Fabryka Prostych Rozwiązań
Te przekazy nie są dla każdego, więc jeśli totalnie ci nie pasują, to nie katuj się nimi, idź w inne miejsce. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -nie wahaj się pytać, a jeśli mimo odpowiedzi nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
32 obserwujących
2846 notek
584k odsłony
  292   0

A gdyby Turcja zajęła Odessę ?


Słuchając o tych ruskich planach zajęcia Odessy i Besarabii, coś mi się w tym nie składa. Gdyby to wykonali, to sytuacja w regionie byłaby niestabilna i Rosja musiałaby tam trzymać dużo wojska, a to by rzutowało na Ukrainę, ku jej podporządkowaniu Rosji. To z kolei zaburzyłoby status bezpieczeństwa Polski.

Jeżeli więc Ukraina nie dałaby rady obronić swych południowych ziem, to dla utrzymania swej niezależności od Rosji, powinna wcześniej oddać te ziemie (Odessa i okolice, z przyległą Besarabią) w zarząd Turcji, układając się odnośnie możliwości handlu morskiego z pozostałą częścią Ukrainy. Bo przecież i tak cieśniny miedzy morzami Czarnym i Śródziemnym są tureckie, więc ze względu na handel morski niewiele się zmienia. Dla Turcji taki przyczółek byłby bardzo interesującym handlowo rozwiązaniem i dodałby chwały imperialnej.

Gdyby jeszcze Turcja, wspólnie z Polską wybudowały szybką kolej - Gdańsk-Odessa, to port/porty na południu rozbudowałyby się w ogromne huby kontenerowe. Dla takiego handlu, lepiej mieć mniej pośredników niż więcej (rosyjski pośrednik jest tu niepotrzebny).

Ukraina zachodnia też by na tym zyskała, bo miałaby do obsługi magistralę kolejową, z czego profity byłyby stałe przez setki lat.

Zatem, jak sądzę moje dywagacje dają stabilniejsze rozwiązania dla Europy niż rosyjskie.

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale