78 obserwujących
2975 notek
1660k odsłon
1247 odsłon

To gorzej niż zbrodnia - to błąd

Wykop Skomentuj35

  Popełniło go właśnie PiS przepychając dziś [27.06.2018] kolanem przez parlament nowelizację ustawy o IPN {TUTAJ}. W Sejmie uchwalano ją przez 4 godziny, potem od razu poszła do Senatu, a jeszcze dziś ma ją podpisać prezydent {TUTAJ}. Dzisiaj na godzinę 18:00 zapowiedziana jest wspólna konferencja prasowa premierów Netanjahu i Morawieckiego {TUTAJ}. Tempo zaiste ekspresowe, zwłaszcza, że obecne posiedzenie parlamentu zapowiadano jako poświęcone sprawie... śmieci.

  To porozumienie dyplomatyczne miedzy Izraelem, USA i Polską musiało być znane już wcześniej, o czym świadczy napisany dziś rano lizusowski artykuł Michała Karnowskiego {TUTAJ}. Polska zapewne uzyska coś w zamian za uległość wobec żydowskiej hucpy. Już dowiedzieliśmy się o porozumieniu z USA w sprawie importu amerykańskiego gazu skroplonego {TUTAJ}. Mimo to uważam, że PiS popełniło dokładnie ten sam błąd, co rząd Ewy Kopacz, gdy pod naciskiem Niemiec zgodził się na relokację "uchodźców" i złamał solidarność Grupy Wyszehradzkiej. Efektem tego posunięcia była istna furia w Internecie, oraz przegrana PO w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Teraz może być podobnie.

  Panowie politycy zapomnieli, że ich elektorat to Polacy, a nie Netanjahu i Trump. Co gorsza Polacy najpierw musieli się pogodzić z klęską polskiej reprezentacji piłkarskiej na Mundialu. Porem otrzymali jasny dowód, że rząd PiS nie działa w ich interesie, ale ulega naciskom żydowskim, a Polska bynajmniej nie jest suwerennym krajem. Nikt już nie będzie uważał, iż rząd Morawieckiego jest polskim, naszym rządem. Tryb uchwalanie tej nowelizacji i ,jak sądzę, konferencja Netanjahu i Morawieckiego tylko pogłębią to wrażenie.

  Inną sprawą jest zdezawuowanie Trybunału Konstytucyjnego. Rząd dostał takiego popędu, ze nie zechciał nawet poczekać na jego wyrok. Następnym skutkiem jest wzrost nastrojów antysemickich w naszym kraju, stwarzający dobry grunt dla wszelkich prowokacji. W Internecie przeważają komentarze typu "Kneset rządzi w Polsce". Innym problemem jest przejście do porządku nad ujawnionym ostatnio wręcz zoologicznym antypolonizmem większości środowisk żydowskich. Wypowiedzi polityków tego nie zmienią. W mojej notce "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" {TUTAJ} tak oceniłam politykę zagraniczną rządu Morawieckiego:

  " Najgorzej wygląda sprawa polityki zagranicznej. Od momentu zmiany rządu notujemy same klęski. Próba szukania kompromisu z Brukselą tylko rozzuchwaliła naszych wrogów, a w szczególności Timmermansa. Awantura z Izraelem to wina Netanjahu, ale nasza dyplomacja została całkowicie zaskoczona i nie miała pojęcia, jak zareagować. Minister Kowalczyk zrezygnował z wycinki drzew zaatakowanych przez kornika w Puszczy Białowieskiej. Wczoraj Niemcy i Rosja rozpoczęły budowę Nordstream 2, nie zważając na protesty Polski. Wyciszono sprawę reparacji wojennych od Niemiec. Gdzie nie spojrzeć - same porażki.".

  Jak widać - jest coraz gorzej.

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka