95 obserwujących
3505 notek
1991k odsłon
  171   0

Pierwsza decyzja nowego prezesa TVP

   Nowy prezes TVP podjął swą pierwszą decyzję dotyczącą tzw. szerokiej publiczności. Portal Wirtualnemedia.pl doniósł dzisiaj [8.09.2022], że:

  "Telewizja Polska nie zorganizuje koncertu z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, który był planowany na 17 września - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. To decyzja nowego prezesa telewizji publicznej, Mateusza Matyszkowicza. (...) Koncert zapowiedział w zeszły piątek poprzedni prezes TVP Jacek Kurski, który tego dnia wizytował miejsce nad Kanałem Elbląskim, w którym miało się odbyć wydarzenie - Na przekopie będzie start przedsięwzięcia, a tu będzie finał - mówił w Pytaniu na śniadaniu” Kurski. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, podczas szykowanego na 17 września koncertu wystąpić mieli m.in. Jan Pietrzak, Ryszard Rynkowski, Ryszard Makowski oraz artyści z gatunku disco polo. Event był dopinany w tym tygodniu, nie został jeszcze umieszczony w oficjalnej ramówce TVP dla prasy. Impreza jednak w ogóle się [nie] odbędzie. Jej organizację odwołał w środę nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Początkowo chciał, by na koncercie nie było wykonawców disco polo, ale ostatecznie zdecydował, że cały koncert nie ma w ogóle sensu. - Po usunięciu artystów disco polo zostali m.in. Pietrzak i Makowski. Prezes stwierdził, że to są zbyt słabi artyści, by "uciągnąć" koncert, a w takim razie jego organizacja nie ma sensu - słyszymy od naszego informatora." {TUTAJ(link is external)}

  Według innych mediów:

  ""Nowy prezes miał uznać, że to nie jest dobry moment na imprezę z muzyką taneczną" - czytamy na Press.pl.

Wcześniej, decyzją Mateusza Matyszkowicza, z grona wykonawców mieli zostać wykluczeni artyści disco polo. Sprawę komentował Plejadzie Don Vasyl, który miał wystąpić podczas koncertu.

"Rozmawiałem z reżyserem oraz Robertem Klattem [szef firmy World Media, realizującej koncerty i festiwale – red.] i powiedział, że odrzucono ten koncert i nawet mnie nie chcą. To jest już naprawdę dyskryminacja!" - stwierdził." {TUTAJ(link is external)}.

  No cóż, nowy prezes może nie lubić disco polo. Powinien jednak zdawać sobie sprawę z dwóch rzeczy. Po pierwsze - takie szlagiery zawsze były, są i będą. Po prostu ludzie je lubią. Po drugie - głos w wyborach miłośnika disco polo znaczy tyle samo co głos wyrafinowanego melomana. Tych pierwszych jest jednak wielokrotnie więcej. Zdawał sobie z tego sprawę Jacek Kurski i dlatego właśnie organizował takie koncerty. Mateusz Matyszkowicz tego nie rozumie. Dzień 17 września kojarzy się z klęską, ale to nie znaczy, że musimy od rana do wieczora chodzić smutni, nadęci i w żałobie. Otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej to radosne wydarzenie.

  Na szczęście - próba uczynienia z tej okazji dnia żałoby narodowej i tak się nie powiedzie. Dowiadujemy się {TUTAJ(link is external)}, iż:

  "Z imprezy w TVP miał zrezygnować nowy prezes Mateusz Matyszkowicz. Koncert miał się odbyć 17 września, czyli w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Nowy prezes miał jednak uznać, że to nie jest dobry moment na "imprezę z muzyką taneczną".

Jednak impreza z Cleo [piosenkarką] z okazji otwarcia przekopu i tak się odbędzie. Jak usłyszeliśmy od współpracowników artystki, ten koncert w ogóle nie miał być transmitowany w TVP. – To miały być dwie różne imprezy. Teraz będzie jedna – słyszymy.

Koncert Cleo, ale i innych gwiazd, odbędzie się na plaży przy Zatoce Gdańskiej, czyli tuż przy przekopie. Zagra też DJ Brave, zespół Sound'n'Grace oraz zespół szantowy Cztery Refy. (...) Ta impreza organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury. Wśród nich są największe państwowe spółki: KGHM, PKN Orlen czy PKO BP. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. "Każdy z uczestników otrzyma opaskę uprawniającą do nieograniczonego wejścia i wyjścia z terenu wydarzenia" – podają organizatorzy." {TUTAJ(link is external)}.

  Publiczność i tak więc będzie się bawiła. Straci wyłącznie TVP.

  

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura