13 obserwujących
228 notek
167k odsłon
292 odsłony

Amerykańskie zmagania

Wykop Skomentuj28


Korespondencja Artura Kalbarczyka z USA, tym razem dla  wRealu24.W systemie wyborczym USA każdy stan wysyła swoich elektorów, którzy są zobowiązani głosować na kandydata, który w danym stanie wygrał wybory. 

Wbrew opinii mediów Joe Biden na dzień dzisiejszy nie posiada koniecznych 270 głosów elektorskich, ponieważ prawnicy Trumpa zaskarżyli do sądów stanowych wyniki wyborów w 6 stanach: Arizonie, Georgii, Pensylwanii, Wisconsin, Nevadzie, Michigan.

Przesłuchania przed sądem stanowym w Pensylwanii odsłoniły ogromne oszustwo wyborcze. Dowodów na takie oszustwo w pozostałych stanach jest bardzo dużo. 

W każdym z tych stanów ostateczną decyzję o certyfikacji wyborów, przyznaniu głosów elektorskich na danego kandydata podejmuje parlament stanowy. Oprócz Nevady republikanie mają przewagę w pozostałych stanach.

Jest również możliwość odwołania się od wyroku sądu stanowego do Sądu Najwyższego USA i przedstawienie tam swoich dowodów. Negatywny wyrok sądów stanowych nie przesądza jeszcze o niczym, bo każda ich decyzja musi dalej trafić do SN. 

Ekipa Trumpa ma świadomość, że szanse na wygranie sprawy mają tylko przed SN.

Jest duża szansa na to, że Izba Reprezentantów stanowych mając świadomość i wiedzę o oszustwie wyborczym nie deleguje swoich elektorów, lub deleguje elektorów głosujących na Trumpa, mimo, że sekretarz stanowy zatwierdził wynik korzystny dla Joe Bidena.

Te wszystkie decyzje będą podjęte w ciągu najbliższych 10-12 dni. A więc walka wciąż trwa.


Sydney Powell wciąż współpracuje z ekipą Trumpa, ale nie jest finansowana z pieniędzy zbieranych przez Gulianego.


Zapraszam do wysłuchania całego wywiadu, który odsłania skomplikowaną sytuację w USA i pokazuje jak bardzo skorumpowane są elity nie tylko w partii demokratycznej, ale również w partii republikańskiej.

Jeśli Trump przegra i nie uzyska wymaganych głosów elektorskich, ustąpi i będzie budował swoje stronnictwo w partii republikańskiej. 

Sytuacja wyborcza pokazała Amerykanom stan ich państwa. Bardzo wielu z nich ma świadomość oszustwa wyborczego i tego już nie da się odwrócić. 

Bez względu na ostateczny wynik wyborów deep state już przegrał, bo przegrał umysły społeczeństwa. 

"We the people" mają  już świadomość w jakim bagnie się znaleźli.PS


Potwierdzenie i uzupełnienie tych informacji znajdziecie Państwo w świetnej notce Jacka Matysiaka:


https://www.salon24.pl/u/fraszkowanie/1094960,czy-to-koniec-trumpaWykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale