polityka bez tajemnic
Sprawy trudne rozwiązujemy od ręki, sprawy niemożliwe zajmują nam nieco więcej czasu.
4 obserwujących
563 notki
99k odsłon
  90   0

Pytanie o demokratyczne państwo

imageWprowadzenie

Około 2 tygodni przed podaniem się Jacka Kurskiego do dymisji oczywiście na życzenie „sił wyższych” napisałem poniższy foolieton.

I ponieważ nie słyszę komentarzy kierownictwa mogących świadczyć o mądrości PiSu, że wykonano ten ruch z konkretnych przyczyn, np. jak niżej, publikuję dziś ten artykuł.

Pytanie o demokratyczne państwo

Wiadomości telewizji państwowej nie mogą być tubą rządu. Jakiegokolwiek rządu czy opcji w Polsce. Ani telewizja upartyjniona i upolityczniona. Rządzący mogą sobie zrobić program typu „rządowe forum” i tam się prezentować. Wtedy będą wiedzieć kto i ilu chce ich oglądać, a dzienniki mają podawać bezstronne, rzeczywiste wiadomości, bez ukierunkowanych ocen i komentarzy. Jeśli PiS nie wyp. Kurskiego i nie przywróci telewizji państwowej jej właściwego charakteru i oblicza, dni rządzenia są policzone.

Niezależna telewizja to ważny krok w kierunku prawdziwie demokratycznego państwa. A o takie Polacy walczyli i takiego chcą. I to jako sympatyk i wyborca prawicy zalecam, a nawet więcej, domagam się w imieniu swoim i jak przypuszczam, zdecydowanej większości narodu.

Zawłaszczanie państwowych instytucji i wszelkiego rodzaju inne uzurpacje muszą się skończyć odejściem w polityczny niebyt. Na długo. Dlatego trzeba zacząć robić pozytywne przemiany, bo prawdę mówiąc PiS aktualnie rządzi jeszcze tylko dlatego że nie ma mądrej i rzeczowej opozycji na którą można by było z czystym sumieniem zagłosować. Ale to może się zmienić w jednej chwili i dosłownie jednego dnia. I po zdecydowanym i mądrym oświadczeniu Tuska w sprawie aborcji taka opozycja powoli zaczyna się krystalizować.

Załączam aktualną sondażową ocenę-wynik dotychczasowej działalności Jacka Kurskiego (na górze).


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale