Marion Marion
28
BLOG

Telwizja Publiczna wrogiem publicznym ?

Marion Marion Polityka Obserwuj notkę 0
Nie wierzę w zbiegi okoliczności ani w przypadki , dlatego nie mam wątpliwości że dziwne zabiegi i wydarzenia wokół telewizji publicznej nie są zbiegiem okoliczności ale częścią jakiejś układanki lub planu. Czy te działania są wynikiem miłości jaką Platforma darzy telewizję publiczną ?
 

Telewizja TVN zwróciła się dziś do Komisji Europejskiej o zbadanie, czy równoczesne finansowanie TVP z abonamentu oraz reklam jest zgodne z prawem. Zdaniem TVN, stosowane w Polsce praktyki "pozostają w sprzeczności z unijnym prawem" i naruszają zasady konkurencji.

List Bogdana Zdrojewskiego: koniec abonamentu?

Minister kultury Bogdan Zdrojewski w piśmie skierowanym do sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu zaznaczył, że rozważane jest zastąpienie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez dotacje z budżetu. Zdrojewski uzasadnia, że abonament jest nie tylko "parapodatkiem", ale także opłatą niezrozumiałą dla odbiorców sieci kablowych, platform satelitarnych i internetu.

To zastanawiające oświadczenie , ponieważ po wypowiedziach członków PO o zniesieniu abonamentu ściągalność zmniejszyła się o 30 % . Czyżby więc Platforma chciała ten wynik jeszcze zwiększyć ? A jeśli tak to po co ? Czy nie chodzi tu o to żeby TVP wpadła w problemy finansowe które będą podstawą do przeprowadzenia prywatyzacji , i to bez potrzeby uciekania się do ustawy medialnej którą może zawetować prezydent ?

 

Zbyt dużo pytań się nasuwa

Marion
O mnie Marion

Zoologiczna antykomunistka , szalona zwolenniczka lustracji mailto:gertruda@op.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka