Marion Marion
25
BLOG

Legislacyjne zatwardzenie

Marion Marion Polityka Obserwuj notkę 1
 

Należę z pewnością do grona osób które uległy omamom w trakcie kampanii wyborczej. Wydawało mi się ,że padły w niej słowa  o szufladach pełnych ustaw , o merytorycznym przygotowaniu Platformy do rządzenia.

 

No i cóż okazało się ,że mamy do czynienia obecnie z t.z.w. legislacyjnym zatwardzeniem. Sejm najnowszej kadencji do tej pory uchwalił  34 ustawy.[ słownie trzydzieści cztery ]

Jedną od biedy można uznać za konkret : w sprawie powołania Komisji Nadzwyczajnej "Przyjazne Państwo"

Nie można powiedzieć  żeby któraś z nich była ustawą oczekiwaną przez społeczeństwo . Chyba ,że ktoś oczekiwał na ustawę o komisjach śledczych.

 

Jedynie czym się może pochwalić Rząd to projekty ustaw które ukradli PIS-owi . Dotyczy to nie tylko ustaw  dot. służby zdrowia ale także  o upadłości konsumenckiej i o swobodzie działalności gospodarczej.

 

Zamiast ustaw lub tłumaczenia  się z ich braku mamy zapewnienia ,że liczy się jakość a nie ilość .

 Panie Chlebowski oby tak było , przekonamy się o tym.

 

Jak na razie mamy kłamstwa :

"- Niech opozycja nas nie atakuje, bo sama nie działała szybciej. Nie pamiętam, który z poprzednich premierów miał tak dobre wyniki po stu dniach "

 

Tak się jakoś dziwnie składa ,że rząd PiS-u wyprodukował w tym samym czasie dwukrotnie więcej ustaw , niestety sędziowie Trybunału Konstytucyjnego  nie pozwolili się tymi ustawami nacieszyć.

 

A na koniec podsumowanie rządu Kazimierza Marcinkiewicza autorstwa Zbigniewa Chlebowskiego  :

"Dopiero się okaże, czy rząd będzie potrafił zrealizować wielkie słowa. Na razie w cenie jest dobry uśmiech, polonez na studniówce czy nieistniejąca autostrada wyznaczona gestem premiera. "

Marion
O mnie Marion

Zoologiczna antykomunistka , szalona zwolenniczka lustracji mailto:gertruda@op.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka