8 obserwujących
164 notki
97k odsłon
715 odsłon

Tylko zmiana w sondażach przekona rządzących do stanu nadzwyczajnego.

Wykop Skomentuj41

I własnie opozycyjny prezydent jest potrzebny by powstrzymać tamę tej dobrozmianowej zachłanności szczególnie źle wyglądającej przy tak wielkiej tragedii narodowej, biedzie i kryzysie. A to że ta zmiana wymusi nowe wybory to nie tak szybko, bo do samorozwiązania się Sejmu potrzeba 2/3 głosów. Zresztą Naród nigdy nie wybaczyłby rejterady rządzących w czasie zarazy i narażenie go na kolejne wybory.

Przy tym PiS nie będzie mógł narzekać, że opozycja krytykuje rząd w czasie zarazy, bo przecież olała ich żądanie by wyborów, a tym samym kampanii wybiorczej teraz, w czasie epidemii, nie było.

Mimo zakazu zgromadzeń ( który notabene jest nielegalny bez stanu nadzwyczajnego, bo art.31 Konstytucji zabrania takiego ograniczania praw i wolności, które naruszają ich istotę ), opozycja nie jest bez szans, w dotarciu ze swym przekazem do elektoratu, nawet kiedy z telewizji ostała jej się tylko jedna zrównoważona, gdy i Polsat przeszedł w dużej na pozycje pisowskie.

Otóż siedzenie w domach sprzyja lepszej komunikacji z wyborcami poprzez internet, w którym PiS zawsze był słaby i nawet z Konfederacją miałby kłopoty. Ponadto zawsze można wezwać wyborców do chodzenia do sklepu czy z psem, będąc ubranym w koszulki z napisami np."Nie głosuj na Dudę, głosuj na .... " albo do wywieszania banerów na ogrodzeniach czy balkonach o podobnej treści.

Z pewnością jeśli nawet policja wymierzy za to mandat, to nie ostanie się on w niezawisłym sądzie, szczególnie, że same uprawnienia służby otrzymały w niekonstytucyjny sposób i na niekonstytucyjnej podstawie.

Do wyborów zostało prawie 5 tygodni, a właściwie prawie sześć, bo z pewnością Witek przełoży wybory na 17-stego, a będzie to mogła to zrobić dopiero 8-smego, jeśli Senat wyda swą decyzję w 30-stym dniu od wczoraj licząc. Ten jeden dodatkowy tydzień tylko będzie działał propagandowo na niekorzyść rządzących.

Bardzo dużo czasu do dokonania zmiany w sondażach, które niechybnie zmuszą PiS do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.


P.S.Nie wiem jak PiS wyobraża sobie drugą turę, bo po pierwszej niektóre obwodowe komisje mogą  liczyć głosy nawet i 10 dni, a potem trzeba koperty przygotować i dostarczyć. Zagranica już z pewnością z tego będzie wykluczona. Stawiam więc na stan nadzwyczajny przed 31 maja.

P.S. W takim Krakowie przy 100% frekwencji mamy ponad 700 kopert na minutę na jedną skrzynkę w całej gminie ( zgodnie z ustawą ) i tyluż ludzi w jednym miejscu i to w szczycie epidemii!?

P.S. Kilkaset tysięcy ludzi może zechcieć dopisać się do spisu wyborców. Jak to mają zrobić skoro trzeba nie później niż 21 dni przed wyborami, a ustawa wejdzie w życie 10 dni przed nimi? No i jak to zrobić bezpiecznie w szczycie epidemii?!

P.S.Komisje obwodowe, jedna na gminę, mają liczyć nawet po 600 tys. głosów, otwierając kopertę i identyfikując najpierw wyborcę ze spisem wyborców. Łatwo policzyć, że to może zając nawet kilkanaście dni, bo spać trzeba. Tyle dni, wielu ludzi ( nawet do 45 ) razem w zamkniętym pomieszczeniu w szczycie epidemii!?


Wykop Skomentuj41
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka