42 obserwujących
207 notek
265k odsłon
1437 odsłon

Vancouver BC, nie koronawirus jest głównym sprawcą ludzkich tragedii…

Eternity
Eternity
Wykop Skomentuj11


Wasz ‘specjalny korespondent’ udał sie w ta sobotę zobaczyć jak wygląda Vancouver w okresie epidemii Korona wirusa. Pojechałem do East End na Hastings Street. Hastings Street to 2 diametralnie inne światy. Jeden East, a w jego części ludzie bezdomni, dużo narkomanów, tragedii ludzkich. A także jego 2-ga część, West Hastings piękna ulica, zadbana o fantastycznej architekturze.

Nie wychodziłem z samochodu, bo jest niebezpiecznie. Nie tylko z powodu możliwej agresji fotografującego, ale tłumu ludzi z możliwością zarażenia się wirusem. Nikt z tych ludzi nie przejmuje się jakąkolwiek izolacja, zabezpieczeniem, ostrożnością.
Maja znacznie poważniejsze problemy na głowie…

Kilka informacji:

Z ponad 70 nowymi przypadkami COVID-19 w B.C.

Kryzys przedawkowania wciąż niszczy życie w Vancouver
7 lutego 2019 r. - W 2018 r. 382 osoby zmarły w wyniku przedawkowania w mieście w porównaniu do 376 osób w 2017 r., Dane opublikowane przez serwis BC Coroners Service.

Downtown Eastside (DTES) to dzielnica w Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada. Obszar ten, jeden z najstarszych w mieście, jest miejscem złożonego zestawu problemów społecznych, w tym wysokiego poziomu używania narkotyków, bezdomności, ubóstwa, przestępczości, chorób psychicznych i prostytucji.

2223 mieszkańców
Liczba bezdomnych w 2019 r
Liczba znalezionych w 2019 roku: 2223 mieszkańców w Vancouver zidentyfikowanych jako bezdomni. Na ulicy mieszkało 614 osób. 1 609 osób mieszkało w miejscach chronionych, w tym w schroniskach, centrach detoksykacyjnych, kryjówkach i szpitalach, bez stałego adresu.


Dwie główne przyczyny bezdomności w Vancouver to brak dochodów i kosztów mieszkaniowych. Te dwa czynniki można przypisać około 66% bezdomnej populacji Vancouver zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez miasto w 2005 r .; zmniejszyła się jednak do 44% do 2008 r.


Aparat: Fuji Film X100T. Fotografie własne. Od 2015 r. zajmuje sie Street Photography
Zobacz galerię zdjęć:

Eternity
Eternity Eternity Eternity Eternity Eternity Eternity Eternity Eternity Eternity +4 zdjęcia +5 zdjęć
East End, Vancouver BC
Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka