GenekX GenekX
694
BLOG

Pytania do TSUE formą strajku sędziów.

GenekX GenekX Sądownictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 216

Reforma sądownictwa miała przyspieszyć orzekanie, a je opóźniła. I zapowiada się, że za chwilę zablokuje je w całości, bo polscy sędziowie znaleźli sposób na brak dla nich prawa do strajku.

Jest kilka zawodów w Polsce, które tego uprawnienia nie mają, a mimo to sobie jakoś radzą. Na ten przykład policjanci stosują tzw. strajk włoski albo np. nie wypisują mandatów, a udzielają tylko upomnienia. Lekarze czy pielęgniarki mogą nie zgodzić się na klauzulę nakazującą im pracę ponad limit godzin obowiązujący powszechnie, albo w ostateczności wyjechać za zagranicę, gdzie ich z otwartymi rękoma przyjmą.

Formą strajku sędziowskiego, która boleśnie uderza w chęć PiSu do spokojnego i kontrolowanego przeprowadzenie gwałtu na władzy sądowniczej są pytania prejudycjalne do TSUE i zawieszanie spraw w oczekiwaniu na odpowiedź.

Przykład jaki dał Sąd Najwyższy został powielony przez sądy okręgowe w Łodzi i Warszawie. A to z pewnością nie koniec.

O ile w przypadku policjantów interes społeczny ( a nie tylko partykularny ), jaki bronią, jest nieco mglisty, to już w przypadku służby zdrowia jest on zdecydowanie bardziej wyraźny, bo chodzi o należycie wysoki i to od razu poziom nakładów na ochronę naszego życia i zdrowia, gdyż inaczej będziemy je wcześniej tracić.

Sędziowie zaś najbardziej walczą o żywotny interes obywateli w porównaniu z walką o swój własny, ponieważ brak niezależnego sądownictwa skutkować będzie znacznie niższymi szansami szarego obywatela w sądowym starciu z władzą lub z osobami, którym ta władza jest "bardziej przychylna".

Polscy sędziowie mają więc i prawo i obowiązek spytać się TSUE czy wydanie wyroku nie po myśli władzy, a wedle nich zgodnego z prawem, będzie skutkowało postępowaniem dyscyplinarnym. To jakby chirurg odmówił operacji na otwartym sercu na wysypisku śmieci, podczas gdy dyrektor szpitala mógł zapewnić sterylną salę.

Paradoksalnie sam autor reformy, minister Ziobro, potwierdza obawy sędziów grożąc im postępowaniem dyscyplinarnym za zgodne z prawem zadanie tych pytań do TSUE!

Mimo nagonki na sędziów mediów sprzyjających Dobrej Zmianie, do Narodu będzie coraz bardziej docierała słuszność walki polskich sędziów o niezależność od innej władzy i przeświadczenie, że za skutki tego "strajku" należy obciążyć przede wszytskim dobrozmianowych twórców tego bałaganu.

Tak jak strajkami sierpniowymi mało kto obciążał Solidarność, za to zdecydowana większość komunistyczną władzę.


GenekX
O mnie GenekX

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo