Porozmawiajmy o ważnym
"Jestem Polakiem - więc całą rozległą stroną swojego ducha żyję życiem Polski, jej uczuciami i myślami, jej potrzebami, dążeniami i aspiracjami..." Roman Dmowski
2 obserwujących
20 notek
4175 odsłon
Biden pomaga Putonowi w realizacji jego słynnego doktoratu?

Biden pomaga Putonowi w realizacji jego słynnego doktoratu?

“Wobec ogromnego zapotrzebowania na energię w Europie jest rynek na stałe dostawy rosyjskich węglowodorów. Stwarza to okazję do zbudowania trwałej zależności energetycznej kontynentu od dostaw ze Wschodu. Takie trwałe uzależnienie w dziedzinie energetyki pozwoli potem uzależnić Europę geopolitycznie...”. Dzisiaj po blisko 25 latach od doktoratu Putina nasza część Europy doskonale wie, czym grozi gospodarcze spółkowanie z Kremlem: Nord Stream II, konflikt z Czechami o Turów, cofnięcie zgody na budowę rurociągu Baltic Pipe...
Zabić komunistę to czyn szlachetny - zabić szowinistę to grzech śmiertelny!

Zabić komunistę to czyn szlachetny - zabić szowinistę to grzech śmiertelny!

W epoce Putina koncepcja Memoriału coraz bardziej kłóci się z kanonem historyczno-politycznym w Rosji, gdzie panuje kult Stalina. Ta niewygodna organizacja zajmuje się najmroczniejszymi rozdziałami najnowszej historii Rosji, badając w archiwach przypadki represji stalinowskich. Centrum Praw Człowieka Memoriał również często występuje w obronie więźniów politycznych, wśród których opozycjonista Aleksiej Nawalny. Czy zamknięcie tej placówki jest zemstą Zachodowi?
Wygraj karpia na Wigilię!

Wygraj karpia na Wigilię!

Niektórzy twierdzą, że zbyt często mówimy o mrocznym PRL-u, przypominamy sobie ciężkie czasy, że lepiej poczytać i porozmawiać na prostsze tematy. Przepraszam najmocniej, ale przez te lżejsze tematy tracimy rozumienie tego, co naprawdę mamy! Teraz jest takie bogate i piękne życie, ludzie w owych czasach mogli tylko marzyć o tym wszystkim, co posiadamy, szczególnie na Wigilię!
Delikatna i kobieca, przebiegła i bezlitosna Polka

Delikatna i kobieca, przebiegła i bezlitosna Polka

„Zbyt często działaczki wojennej opozycji są wychwalane za swoje piękno i odwagę, a za mało mówi się o ich prawdziwych osiągnięciach. Krystyna Skarbek (Christine Granville) była jednym z najzdolniejszych agentów specjalnych, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, którzy służyli w brytyjskim wywiadzie w czasie II wojnie światowej” Clare Mulley, autorka „The Spy Who Loved”
Krwawy twórca Czeka vs. Polska

Krwawy twórca Czeka vs. Polska

Wszechrosyjska Komisja Nadzwyczajna do Walki z Kontrrewolucją i Sabotażem, potocznie znana jako Czeka , lub Czieriezwyczajką powstała 7 grudnia 1917 roku. Na jej czele stanął Polak - Feliks Dzierżyński. Natomiast 20 grudnia 1995 prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn wprowadził uchwałą to święto.