Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
74 obserwujących 2772 notki 1443738 odsłon
elig, 15 maja 2018 r.

Koniec świata!!! Rafał Ziemkiewicz chwali Michnikowszczyznę

1368 24 0 A A A

   Rafał Ziemkiewicz opublikował w najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy" [nr 20/2018] tekst "Barwy prekampanii". Ku swemu zdumieniu znalazłam w nim następujący fragment:

  "Wszyscy tu nie lubmy "Wyborczej" i mamy powody, ale jeśli tak na spokojnie, z dystansu, przyjrzeć się roli, jaką odegrała michnikowszczyzna w dziejach III RP, to nawet ja muszę przyznać - dobrze przysłużyła się ojczyźnie. To nic, że chciała wręcz przeciwnie. Pan Bóg znowu podpisał się prosto na krzywej linii.

  Michnikowszczyzna skolonizowała kulturowo najpierw postkomunistów, a potem falę wioskowych cwaniaczków, jaką była PO Tuska, i przy okazji jeszcze Palikota - po czym, sama w międzyczasie skolonizowana przez "Krytykę Polityczną", wszystkich po kolei wciągnęła, jak w czarne dziurę, w lewicową niewybieralność. Gdyby ziścił się czarny sen Michnika i komuna po rozwiązaniu PZPR poszła w Mecziaryzm/Moczaryzm, gdyby zamiast na "europejskość" mierzoną liczbą piór w zadku i intensywnością kręcenia nim na platformie "parady równości" postawiła na gomułkowski "ludowy" patriotyzm z nutką PRL-owskiej pruderii - toby pewnie rządziła do dziś. Popularność PO także załamała się wskutek ostrego skrętu w lewo, wywołanego ubieganiem się Tuska o posadę w Unii, ale potem kontynuowanego przez Ewe Kopacz już zupełnie bezrefleksyjnie.".

  Ziemkiewicz ma oczywiście rację - ideologiczne szaleństwa Michnika i jego ludzi skutecznie udupiły całą polską lewicę. Przed wyborami parlamentarnymi 2015 mieliśmy jaskrawy przykład podobnego zjawiska. Oto w telewizji wystąpił Adrian Zandberg {TUTAJ}, szef niszowej, komunistycznej partyjki Razem, i wygłosił płomienne przemówienie. Gadał bzdury, ale okazał się nadzwyczaj utalentowanym mówcą wiecowym [mógłby grać rolę Sarumana we "Władcy Pierścieni"]. Część lewicy, m.in. "Gazeta Wyborcza", wręcz oszalała na jego punkcie. Partia Razem uzyskała aż 3% głosów w wyborach, odbierając je SLD. W efekcie - żadna partia lewicowa nie znalazła się w parlamencie, a PiS mogło rządzić samodzielnie.

Opublikowano: 15.05.2018 12:44. Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 12:46.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206) (http://obiektywnie.com.pl )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @RobertzJamajki    Dziękuję.  Już poprawiłam.
  • @Leszek Koltunski   Nie, Urugwaj właśnie wygrał z Portugalią i jest w ćwierćfinale.
  • @szahis     Miał więcej żółtych kartek na koncie.  Najpierw liczy się punkty, potem...

Tematy w dziale Kultura