beautyfool beautyfool
116
BLOG

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji - humor

beautyfool beautyfool Rozmaitości Obserwuj notkę 5

Rosyjskie służby aresztowały Dmitrija Muryszowa - szefa Wydziału Antykorupcyjnego rosyjskiej Federalnej Służby Celnej. Mężczyźnie zarzuca się przyjmowania łapówek. Jak na ironię, zatrzymania dokonano 9 grudnia - w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji.

Ten wierzchołek góry lodowej obrazuje co się dzieje w instytucjach mających przeciwdziałać przestępstwom, służbach, policji i wymiarze sprawiedliwości. Wsadzam tu wszystkich do jednego worka, bo to przestępcy jednej i tej samej maści, najgroźniejsi, bo bezkarni. W Rosji akurat złąpali, w innych krajach nie słychać. Żeby złapali. I to jest na całym świecie, a Polska też nie jest wyjątkiem. Wielokrotnie o tym pisałem i warto się przy takich okazjach, publikacjach, nad tym głębiej zastanowić.

Tyle że tu jest akurat Rosja i Dymitrij się wytłumaczy. No bo, w jakiej jest służbie? Przeciwdziałania korupcji. Co zrobił? Oczywiście w ramach prowokacji przyjął łapówkę w imieniu swojej służby i stanowiska.

Co to spowodowało? Ano spójrzcie. Jeżeli w danym okresie przyjęto łącznie 100 łapówek, a on na przykład 10, to co zrobił? Zmniejszył ilość realnych łapówek o 10%. Jest sukces służby? Jest. A jakby przyjął pozostałe, wszystkie które zostały wzięte, ukróciłby proceder łapówkarski do zera. Genialna metoda!

Podsumowując. To jest jak najbardziej prawidłowe działanie służb od walki z korupcją, z korupcją realną.

Byle ten przykład nie poszedł w świat. Chociaż, kto wie czy właśnie że świata nie przyszedł do Rosji. Tajemnice wielu służb są jeszcze nie odkryte. Bo wiadomo, jak wiecie, służby są tajne.


beautyfool
O mnie beautyfool

z sympatiami dla prawicy, analityczny umysł, sprawiedliwy i trzeźwy w sądach i osądach, z humorem. Niezależny, nie ma dla mnie tematu - nie do ruszenia. mail: dilimp@gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości