0 obserwujących
66 notek
17k odsłon
163 odsłony

Ile kto powinien zarabiać

Wykop Skomentuj6

Jakieś medium (drukowane, a nie  takie od wywoływania duchów...) opublikowało ostatnio sondaż, z którego wynikało, że x proc. Polaków uważa, że nauczyciele powinni zarabać tyle, y proc. że tyle, a z proc. podało jeszcze jakąś inną kwotę.
Mówi się, że wysokość zarobków pedagogów uwłacza ich godności, ale moim zdaniem znacznie bardziej im uwłacza stawianie sprawy w taki właśnie sposób. Jeśli o mnie chodzi, zdecydowanie nie chciałbym, żeby o wysokości moich zarobków decydowała opinia społeczna.
W przypadku większości zawodów o wysokości zapłaty za pracę decyduje rynek -  i nikt  nie pyta, ile powinien zarabiać architekt, hydraulik, radca prawny, muzyk, ekonomista, przedsiębiorca, albo, dajmy na to, bloger.

No bo bloger też chyba ma prawo do "godnej" pensji, jak każdy,  czyż nie?

A większość blogerów nie zarabia na swoim pisaniu zupełnie nic. Nawet wielu z tych, którzy piszą regularnie i profesjonalnie, a nie jednego posta na rok. Czy to nie uwłacza naszej godności? Może powinniśmy wywalczyć sobie jakąś "Kartę Blogera", która zagwarantuje nam "godne" uposażenie, i przede wszystkim równe dla wszystkich, bo ostatecznie żołądki mamy takie same. No, może postacie kalibru Kataryny albo Maffasion mogłyby uzyskać status "blogera mianowanego" i trochę większe - ale bez przesady -  apanaże. I niech nam zagwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia - przecież tyle blogów, czasem całkiem fajnych, z czasem przestaje istnieć.

Ciekawe jak po takiej reformie wyglądałaby blogosfera?

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka