3 obserwujących
92 notki
25k odsłon
  236   0

Tusk niestety ma rację.

Pięć minut po pojawieniu się na granicy wojsk NATO liczba incydentów spadnie. Dlaczego więc rząd odmawia pomocy, którą oferują zarówno agendy UE jak i NATO. I dlaczego nie wolno tam wchodzić dziennikarzom? W końcu nawet w najbardziej krwawych konfliktach są relacje z linii frontu. Podpisuje się klauzulę, że jakby co to na własną prośbę dziennikarz szedł w strefę niebezpieczną i po sprawie.

Raczej nie wchodzi tu w grę bezpieczeństwo wywiadowcze – to są tylko incydenty graniczne. I opinia publiczna powinna być informowana o tym co się dzieje. Tak się robi w demokratycznym kraju – wieszanie wszędzie tabliczek z napisem „Zakaz fotografowania” to raczej domena innych ustrojów.

Rząd powinien posłuchać opozycji w tej sprawie, tak samo jak powinien jej był posłuchać w sprawie stóp procentowych czy Turowa. Jeśli sytuacja jest naprawdę krytyczna, to tu nie ma co zgrywać chojraków i grać bezpieczeństwem Polaków. Pojawienie się na granicy wojsk NATO będzie wyraźnym sygnałem agresorów.

Chyba, że chodzi tylko o efekt propagandowy i monopol na informację z sytuacji na granicy przez rząd PiS.  Ale w tym przypadku to już się kompletnie PiS pogrąży.

Tak, że wznieście się panowie Kaczyński i Morawiecki ponad własne nosy i posłuchajcie raz mądrej rady. NATO jest między innymi do tego powołane – trzeba pomoc wezwać jak najszybciej.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka