beautyfool beautyfool
84
BLOG

Azoty

beautyfool beautyfool Gospodarka Obserwuj notkę 1

Jak to dobrze że jest komisja… badania rosyjskich wpływów.

Azoty, sztandarowa spółka Skarbu Państwa (3 zakłady Puławy, Kędzierzyn, Police) . Jak to się dzieje że udziałowcem w niej na 20% jest rosyjski oligarcha i nikt tym faktem wcześniej się nie pochwalił?? Sami agenci w Azotach? W pierwszej chwili podejrzenie pada na ludzi PiS którymi obsadzona jest ta spółka Skarbu państwa. Okazuje się jednak że prawda jest całkiem inna.

Zakłady Chemiczne Police potrzebują dużo gazu. I lata temu za władzy SLD została podpisana umowa na dostawy gazu na mocy której rosyjski oligarcha (reprezentujący go podmiot) otrzymał 20% udziałów w ZCH Police. Umowa została tak niekorzystnie podpisana, że nie ma możliwości jej zerwania, wyrugowania Rosjanina bez zapłacenia olbrzymich kar.

Ale mimo wszystko ten problem trzeba będzie rozwiązać. I nie wiadomo czy Komisja badająca rosyjskie wpływy sięgnie panów z SLD, bo prawdopodobnie została zawarta dużo wcześniej, przed 2007 rokiem. Natomiast sama sprawa rozwiązania dzisiejszego problemu zastoju Azotów jest nadal aktualna.

PS.

Wiaczesław Mosze Kantor, z 2 paszportami, rosyjskim i izraelskim, powiązania w Polsce, 20% spółki Azoty (posiada jego spółka Acron), współtwórca Europejskiej Rady do spraw Tolerancji i Pojednania na której czele stoi były prezydent, Aleksander Kwaśniewski. Już w 2012 roku próbował przejąć Azoty Tarnów. Mieszka w Szwajcarii. Apetyt na przejęcie całej Grupy Azoty nadal aktualny. Może więc na początek – jak dla każdego Rosjanina proputinowca, konfiskata udziałów i zakaz wjazdu do naszego kraju?


beautyfool
O mnie beautyfool

z sympatiami dla prawicy, analityczny umysł, sprawiedliwy i trzeźwy w sądach i osądach, z humorem. Niezależny, nie ma dla mnie tematu - nie do ruszenia. mail: dilimp@gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka