2 obserwujących
148 notek
144k odsłony
  863   0

Formuła zażegnania konfliktu Polska-Izrael oczywista


Należy zaproponować narrację symetryczną do tej stosowanej przez Izrael. Zwrócić uwagę że przypadki kolaboracji przedstawicieli narodu żydowskiego z nazistami nie są równoznaczne z odpowiedzialnością Izraela za Holokaust. Polscy sprawcy, żydowscy sprawcy to ofiary lub kaci w zależności od perspektywy.

Przeprowadzić rzetelne badania Holokaustu w Polsce z publikacjami opartymi o materiały źródłowe: zapiski w Getcie Ringelbluma, publikacje ŻiH. Pokazać skalę polskiej martyrologi w zestawieniu z Holokaustem, skalę polskiego szmalcownictwa z działalnością Żagwi, Trzynastki, policji żydowskiej, Judenratów.

Pokazać skalę kolaboracji innych narodów z niemieckimi nazistami: Słowaków, Ukraińców, Francuzów, Litwinów itp i ich udziału w eksterminacji Żydów w zestawieniu z działalnością polskiego państwa podziemnego w tym Żegoty.

Zaproponować wspólne badania nad eksterminacją Polaków i Żydów na Ukrainie współfinansując poszukiwania i ekshumacje polskich i żydowskich ofiar ukraińskich formacji kolaboracyjnych i UPA.

Wspólne projekty edukacyjne przedstawiające polską martyrologię w Izraelu i Holokaust w Polsce. Wspólne wizyty polskiej i izraelskiej młodzieży w miejscach kaźni Polaków i Żydów w Auschwitz, Ponarach na Litwie, Lwowie i wielu miejscach kaźni na Ukrainie.

Kwerenda w niemieckich archiwach, ekshumacje w Jedwabnem, publikacja i dokończenie raportu prof. Koli  i rzetelne dokończenie śledztw IPN w sprawie polskich zbrodni na Żydach z inspiracji niemieckiej (Radziłów, Wąsosz itp.) i żydowskich, komunistycznych na Polakach (Koniuchy, Naliboki, Brzostowica itp).

Pokazać skalę kolaboracji żydów po 17.09 z Sowietami, uczestnictwo żydów w komunistycznym aparacie terroru i sądownictwie w PRL po 1944 oraz ZSRR od lat 30-tych w zestawieniu z działalnością NSZ, oddziału Ognia, Brygady Świętokrzyskiej oskarżanych o zabójstwa żydów itp.

Pełna symetria publikacji i badań ! My Polacy naprawdę nie mamy czego się wstydzić. Moja publikacja sprzed roku wciąż pozostaje aktualna:

https://www.salon24.pl/u/fagot21/748568,polska-izrael-unikalne-dziedzictwo

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka