśli Trump nie będzie honorował postanowienia sądu”, powiedział Thomas.

Według Forbesa szacowana wartość nowojorskich aktywów Trumpa wynosi około 690 milionów dolarów… cały majątek byłego prezydenta Dorbes szacuje na 2,6 miliarda dolarów… sumę, która obejmuje, m.in. - 870 milionów dolarów w klubach golfowych i kurortach… 190 milionów dolarów w nieruchomościach poza NYorkiem i 640 milionów dolarów w "gotówce i aktywach osobistych"... Trump, który teraz ponownie ubiega się o reelekcję na urząd, jest mieszkańcem Florydy, gdzie jego aktywa obejmują klub Mar-a-Lago, kurort Trump National Doral w Miami i trzy luksusowe domy w West Palm Beach.

John B. Quinn, biznesman i były partner Trumpa w interesach powiedział –„ Nawet jeśli chciałby przenieść resztki biznesu na Florydę, musiałby mieć pozwolenie do prowadzenia interesów w Nowym Jorku”… takie jest prawo... Co więcej, trzyletni zakaz dotyczący prowadzenia biznesu przez Trumpa… oraz podobny, dwuletni zakaz dla synów Erica i Donalda Jr. – oznacza, że nie będą oni mogli dokonywać przejęć, brać pożyczek ani refinansować kontraktów… Quinn, dodał, że "prowadzenie interesów staje się dla organizacji Trumpa bardzo trudne"... Trzy lata to w biznesie bardzo długi okres czasu... Donald Trump jeszcze nie jest zrujnowany doszczętnie, ale z list Forbesa spada szybko w dół… W świat polityki wszedł jako bilioner… „stacza” się do poziomu „zwykłego” milionera.

Donald Trump wskoczył w bagno polityki z brudnego świata biznesu… nie miał zaplecza politycznego… przebojowy z charakteru, wszystkie przeszkody roztrącał jak burza...Trump walczy z Deep State już ponad siedem lat…. Czy przetrwa tą kolejną wrzutkę w bardzo rozgorzały już stos?.. Może tak... może nie.

Donald Trump nie jest niezniszczalny… młodzikiem (za przeproszeniem) nie jest… w golfa jeszcze gra dobrze…. Melanię emabluje… Trump przez wiele lat sprawiał wrażenie szarżującego byka… albo słonia… Ale wieloletnie ataki osłabiły cały jego system immunologiczny… dosłownie i w przenośni… Ja widzę jak Trump słabnie… ciągłe upokarzanie jego, Melanii i całej rodziny, nie mogło nie osłabić jego woli walki… Szarżuje nadal i porywa tłumy… ale podczas jednej z szarż może się przewrócić... Jako zwolennik Trumpa bardzo nad tym ubolewam.

Jeżeli jego wrogowie (należy pamiętać że w Deep State są też niektórzy wpływowi Republikanie) pozwolą mu dotrwać do nominacji,  przez cały pozostały czas jego wrogowie mogą do upiec żywcem… a po ewentualnej, wygranej prezydenturze – stworzyć piekło..

Przypomnę sentencję mojego znajomego, myśliwego z Sahelu... "nawet najsilniejszy byk się wykrwawi, jeśli bez przerwy kąsają go szakale i hieny".

Narodowa Konwencja Republikanów która wyłoni kandydata na wybory prezysenckie w 2024 r. odbędzie się w Milwaukee w stanie Wisconsin w dniach 15-18 lipca 2024 r ... zostało tylko 5 miesięcy.


Dziobaty
O mnie Dziobaty

Żwawy w średnim wieku, sędziwy też. Katolicki ateista, Cutting-edge manipulator należyty. Przyjmuję w środy i czwartki, bez kolejki.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka