Fizyka Smoleńska
Piszę o rzeczach pięknych: fizyce, lotnictwie, wszechświecie i superkomputerach. Ale też o smutnych: wyjaśniam katastrofę smoleńską. Odsłaniam manipulacje oszustów politycznych i nieuków, ich pseudonaukę o nazwie "fizyka smoleńska". Fot: nad Akron,OH
117 obserwujących
88 notek
915k odsłon
  1900   0

51. Historia sekty smoleńskiej Macierewicza w zarysie

Podkomisję pogrąża w 2017 r.  jej przewodniczący Berczyński (Drogi Wacek, jak powie o nim Macierewicz; pracował u Boeinga jako programista, udaje ważną figurę nie mając pojęcia o locie płatowca ani eksplozji termobarycznej, którą ma promować). Przechwala się, jak "wykończył" zakup przez Polskę helikopterów z Francji, które Airbus miał budować w Łodzi. Albo jest mitomanem, albo popełnił przestępstwo. MON panicznie dementuje, PO zgłasza aferę do prokuratora, a Drogi Wacek gwałtownie opuszcza kraj i nie wraca, chociaż dalej pobiera wynagrodzenie z kasy publicznej. Musi porzucić dane mu przez Antoniego przewodniczenie podkomisji i synekurę w radzie nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi. Zaczyna się też konflikt między @-z-brzytwą a innymi figurami PiS, związany z drobną pomyłką Macierewicza. Sądził, że Duda jest jego podwładnym, takim jak np. pani Szydło. (Dla przypomnienia: premier rady ministrów, która nie miała najmniejszego wpływu na państwo-w-państwie MON. Już wymieniona.) Kaczyński udaje że wszystko jest cool,  ukrywając swoje uprzedzenie do Antka za większą popularność na wiecach. W dodatku dziwne rzeczy dzieją się z pieniędzmi w spółkach zbrojeniowych obsadzonych różnymi Misiewiczami i Berczyńskimi, kontrakty są kasowane a żadne nowe nie realizowane i ogólnie w korytarzach MON zaczyna roznosić się niepokojący zapach.

I oto 9.01.18, w końcu układ gwiazd (wyłącznie reżimowych, jako że o opozycji w kraju można mówić raczej tylko umownie) przestaje sprzyjać wielkiemu manipulatorowi. Macierewicz, dotąd wybitny lecz tylko teoretyk latania,  otrzymuje unikalną możliwość empirycznej weryfikacji swej teorii lotu: dostaje niespodziewanie kopa i lotem balistycznym opuszcza ministerstwo, w którym się już tak zadomowił, że hodował tam swoje Misie. Na ile sprawdzą się nienaukowe teorie o 12-metrowym locie dużych fragmentów, autorstwa jego 'głównych konstruktów BEinga', tj. jak daleko pan Antoni doleci i gdzie tak naprawdę wyląduje? Przez parę dni szybuje w nieważkości, a na ziemi w sejmie trwają bardzo niespieszne poszukiwania jakieś roboty zastępczej. Okażą się pozorowanymi ruchami, bowiem Macierewicz znów, jak przed ośmiu laty, jest trefnym towarem. 

Prezes PiS dał dużo sygnałów, że powoli rzuca religię smoleńską, która dobrze służyła aż się zużyła i teraz przeszkadza w zbliżającej się kampanii wyborczej. Wybuchowa teoria dziejów będzie jeszcze przepychana 10.04.18 resztką sił przez ekspertów-inaczej z udziałem byłego strażaka z Anglii, który na starość zajął się pod wpływem blogera s24 M Dąbrowskiego klejeniem za polskie grosiki skrzydeł z papieru i darciem ich (z parówkami w środku i puszką piwa?). Ale nie wiem czy ten teatr kukiełkowy po odejściu Wielkiego Animatora ktoś będzie oglądał. Będziecie?

Dn. 11.01.18  przychodzi w końcu czas, by ogłosić miejsce lądowania awaryjnego wraku politycznego zastępcy sekretarza generalnego PiS. Opuszczony przez kolegów zwlekających z propozycją jakieś lepiej utytułowanej pozycji zastępczej lub propozycji uczciwszej pracy, poseł Macierewicz nadaje sobie (zawiadamiając nowego ministra) znaczący mniej niż nic tytuł przewodniczącego swej własnej podkomisji komisji KBWLLP,  którą i tak zawsze sterował ręcznie. Ma pewien problem, bo tak zmienił prawo lotnicze, że teraz musi się najpierw przyjąć sam do KBWLLP... a to wbrew prawu. Najwyżej powie, że pracuje społecznie. Do kwietnia popilnuje pod-teatrzyk. Później inny ochłap - wicemarszałek (nawet nie marszałek). Antoni Macierewicz wchodzi w buty obecnego przewodniczącego podkomisji, naszego kolegi KaNo,  wiecznego adjunkta Kazimierza Nowaczyka, wyrzuconego z uniwersytetu Maryland za Smoleńsk (afera z udziałem AM). O takim awansie Antoni chyba nawet nie marzył! Spieszę z gratulacjami i czekam na dalsze występki.

Zobacz galerię zdjęć:

Demotywatory.pl
Demotywatory.pl
Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka