Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
32 obserwujących
417 notek
565k odsłon
  121   2

W przyszłym roku 100 rocznica paktu z Rapallo, sojuszu wymierzonego w Polskę.

Podpisanie układu w Rapallo. kanclerz Rzeszy Joseph Wirth, Walther Rathenau oraz delegacja sowiecka: Leonid Krasin, Gieorgij Cziczerin oraz Adolf Joffe.
Podpisanie układu w Rapallo. kanclerz Rzeszy Joseph Wirth, Walther Rathenau oraz delegacja sowiecka: Leonid Krasin, Gieorgij Cziczerin oraz Adolf Joffe.

             Nie mam zamiaru analizować całej otoczki związanej z powstaniem tego paktu ( to pozostawiam historykom ) , zaznaczę jedynie, że ów pakt "normalizował" ( cudzysłów zamierzony ) , bo ta normalizacja dotyczyła nie tylko relacji na poziomie  stosunków  dyplomatycznych pomiędzy Rzeszą Niemiecką, a RFSR:

- wzajemna rezygnacja z roszczeń odszkodowawczych z okresu 1914-1918 i powojennego

-rozwiązanie prawne wszelkich niejasności spowodowanych działaniami wojennymi z I WŚ:

-przywrócenie stosunków dyplomatycznych, konsularnych między Rzeszą Niemiecką a RFSRR

              Ba , pakt ten dokonywał totalnych zmian w zakresie relacji na niwie militarnej, dość skonstatować, że określona została umowa ramowa o ścisłej i głębokiej współpracy wojskowej ( jak ona była zarysowana , wystarczy sobie zerknąć na dowolny opis tej umowy w sieci ) , natomiast spróbujmy  przywołać jak tę umowę scharakteryzował ( 2 lata po Bitwie Warszawskiej ) Naczelnik II RP Józef Piłsudski:

"Traktat w Rapallo powinien był zerwać resztę łusek z oczu – porozumienie rosyjsko-niemieckie zaszło tak daleko, że jest nie tylko faktem dokonanym, wspartym na doskonałą znajomość interesów stron obu, ale co więcej faktem nie do odrobienia. Istnieje sprzysiężenie rosyjsko-niemiecko-litewskie (...), skierowane przeciwko Polsce"

                 Co skłoniło mnie, do napisania noty o tym traktacie z włoskiego miasteczka położonego północno-zachodniej część włoskiego buta - Ligurii ?

Zauważyłem na medium społecznościowym wpis internauty, który rzucił w eter pytanie:

"Relacje Moskwy i Berlina A.D. 2021 to pakt Ribentrop-Mołotow ver.2.0  Zgadzacie się ?"


                   Odpisałem, że należy sięgnąć nieco wcześniej i dałem pod rozwagę poniższą hierarchię relacji niemiecko - rosyjskich po okresie I WŚ i według mnie poniższa gradacja tychże byłaby właściwsza:

1)   Traktat z Rapallo 1922 , Rapallo ver 1.0 , wymiar i zakres szeroki, ale  soft
2)   Pakt Ribentrop - Mołotow 1939 ,  Rapallo ver 2.0 wymiar hard ( zastosowany w praktyce w wersji hard )
3)   Układ  Angela Merkel - Władymir Putin na przestrzeni A.D. 2021 , Rapallo ver.3.0 w  wymiar hybrid


                  Dziś Niemcy nie dysponują silnym ramieniem zbrojnym w postaci Bundeswehry , wystarczy, że straszakiem w tym charakterze jest Władymir Putin, a swego rodzaju buforem bezpieczeństwa  ( w razie czego ) dla Niemiec stanowi Polska.

                 Wszyscy doskonale wiemy na czym polega dziś działalność operacyjna prowadzona w sposób hybrydowy wobec innego państwa i ta część polskiego społeczeństwa, która nie dostrzega tej hybrid war prowadzonej zarówno przez Niemcy i Rosję są infantylnymi, bezrefleksyjnymi obserwatorami sceny politycznej nie tylko w kraju , ale i w znacznym szerszym horyzoncie.
          

                    Nie ma sensu dokonywać swoistego "drill down" tej prowadzonej hybrydowej wojny z RP, wystarczy skonstatować, że wymiar  jej prowadzony jest na wielu płaszczyznach: przede wszystkim medialnej, ale i zabiegów socjotechnicznych takich jak ostatnio w kwestii grupy uchodźców przy granicy z Białorusią, wywoływania niepokojów w naszym społeczeństwie poprzez uruchomienie mechanizmu kłamstw i oszczerstw w czasie spotkań przedstawicieli totalnej opozycji z lokalnymi społecznościami , szkalowanie polskich służb mundurowych uprzednio dokonywanych przez Martę Lempart ze swym OSK, dziś polskiej Straży Granicznej, a w końcu Polskich Sił Zbrojnych , bo dotycząca polskich żołnierzy  przez Władysława Frasyniuka czołowego lidera podziemnej Solidarności i koncern medialny ITI , a także Agora S.A. Dziś w sposób haniebny, wypowiadał się w sprawie honoru polskiego żołnierza,  spiritus movens polskiej kuponówki, człowiek , który powinien zostać postawiony przed wymiarem sprawiedliwości, a nawet Trybunałem Stanu - europoseł z ramienia PO Janusz Lewandowski.

                Nie można zapomnieć o głównej broni w sferze gospodarczej, a jest nią uruchomiona kolejna nitka gazociągu NS2, która najboleśniej dotknie Ukrainę ( możliwość wywierania presji przez Rosję na Ukrainę poprzez zakręcanie gazowego kurka ) , nam zaszkodzi nieco mniej , bo uszczknie nieco z budżetu, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo  dostaw gazu, to mam nadzieje  zabezpieczy nas wkrótce ukończona budowa Baltic Pipe.


                    Nie ma sensu dokonywać swoistego "drill down" tej hybrydowej wojny z RP, wystarczy skonstatować, że wymiar  jej prowadzony jest na wielu płaszczyznach: przede wszystkim medialnej, ale i zabiegów socjotechnicznych takich jak ostatnio w kwestii grupy uchodźców przy granicy z Białorusią, wywoływania niepokojów w naszym społeczeństwie poprzez uruchomienie mechanizmu kłamstw w czasie spotkań przedstawicieli totalnej opozycji z lokalnymi społecznościami , szkalowanie polskich służb mundurowych Polskiej Policji , dziś polskiej Straży Granicznej, a w końcu Polskich Sił Zbrojnych , bo dotycząca polskich żołnierzy. Dziś w sposób haniebny, wypowiadał się w sprawie honoru polskiego żołnierza,  spiritus movens polskiej kuponówki, człowiek , który powinien zostać postawiony przed wymiarem sprawiedliwości, a może i Trybunałem Stanu.

                Wszystko jak łatwo zauważyć służyć ma osiągnięcie przez Totalną opozycję jedynego kamienia milowego jakim jest abordaż steru władzy, a tym samym wpisanie  się doskonale w plany Rapallo ver.3.0 , bo rządy obecnej opozycji w RP byłyby solidnym ogniwem, sprzyjającym w hybrydowej konflikcie z Polską zarówno Niemcom, Rosji, ale także i sterowanej przez Niemcy eurotechnokratycznej EU...
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale