50 obserwujących
513 notek
437k odsłon
1386 odsłon

Histeryczne ataki PiSu na LGBT

Wykop Skomentuj115

Nie wiem co pokazują sondaże ale chyba nic dla PiSu dobrego, skoro "umiarkowany" Prezydent atakuje popieraną przez siebie konwencję stambulską i rzuca oskarżeniami o bolszewizm. Poniekąd dziwię się że pan Bosak nie wykorzystał tej okazji aby przypomnieć że geje to też ludzie i należy im się chrześcijański szacunek. Być może nie do końca ufa w mądrość swojego elektoratu.

Wydaje się że LGBT to jedyny argument jaki PiS znajduje przeciw Trzaskowskiemu. Argument słaby bo wystarczy przejrzeć uprawnienia Prezydenta żeby rozumieć że jedyny przypadek kiedy Prezydent Trzaskowski mógłby wprowadzić LGBT do przedszkoli zaistniałby gdyby rząd PiS zamierzał przedstawić mu taką ustawę do podpisu.

jedyny przypadek kiedy Prezydent Trzaskowski mógłby wprowadzić LGBT do przedszkoli zaistniałby gdyby rząd PiS zamierzał przedstawić mu taką ustawę do podpisu

Dziwię się że do tej pory nikt ze sztabu kandydata Trzaskowskiego nie zwrócił uwagi na prerogatywy Prezydenta ani nie zapytał czy PiS szykuje taką ustawę skoro tak się boją że Trzaskowski ją zaraz po objęciu urzędu podpisze?

Dziwię się też że w zasadzie żaden z kandydatów nie przypomina do czego w polskim systemie prawnym służy Prezydent i jak zamierza on z tego korzystać a to jest przecież clou programu. Sprowadzanie tej kampanii do przepychanek światopoglądowych nie ma większego sensu bo nie będą one przedmiotem zainteresowania Prezydenta. Istotą tych wyborów jest pytanie czy chcemy aby urząd Prezydenta był obsadzony i spełniał swoją funkcję czy też chcemy sprowadzić go do rurki przez którą bez przeszkód przepływa rządowa sraczka legislacyjna?

czy chcemy aby urząd Prezydenta był obsadzony i spełniał swoją funkcję czy też chcemy sprowadzić go do rurki przez którą bez przeszkód przepływa rządowa sraczka legislacyjna

Moja żona która precyzyjnie przewidziała pisowskie cyrki z SN mówi półżartem że drugiej tury wyborów w ogóle nie będzie. Po pierwszej turze szanse Dudy będą bowiem na tyle mikre że rząd ogłosi stan klęski żywiołowej a Prezydentem metodą "wyborów" z SN zostanie osoba, która uzyskała najwięcej głosów w pierwszej turze. Oczywiście takie rozwiązanie wzbudzi wątpliwości konstytucyjne ale te bez wahania rozwieje odkrycie towarzyskie prezesa Kaczyńskiego. Wynik musi jeszcze zatwierdzić prezes SN ale skoro go nie ma to wystarczy mianowana przez Prezydenta Dudę p.o. Pierwszej Prezes. I wszystko zostanie w rodzinie.

Jeśli obrzydzeniem napawają Was cyrki które wyczyniają pisowcy szczując ludzi przeciw gejom pamiętajcie że działają ze szlachetnych pobudek: robią to tylko po to aby dać nam szansę zagłosować na Dudę w drugiej turze.

Aha - i pamiętajcie jakby co że to tutaj przeczytaliście o tym po raz pierwszy  :-)


PS: właśnie się dowiedziałem że kandydat Bosak zareagował na słowa Prezydenta Dudy i posłów PiS:

Bosak: chciałbym, żeby pisowcy przestali przynosić wstyd środowiskom konserwatywnym
Wykop Skomentuj115
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka