Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
31 obserwujących
428 notek
585k odsłon
  1272   6

Agenda "Fitfor55" jest już wdrażana, przynajmniej u nas

protest mieszkańców gmin w Wielkopolsce wobec podyzek cen gazu niemieckiej spółki
protest mieszkańców gmin w Wielkopolsce wobec podyzek cen gazu niemieckiej spółki

 częściowo na terenach dawnego zaboru pruskiego. Firma niemiecka G.EN. Gaz Energia w Tarnowie Podgórnym podała nową taryfę, w której za kilowatogodzinę gazu odbiorcy zapłacą zamiast dotychczasowych 0,08 PLN/kWh 0,21,77 PLN/kWh wzrost o 170%.
Szefem firmy G.En. Gaz jest  Falko Thormeier , a głównym udziałowcem  Grupa HANDEN, której właścicielem jest Spółka VNG Handel & Vertrieb GmbH wchodząca w skład Grupy VNG.

             Na 5 listopada przed siedzibą spółki zaplanowana jest manifestacja mieszkańców gmin dotkniętych omawiana podwyżką. Protestujący domagają się respektowanie prawa do zmiany sprzedawcy w tym także informacji o możliwości zmiany sprzedawcy w Ogólnych Warunkach do umowy sprzedaży. Ludzie też domagają się by spółka poinformowała o tym co zrobiła dotychczas by wzrost ceny gazu nie był tak gwałtowny.

                 Tak będzie wyglądał proces wprowadzania agendy "Zielonego ładu" w Europie,  i  będzie  ten proces silnie monitorowany zwłaszcza "postempy" we wdrażaniu tego zielonego ładu nad Wisłą. Z dotychczasowych ustaleń COP26 ( do tej pory było takich spotkań 25 i jaki był ich rezultat ? Oczywista , żaden bo tylko wyartykułowane postulaty, które niewykluczone, że po konferencji  COP26 będą implementowane  w innych krajach poza Europą, ale nie w Rosji i Chinach, który to przywódcy krajów nie pojawili się na ekologicznej konferencji w Glasgow. Za to nie omieszkała się pojawić przedstawicielka lobby szeroko rozumianego "Zielonego ładu" Greta Tunberg, tym razem już bez przesłania "haw dare You" ;-)

               Szefowa KE Ursula von der Leyen, której nadałem nickname "major pole of the KE" po uzgodnieniu przesłania ze swym niemieckim sztabem, zasugerowała , aby handel kwotami CO2 także wprowadzić poza EU, moim skromnym zdaniem byłoby jeszcze lepiej gdyby stworzyć odpowiedni indeks giełdowy dla tych limitów CO2 wówczas przekręty byłyby prowadzone na jeszcze większą skalę...

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka