62 obserwujących
1181 notek
1164k odsłony
269 odsłon

PiS ostro skręca w lewo

Wykop Skomentuj11

W ostatnich tygodniach mieliśmy niezrozumiałe, wręcz głupie i samobójcze decyzje PiS:

- Piątka dla Zwierząt - uderzająca w wieś i rolników

- wyrok TK o aborcji i nieopublikowanie go

- tolerowanie nawet animowanie przez policję ruchu "jebać" "wypierdalać" atakującego kościoły i promującego aborcję

- spałowanie przez tę samą policję Marszu Niepodległości.

Dziś jednak wszystko to zaczyna się przejaśniać, chodzi po prostu o to o czym J. Kaczyński mówił po wyborach wygranych przez Dudę: o przebudowę PiS. Dokładniej o ostry skręt w lewo tej partii.

Jeżeli to będzie myślą przewodnią to wszystko układa się w logiczną całość:

Ruch konserwatywny w PL ma 3 główne źródła: tradycjonalistyczą wieś i prowincję, katolicyzm, tradycję niepodległościowo - antykomunistyczną. Często zlewają sie one w jedno, ale zwykle w poszczególnych środowiskach jeden element jest wiodący. W pozornie głupich działaniach Kaczyńskiego widzimy więc żelazną konsekwencję.

1.Najpierw miękko zaatakował rolników. Tylko piątką. Protestujących parlamentarzystów gnojono, następnie oskarżono o łamanie jedności

2. Potem rozprawa z katolikami: spełnienie ich żądania: wyrok TK w sprawie aborcji. Animowanie i wspomaganie "wściekłych macic" co to nie tylko "jebać" i "wypierdalać" ale również atakować kościoły. Gdy kościoły znalazły obrońców w postaci narodowców i kibiców policja zaczęła ich aresztować a jednocześnie Kaczyński sam ogłosił się obrońcą kościołów wzywając do tego kluby GP i PiS, jednocześnie "wkurw" "macic" przestał objawiać się w atakach na kościoły. W ten sposób doprowadzono do kompromitacji posłów katolickich i a ośrodek Kaczyńskiego wskazywany jest jako ten rozsądny.

3. Spałowanie Marszu Niepodległości to znowu atak na nurt niepodległościowo-antykomunistyczny. Z jednoczesnym komunikatem: czerwoni i Trzaskowski przejmują policję, skupiajmy się przy prezesie.

W ten piękny sposób Kaczyński jeden żywioł konserwatywny rozbija na trzy różne. Finał trzech konfliktów przypada na czas boju o suwerenność PL - kiedy to patrioci muszą poprzeć Konstytucję 3 Maja przeciw Złotej Wolności bronionej przez Targowicę w sojuszu z carycą Merkel. I kto nie poprze prezesa ten zdrajca bo rozbija jedność PiS jak dziś poseł Kołakowski.

W ten sposób prezes

a. rozpoznał buntowników

b. wkrótce odizoluje oficerów od wojska (jak dziś Ardanowskiego i Kołakowskiego)

c. oficerów zniszczy lub wywali z klubu albo przekupi

d. żołnierzy - już pojedynczo, bez dowódców - złamie i zeszmaci, jak będą sprawni to pozostaną w PiS, jak hardzi to nie dostaną się na listy.

Bez silnych żywiołów konserwatywnych wewnątrz partii będzie można łatwo skręcić w lewo, albo w prawo, albo udawać jedno i drugie, w zależności od tego co wskażą sondaże.

Oczywiście można w ten sposób stracić większość w sejmie. Ale jeśli chce się przeprowadzić projekty prawicowe, to dotychczasowa większość zadziała (albo za porażkę winni będą "zdrajcy"), a jeśli lewicowe to odrodzi się koalicja "zwierzęca": Kaczyński - Budka - Czarzasty. A rząd alternatywny do PiS jest w aktualnym sejmie niemożliwy.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka