Blog
Fabryka Prostych Rozwiązań
kungalu
18 obserwujących 1102 notki 294889 odsłon
kungalu, 20 maja 2017 r.

Jak sprowadzić do Polski syryjskich chrześcijan?

236 10 0 A A AZainspirowała mnie wypowiedź Gadowskiego (fragment filmiku po czasie 17:40), który opisał jakie korzyści moglibyśmy mieć, przyjmując takich Syryjczyków.Ale jest problem: Syryjczycy nie chcą  mieszkać w Polsce. Więc jak to zrobić, aby trafili do nas z własnej woli, ci właściwi Syryjczycy? Niewykonalne?

Otóż wykonalne, trzeba im stworzyć lepsze perspektywy życia niż w Niemczech,  a o to coraz łatwiej wobec niemieckiego bałaganu i możliwej tam eskalacji agresji wielostronnej. Należałoby to zrobić bez zasiłków niemieckiej wysokości, ale dając większe możliwości godziwego życia. Czyli gwarancje dla ich własnej religii (chrześcijańskiej przecież), dobre możliwości zakładania i prowadzenia biznesów, dobrej edukacji dla dzieci, spokojnego życia w akceptującym ich społeczeństwie. Już takie przykłady są w naszej historii i trzeba do tego powrócić.

Aby to wszystko było możliwe, trzeba dać ludziom w Polsce więcej realnego luzu w prowadzeniu biznesów. I to - nie w postaci jakichś przywilejów narodowościowych, czy mafijnych (jak w aparacie sądowym), ale powszechnie. Taka powszechność zapewni spokój, nie będzie konfliktów i zawiści.

Ale czy obecna partia rządząca, potrafiłaby coś takiego zrealizować? Czy partia zaciętej walki to potrafi? Wątpię stanowczo i to dotyczy wszystkich partji koncesjonowanych, one są skażone mentalnie. Potrzebny jest nowy system wyborczy, niwelujący skrajne agresje polityczne i dający rozwiązania prorozwojowe. A wtedy uda się zaprosić do Polski syryjskich chrześcijan i liczyć na korzyści obustronne, jak w dawnej Polszcze bywało.


Opublikowano: 20.05.2017 14:09.
Autor: kungalu
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Patrząc, trzeba widzieć. Jest plan B - jak Bitcoin (i inne kryptowaluty)....
  • Ciekawe czy polski rząd zachowa się symetrycznie w stosunku do Francuzów. Oraz czy polski...
  • Obiecywali reformy z dobrymi skutkami dla ludzi. Ale kiedy zdobyli władzę, to jedynym ich celem...

Tematy w dziale Polityka