2 obserwujących
148 notek
144k odsłony
  96   0

Reduta DzIałań objawowych

Mamy instytucję pozarządową ze skumulowanym budżetem ponad 200 mln złotych która w krytycznym momencie antypolskiej nagonki stwierdziła iż dysponuje narzędziami tak tajnymi że nie może ich ujawnić. Antypolski film Rudermanów został zbyty stwierdzeniem Reduty o "prawdopodobnej rosyjskiej prowokacji" co miało usprawiedliwić brak stosownej reakcji RDI. Doceniam działania instytucji walczącej o dobre imię Polski, na razie widzę jednak pracę kilku zapaleńców rozsyłających przetłumaczone maile z prośbą o ich przekazanie a nie instytucję która ma długofalową strategię działania.

Poprzez strategię widzę współpracę z renomowanymi także zagranicznymi kancelariami prawnymi, historykami, mediami przy tworzeniu kampanii informacyjnej nt. Polski i Polaków, lobbingu w mediach, wytaczaniu procesów o zniesławienie itp Podejmowanie doraźnych działań prostujących konkretne akty defamacji nie likwiduje przyczyn problemu i jest działaniem doraźnym. Gdzie są artykuły w zagranicznej prasie o Powstaniu Warszawskim, wyzwoleniu Gęsiówki, zaangażowaniu polskiego państwa podziemnego w ratowanie żydów ? Gdzie skoordynowane z MSZ i IPN działania polegające na promocji przez ambasady polskich, anglojęzycznych publikacji i filmów pokazujących skalę polskiej martyrologii i zaangażowanie instytucji państwa podziemnego np. Żegoty w ratowanie żydów ? Dlaczego nie dofinansowuje się tłumaczenia na język hebrajski publikacji IPN, nie rozpisuje konkursów na powieści historyczne, filmy propagujące prawdę nt. polskiej rzeczywistości w czasie 2 Wojny Światowej. Gdzie kampania edukacyjna zaadresowana do młodych Amerykanów i Izraelczyków zwłaszcza tych którzy przyjeżdżają do Polski odwiedzić min. Auschwitz.

Wskazana kampania pozytywna czyli pokazująca skalę polskiej pomocy żydom, pośrednia - prostująca kłamstwa na temat polskiego udziału w Holokauście oraz negatywna mówiąca prawdę o wydarzeniach w Jedwabnem czy też opisująca skalę żydowskiej kolaboracji z nazistami. Mniej polityki i łzawych ogólnikowych opisów, więcej faktów historycznych, akcji w mediach społecznościowych zaadresowanych nie do Polaków których przekonywać nie trzeba ale grup docelowych czyli przede wszystkim żydów europejskich, izraelskich i amerykańskich. Walka ze zniesławieniem to przede wszystkim walka z antypolskimi uprzedzeniami - podstawowym celem RDI powinno być wprowadzenie do międzynarodowego dyskursu pojęcia antypolonizm jako równoważnego antysemityzmowi.

Działania na użytek wewnętrzny (min. polskiej opinii publicznej) to tak naprawdę pozorowanie działań.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka