Blog
Rozważania Głupca
el.Zorro
el.Zorro Głupcem z Tarota
19 obserwujących 279 notek 196292 odsłony
el.Zorro, 10 czerwca 2017 r.

Ile kosztuje Polaka bezsensowna wojna handlowa z Rosją?!

630 21 0 A A A
Bez komentarza. / Mat. Google.
Bez komentarza. / Mat. Google.

Trawestując słowa Dmowskiego,

Polscy przywódcy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę!


Wponiedziałek listonosz dostarczył Zorru rachunek za gaz, którego termin płatności minął w czwartek!

To ostano wyraźnie „nowa, świecka tradycja” PGNiG, gdzie po „dobrej zmianie”, ale na gorsze, wyraźnie jest więcej poupychanych na lukratywnych synekurach „krewnych i znajomych PiS-manów”, niż „Murzynów” od roboty, niekoniecznie brudnej, na przykład inkasentów.

Niestety, wraz z zapadłym rachunkiem, przesyłka zawierała informację o tym, że kaczomyślny i rydzykobojny Urząd mający w teorii bronić durnych Polaków przed pazernością monopolistycznych zdzierców , ZEZWOLIŁ sprzedawcy gazu w Polsce na kolejne dokręcenie śruby cenowego drenażu portfeli Polaków.

Co prawda wzrost ceny jest niewielki, ale w zderzeniu ze światową koniunkturą na paliwa, NIEUZASADNIONY!

Przynajmniej wedle tego, co przechodzi przez autocenzorskie i klasyczne cenzorskie sito w mediach, jako, że Polska od 1990 roku JAWNIE prowadzi antyrosyjskie działania na froncie wojny gospodarczej Rosji z ponadnarodowymi trustami neokolonialnymi, mającą oskomę na nieprzebrane bogactwa, jakie kryje obszar Rosji.

Ale pewien news precyzyjnie tłumaczy powód, dla którego mimo spadku cen „błękitnego paliwa” Polacy płacą coraz wyższe rachunki za gaz ziemny!

Owoż do gazoportu pod Szczecinem zacumował gazowiec, z „całymi” 100 milionami m³ LNG, made in USA.

Dla nieobytych z polskim rynkiem gazu ziemnego, 100 milionów m³ to pryszcz na nosie nastolatka wobec wulkanu potrzeb! Gazoport pod Szczecinem może i to pracując pełna mocą, zaspokoić zapotrzebowanie na gaz ziemny co najwyżej kombinat chemiczny w pobliskich Policach, usypujący metodycznie od momentu powstania tykającą bombę ekologiczną masowego rażenia, w postaci góry zabójczych dla wszystkiego co żyje odpadów produkcyjnych.

Zatem wielkim kłamstwem i oszustwem jest wciskanie Polakom ciemnoty, jakoby szczeciński gazoport mógł choćby w części rozwiązać problem dywersyfikacji dostawców gazu ziemnego dla potrzeb Polaków!

Gazoport o TYLKO piekielnie droga propagandowa inwestycja, potrzebna JEDYNIE najemnikom polityki kolonialnej USA, wysługujących się Hu... (WRÓĆ!) Wujowi Samowi za marne centy, ale kosztem miliardów utraconych zysków dla Polski i Polaków z lukratywnego handlu z Rosją!

Wybudowano go TYLKO w jednym celu:

aby mieć 500% pewności, że kupowany od Niemców lub Norwegów gaz nie pochodzi z Nord Streamu, bo to co wydobywane jest z Morza Północnego, ledwo zaspakaja potrzeby Norwegii, Danii i Wielkiej Brytanii, która ma swoje złoża już na wyczerpaniu i musi już pewne ilości gazu ziemnego importować.

Gdyby bazować na tym, co bredzą bogato opłacane przez antyrosyjskie lobby intelektualne prostytutki, masowo wdzięczące się w przekaziorach, tych „odbitych” przez PiS, i tych na żołdzie Międzynarodówki Syjonistycznej,

to Rosja Putina DAWNO upadłaby ekonomicznie, a jej mieszkańcy umierali z głodu tak masowo, jak podczas oblężenia Leningradu!

Taka propaganda usprawiedliwia idiotyczne, antyrosyjskie warcholstwo made in Poland!

Gdyby media PODAŁY PRAWDĘ, czyli to, że Polska NIE JEST ZAUWAŻALNYM graczem w imperialnych przepychankach USA i Rosji, bo ma zbyt mikroskopijny potencjał przemysłowy, aby zachwiać gospodarką Rosji,

wówczas statystyczny Polak, spoglądając w rosnące rachunki za gaz, i paliw płynnych na stacjach, mimo znaczącego ich spadku na rynkach światowych, zadałby sobie o powód tak idiotycznej i zgubnej dla polskiej gospodarki polityki, jaką od 1990 roku prowadzą, dowolnego autoramentu, sitwy rządzące III Rp.

A media polskie i polskojęzyczne NIE INFORMUJĄ durnych Polaków o tym, że skroplony gaz ziemny, zwany skrótowo LNG,


TO NAJDROŻSZA FORMA DOSTAWY GAZU!

Aby to, co wydobywane jest ze złoża mogło zostać najpierw bezpiecznie skroplone, a potem wysłane w zbiornikach gazowców do gazoportu, a tam bezpiecznie rozprężone do stanu gazowego, NAJPIERW musi zostać dokładnie oczyszczone. Jest to konieczne, gdyż zanieczyszczona nawet niewielkimi ilościami, zwłaszcza helu, mieszanka metan-etan, podczas rozprężania staje się niestabilna i może nawet detonować. Bo LNC to nie w miarę bezpieczny LPG, zwłaszcza w dawce kilku ton.

To kosztuje i to sporo, więc przesył gazu ziemnego w postaci LNG jest „ostateczną ostatecznością”, stosowaną tam, gdzie nie można, z różnych powodów, przerzucić gazociągu, na przykład zaopatrując narażone na silne i częste trzęsienia ziemi wyspy Japonii. Stosowane jest również w tych krajach, w których LNC zasila się pojazdy lub agregaty.

Jeśli do tego doda się fakt, że praktycznie cały LNG eksportowany przez USA pochodzi ze złóż łupkowych, czyli znowu najdroższych w eksploatacja złóż gazu ziemnego,

Opublikowano: 10.06.2017 20:30.
Autor: el.Zorro
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wiem, że nic nie wiem, ale to więcej, niż wykładają na uniwersytetach.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @1odłamek Rzecz w tym, że w Polsce NIE MA prawdziwych inżynierów, tylko prosperują osobnicy...
  • @dworu cesarskiego Pewnie wielu, na czele z Tobą się zdziwi, ALE JA naprawdę nie miałbym...
  • @barbie Towarzysz Różański, de domo Goldberg, był komisarzem podległym pod obciążone...

Tematy w dziale Polityka