Fabryka Prostych Rozwiązań
Teksty i odniesienia tutaj wynikają z moich fascynacji lub dezaprobaty. To nie są firmowe porady inwestycyjne, tylko prywatne opinie. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
25 obserwujących
1853 notki
425k odsłon
78 odsłon

Wojna o fungibility

Wykop Skomentuj1No i co ten 'czarny kapelusz' chce zrobić? Ja nie kupuję tych bajek o AML, bo banki piorą wielokrotnie więcej kasy - więc tu nie chodzi o AML.
On dzieli bitcoiny na: dobre BTC i złe BTC, czyli w ten sposób niszczy 'fungibility' bitcoina. Jedno powiedział słusznie, że nikt im nie zabrania analizy blockchaina. On jest jak ci hackerzy w 'czarnych kapeluszach', choć ma wiele racji.

Miałbym tu pytanie: kto będzie arbitrem, stwierdzającym, że ten BTC jest -niedobry, a ten BTC -dobry, bo jaki sędzia pojmie te wywody z analiz blockchaimu? Rzeczoznawca? - to on będzie arbitrem, czyli o wyniku zadecyduje zapłacony rzeczoznawca. Super - to korporacja załatwi sobie tabun rzeczoznawców, za duże pieniądze, tylko gdzie będzie sprawiedliwość?
Ale spoko, 'białe kapelusze' już nad tym pracją -Litecoin już wchodzi na bockchain MimbleWimble, a jak pamiętamy Litecoin był od zawsze forpocztą dla Bitcoina.
Blockchain MimbleWimble zapewnia o o wiele większe bezpieczeństwo transakcji, prywatność i właśnie pełne fungibility (czyli wszystkie bitcoiny nie rożnią sie, są jednakowo wartościowe). Tu jest źródłowy artykuł:
https://edge.app/blog/litecoin-development-update-mimblewimble/

i inne możliwości:
https://incognito.org/t/introduction-a-platform-of-decentralized-privacy-coins/188

A są jeszcze inne zabezpieczenia (np. kryptografia Schnorra), wchodzące do Bitcoina pod koniec tego roku (tak późno ze względów patentowych).


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie