Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
76 obserwujących 2894 notki 1566969 odsłon
elig, 27 czerwca 2018 r.

To gorzej niż zbrodnia - to błąd

1247 35 0 A A A

  Popełniło go właśnie PiS przepychając dziś [27.06.2018] kolanem przez parlament nowelizację ustawy o IPN {TUTAJ}. W Sejmie uchwalano ją przez 4 godziny, potem od razu poszła do Senatu, a jeszcze dziś ma ją podpisać prezydent {TUTAJ}. Dzisiaj na godzinę 18:00 zapowiedziana jest wspólna konferencja prasowa premierów Netanjahu i Morawieckiego {TUTAJ}. Tempo zaiste ekspresowe, zwłaszcza, że obecne posiedzenie parlamentu zapowiadano jako poświęcone sprawie... śmieci.

  To porozumienie dyplomatyczne miedzy Izraelem, USA i Polską musiało być znane już wcześniej, o czym świadczy napisany dziś rano lizusowski artykuł Michała Karnowskiego {TUTAJ}. Polska zapewne uzyska coś w zamian za uległość wobec żydowskiej hucpy. Już dowiedzieliśmy się o porozumieniu z USA w sprawie importu amerykańskiego gazu skroplonego {TUTAJ}. Mimo to uważam, że PiS popełniło dokładnie ten sam błąd, co rząd Ewy Kopacz, gdy pod naciskiem Niemiec zgodził się na relokację "uchodźców" i złamał solidarność Grupy Wyszehradzkiej. Efektem tego posunięcia była istna furia w Internecie, oraz przegrana PO w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Teraz może być podobnie.

  Panowie politycy zapomnieli, że ich elektorat to Polacy, a nie Netanjahu i Trump. Co gorsza Polacy najpierw musieli się pogodzić z klęską polskiej reprezentacji piłkarskiej na Mundialu. Porem otrzymali jasny dowód, że rząd PiS nie działa w ich interesie, ale ulega naciskom żydowskim, a Polska bynajmniej nie jest suwerennym krajem. Nikt już nie będzie uważał, iż rząd Morawieckiego jest polskim, naszym rządem. Tryb uchwalanie tej nowelizacji i ,jak sądzę, konferencja Netanjahu i Morawieckiego tylko pogłębią to wrażenie.

  Inną sprawą jest zdezawuowanie Trybunału Konstytucyjnego. Rząd dostał takiego popędu, ze nie zechciał nawet poczekać na jego wyrok. Następnym skutkiem jest wzrost nastrojów antysemickich w naszym kraju, stwarzający dobry grunt dla wszelkich prowokacji. W Internecie przeważają komentarze typu "Kneset rządzi w Polsce". Innym problemem jest przejście do porządku nad ujawnionym ostatnio wręcz zoologicznym antypolonizmem większości środowisk żydowskich. Wypowiedzi polityków tego nie zmienią. W mojej notce "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" {TUTAJ} tak oceniłam politykę zagraniczną rządu Morawieckiego:

  " Najgorzej wygląda sprawa polityki zagranicznej. Od momentu zmiany rządu notujemy same klęski. Próba szukania kompromisu z Brukselą tylko rozzuchwaliła naszych wrogów, a w szczególności Timmermansa. Awantura z Izraelem to wina Netanjahu, ale nasza dyplomacja została całkowicie zaskoczona i nie miała pojęcia, jak zareagować. Minister Kowalczyk zrezygnował z wycinki drzew zaatakowanych przez kornika w Puszczy Białowieskiej. Wczoraj Niemcy i Rosja rozpoczęły budowę Nordstream 2, nie zważając na protesty Polski. Wyciszono sprawę reparacji wojennych od Niemiec. Gdzie nie spojrzeć - same porażki.".

  Jak widać - jest coraz gorzej.

Opublikowano: 27.06.2018 19:13.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @murgrabia czorsztyński    Ale po co te pogadanki?  Idiotów przecież nie przekonają [bo...
  • Warto przeczytać wywiad z E.Mistewiczem:...
  • Komentarz z Ekspedyt.org:   Proca22 listopada 2018 godz. 17:02Priscillia Ludosky (33 lat)...

Tematy w dziale Polityka