289 obserwujących
1723 notki
13644k odsłony
  2784   0

Powstanie w getcie, rocznica....

Tego się już nie da zatrzymać - hejt na PAD jest sterowany i nakręcany na zamówienie, zupełnie jak kiedyś na śp. Lecha Kaczyńskiego. Widocznie Duda bardzo komuś przeszkadza i to komuś zza granicy. A głupcy powtarzają.

Natomiast jakoś wszyscy starannie pomijają fakt, że na wczorajszych uroczystościach przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder nie mówił o powstaniu Żydów, tylko o Polakach żydowskiego pochodzenia!
I mówił też o drugim powstaniu - Polaków-katolików w 1944. I to się chyba zdarzyło pierwszy raz w historii - że nie jacyś tam Żydzi, tylko Polacy- żydzi wywołali powstanie.

"Zaledwie rok po tym, jak mała grupka Polaków żydowskiego pochodzenia powstała przeciwko Niemcom, całe polskie podziemie rozpoczęło walki przeciwko nazistom. Były to jedne z najbardziej brutalnych walk podczas całej wojny i musimy oddać szacunek tym dzielnym wojownikom 1944 roku - powiedział.
Ronald Lauder zauważył, że oba powstania pokazują odwagę i zdecydowanie Polaków, niezależnie od tego, jakiego byli pochodzenia
– Oni potrafili przeciwstawić się opresji. To przypomina nam długą historię współpracy między katolikami i żydami w Polsce – podkreślił."

Jeżeli tak ważna postać mówi coś takiego, to powinno się o tym trąbić na okrągło na cały świat! Powinny lecieć spoty w różnych językach, fragmenty wspomnień nielicznych ocalałych itp. A co jest? Wyśmiewanie Dudy....
Dlatego twierdzę, że to zaplanowana akcja na rozwałkę prawicy, a co gorsza, niektórzy od wewnątrz też biorą w tym udział. Kompletne bezhołowie....

--------------------------------------------------------------------------------------------
A wracając do samego powstania w getcie >

Wszak tak naprawdę główne walki tego powstania to nie był komunizujący ŻOB (wg legendy PRL), tylko Żydowski Związek Wojskowy, czyli organizacja polskich oficerów i podoficerów żydowskiego pochodzenia, współpracująca z tzw. Korpusem Bezpieczeństwa, który potem podporządkował się AK. Nawet Jürgen Stroop pisze w swoich raportach o tym, że Polacy walczyli razem z ŻZW na Pl. Muranowskim, a AK organizowało akcje zbrojne przeciwko Niemcom z zewnątrz  (próbowali m.in. rozwalić mury getta). Stroop wyraźnie rozróżnia, pisze o Żydach i "bandytach", czyli Polakach z podziemia, więc nie ma tu mowy o pomyłce.

To wstyd, że to Lauder mówi o bohaterskich Polakach różnego pochodzenia, walczących ramię w ramię, a dzisiejsi Polacy bredzą o "żydkach" i "żydóweczce", czyli pani Agacie Dudowej, która nota bene jest katoliczką od zawsze, bo w całej rodzinie był raptem jeden dziadek Żyd, a jej ojciec jest na pewno ochrzczony, jak przystało na syna Ślązaczki. Itp., itd., ręce opadają....

Głupcy, wychowani na tym nieszczęsnym wierszu Miłosza, wierzą w propagandę PRL, a odreagowują wyśmiewając powstanie w getcie – tyle, że to doprawdy zwycięstwo i Hitlera i Stalina zza grobu... I to teraz, kiedy możemy oficjalnie trąbić o bohaterskich polskich oficerach walczących w getcie ramię w ramie z bohaterskimi żołnierzami polskiego podziemia. Trzeba być kompletnym idiotą, żeby tego nie wykorzystać. Może pan Świrski obudzi się w końcu i zamiast fundować jachty, zapłaci za filmy dokumentalne na ten temat – Polacy w walkach w getcie, polscy żydzi w AK, w Powstaniu Warszawskim itp. – jest tego mnóstwo, wspomnienia, książki, czas najwyższy odkopać się spod stalinowskich mitów.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------

Mój nowy album- W dolinie Żylicy. 
Ze studiów nad architekturą drewnianą Beskidu Śląskiego
Księgarnie >

1. https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/w-dolinie-zylicy-ze-studiow-nad-architektura-drewniana-beskidu-slaskiego/
2. https://rewasz.pl/w-dolinie-zylicy.html
3. W cenie hurtowej (min. 10 egzemplarzy)> http://www.epigraf.com.pl/kontakt

Jakby ktoś chciał, to są jeszcze ostatnie egzemplarze moich "Kapliczek" (bardzo przecenione, okazja!), adres jak w pkt.3, można zamawiać indywidualnie.

Lubię to! Skomentuj104 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka