7 obserwujących
154 notki
92k odsłony
605 odsłon

Dość kłamstwa, że Konstytucja RP zabrania małżeństw jednopłciowych! !

Wykop Skomentuj137

Przekonał się o tym dobitnie , powtarzający tę nieprawdę ostatnio dość często, Grzegorz Jankowski z Polsatu, gdy dobitnie mu to kłamstwo wykazała wczoraj zaproszona do studia redaktorka naczelna Krytyki Politycznej, Agnieszka Wiśniewska.

Polska Konstytucja bowiem tylko chroni  i opiekuje się małżeństwami, rozumianymi jako związek kobiety i mężczyzny, natomiast niczego nie stanowi o zakazie małżeństw jednopłciowych.

Analogii  to potwierdzającej dostarcza ta sama Konstytucja i to w samej swojej preambule, gdy stanowi "my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej ", z czego przecież nie wynika, że zakazuje Ona innego pojmowania Polskiego Narodu, np. w sensie etniczym!?

Dodatkowo samo brzmienie art.18 Konstytucji, na które się powoływał redaktor Jankowski, głosząc swoją kłamliwą tezę:

"Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej."

przeczy tej tezie.

Oto ochroną RP jest objęta rodzina, bez wskazania jaka, a więc także i taka, w której parę dorosłych stanowią homoseksualiści!

Spuszczę zasłonę milczenia na całą dyskusję we wczorajszym  polsatowskim "Punkcie Widzenia", gdy na argumenty liberalnej dziennikarki, że w rodzinie dziecko przede wszystkim musi być otoczone miłością swoich rodziców, jak mantrę Jankowski i jego prorządowy drugi gość jak mantrę powtarzali, że dziecko musi mieć mamę i tatę!?


Wykop Skomentuj137
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo