13 obserwujących
212 notek
159k odsłon
1124 odsłony

Witold Gadowski o koronawirusie

Wykop Skomentuj26

Pod notką :

https://www.salon24.pl/newsroom/1084044,chory-na-covid-19-posel-jerzy-polaczek-pis-w-powaznym-stanie-apeluje-o-opamietanie#comment-19444607


blogerka o sympatycznie brzmiącym nicku @Ciotka Matylda  podała link do wywiadu z Witoldem Gadowskim, w którym dziennikarz podsumowuje naszą obecną wiedzę na temat pandemii.

Uznałam, że wywiad jest na tyle istotny, że należy go podać do szerszej wiadomości i sam link nie wystarczy.


Wywiad znajduje się tu:


https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/6899-witold-gadowski-koronawirus-stworzony-reka-czlowieka-nasz-wywiad?fbclid=IwAR3oug3lOydJBqyCccWtsCld19cjKZBLNSLwzj7BE6KqsEMNKyVru7QHR7g


Z Witoldem Gadowskim, publicystą, dziennikarzem i pisarzem, rozmawiała Aldona Zaorska

Dziś toczy się wojna, ludzie boją się o swoje życie, przestały się liczyć układy, gwarancje i dokumenty. W takiej sytuacji wszystko jest możliwe. Tu pachnie przebudową świata. Musimy walczyć o wolność i dostęp do informacji. Jeśli to zostanie ludziom odcięte, zostaną niewolnikami. Może jest to beznadziejna walka, ale to wszystko, co nam pozostało. Musimy walczyć. Oczywiście ci, którzy tę walkę podejmą, zapłacą bardzo wysoką cenę, ale nie ma innej drogi.

 

Z czym mamy obecnie do czynienia?


Wszyscy się nad tym zastanawiamy. Krótko mówiąc nie wiemy, z czym mamy do czynienia. Możemy się tylko miotać pomiędzy różnymi teoriami. Od teorii mówiących, że to jest rzecz naturalna, że pandemia wybuchła przez mutację własną koronawirusa, do najbardziej spiskowych, że właśnie następuje przegrupowanie ustroju świata.

Z informacji, którymi dysponuję, uzyskując je od znajomych pracujących nad najlepszymi technologiami biochemicznymi w laboratoriach w Kalifornii, nie wynika nic pocieszającego. Ich zdaniem (a pracują nad SARS-CoV-2 od wybuchu pandemii) prawdopodobieństwo tego, żeby doszło do naturalnej mutacji koronawirusa, jest bardzo niskie. Z 90-procentową pewnością możemy wykluczyć naturalne pochodzenie koronawirusa, który nas atakuje. Mówiąc wprost: on został wyposażony w pewne wzmacniające jego działanie funkcje, które dodano ludzkimi rękami.

Moi informatorzy mówią, że został do tego użyty cały mechanizm, nazywany przez nich „game of functions” – wzmocnienie funkcji. Nie mogę podać nazwisk moich informatorów, gdyż wówczas straciliby pracę, a pracują naprawdę nad wysokimi technologiami, są niemal przekonani, że to zostało dokonane ręką ludzką. Oczywiście są artykuły, które mówią coś przeciwnego, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek w ich odbiorze. Jednocześnie podkreślam od razu: nie mamy dowodów, żeby koronawirus był bronią biologiczną ani na to, że jest to wirus eugeniczny, stworzony, by zabijać starsze osoby, bowiem ciężko przechodzą go także osoby młode i zdrowe, nawet dzieci.


Zacznijmy więc od podstaw. Co mówią Pana znajomi na temat tego, jaki to jest wirus? Jak działa?


Po pierwsze, koronawirusy rzeczywiście istnieją. Tyle tylko, że tym razem mamy do czynienia ze sztuczną modyfikacją istniejącego w przyrodzie wirusa SARS. On także był zaraźliwy, ale dawał natychmiastowe objawy, dzięki czemu osoby nim zarażone można było natychmiast „wyeliminować”. Ten wirus nie daje natychmiastowych objawów, a osoba nim zakażona zaraża kolejne. Kiedy objawy u niej wystąpią, jest już za późno. Jak wygląda, wszyscy wiemy – z grubsza rzecz biorąc jak kula z kolcami. Na tych kolcach ma białko typu spike. Ono ma 1270 aminokwasów. Połowa z nich tworzy tzw. płaszcz protekcyjny, druga połowa bierze udział w tzw. akcji. Najgorsze jest w środku tego wirusa. To coś robi dziury w membranie komórek, szczególnie w membranie komórek płuc, serca, nerek i męskich jąder i te właśnie organy są atakowane przez koronawirus.

Przez te dziury w membranie komórki wirus wpuszcza swoje RNA, czyli kwas rybonukleinowy, do jądra komórki. Wirus wiąże się z receptorami komórki. Są to receptory ACE-2, które występują szczególnie w komórkach płuc, serca, nerek i męskich jąder. Wiadomo, że palacze i osoby starsze mają tych receptorów ACE-2 dużo więcej, stąd znacznie większe prawdopodobieństwo, że powiąże się z nimi wirus powodujący COVID-19. Koronawirus wpuszcza poprzez receptor ACE-2 nowe białko nowego wirusa. W środku komórki wirus wytwarza pęcherzyki, a w nich zainfekowana komórka usuwa własne białko i wprowadza białko wirusa. Pojawia się perforator, robi dziurę w membranie komórki, wstrzykuje wirusowi swój materiał genetyczny i w tym momencie komórka zaczyna produkować wirusy. W tej nowej komórce zniszczony zostaje receptor ACE-2 i to właśnie wywołuje ostre zapalenie płuc, niedotlenienie, poważnie atakuje serce i nerki, bo ACE-2 jest bardzo potrzebne do funkcjonowania tych organów. Organizm może wejść w stan sepsy, dlatego tak ciężko jest z tym koronawirusem walczyć. Na to na razie nie ma lekarstwa. Chyba, że twórcy wirusa takie lekarstwo posiadają, tylko nie chcą go ujawnić.

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale