52 obserwujących
446 notek
533k odsłony
  3116   0

Sprawa żydowska nadal otwarta…

Culture.pl
Culture.pl

Kilka milionów Duńczyków nie ma żadnego Sprawiedliwego, dlatego że cale państwo dostało drzewko. Bułgaria, Finlandia ba nawet a może przede wszystkim, muzułmańska Albania, ratowała Żydów. Faszystowska Hiszpania i Franko. Mam na myśli Polskę i państwa na wschód od Polski. Tu sa chrześcijanie, bo Francja też się pokazała że antysemityzm przed i po Drejfusie była i pozostała antysemicka mimo ze Europę zbudowali Żydzi. Kulturę, technologie, banki, służbę zdrowia itd. A sprawiedliwi w Polsce, wielu bało się sie przyznać że ratowali Żydów.

Szanowni nie wiecie, że Niemcy przyszli, żeby nas Polaków, jako chrześcijan ratować przed Żydami, którzy już zdążyli wyrychtować dla nas komory gazowe, krematoria, i - co tu dużo mówić - parę stodół w okolicach Łomży. No i sprowadzili sowietów do pomocy. Na całe szczęście Hitler dał radę nas przed nimi wszystkimi uratować....

Pól żartem pól serio, ale, co Wy o tym myślicie?

„Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około, dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym chrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest.

Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”

(Z listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku)


Lubię to! Skomentuj74 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale