177 obserwujących
1245 notek
1600k odsłon
2189 odsłon

Gówno wybiło w Gdańsku

Wykop Skomentuj53

image

jak donoszą media zwłaszcza społecznościowe, w Gdańsku gówno wybiło, czyli stara poniemiecka przepompownia ścieków na Ołowiance (za Wyspą Spichrzów) z końca XIX wieku odmówiła posłuszeństwa: "Trwa zrzut ścieków do Motławy. Zakaz wchodzenia do wody" w Zatoce Gdańskiej alarmuje portal Trojmiasto.pl.

Przepompownia ścieków na Ołowiance - na wysokości obecnej kontrowersyjnej kładki nad Motławą - zbudowana została w latach 1890-1899 i od lat eksploatowana na maksa po prostu nie dała rady. Oczywiście jeśli chodzi o kanalizację w Gdańsku to pieniądze z funduszy europejskich zostały wykorzystane w całości, m.in . na zamknięcie poniemieckiej oczyszczalni ścieków przy Al. Hallera, aby przenieść tam klub Gedania i odzyskać w ten sposób historyczny teren klubowy przy obecnej ulicy Tadeusza Kościuszki, którym zaczęli się interesować wszelkiej maści i proweniencji deweloperzy.

Informacje podawane na bieżąco na - z pewnością nie PiSowskim portalu Trojmiasto.pl - są wręcz zatrważające i obnażają w bezwzględny sposób cały, kilkunastoletni okres rządów prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mam nadzieję, że jego kontrkandydat w wyborach samorządowych Kacper Płażyński skrzętnie ten kompromitujący fakt wykorzysta.

Jakby tego było jeszcze mało właśnie ogłoszono, że przewidziany na jutro termin uroczystego otwarcie najnowszego mega koszmarka pod nazwą Forum Gdańsk, został przełożony. O tym handlowym centrum krajowi telewidzowie mogli niedawno się dowiedzieć z reportażu wyemitowanego w polskiej telewizji, który to, wyrwany z ogólnego kontekstu, robił jedynie za dość śmieszną i przysłowiową ciekawostkę. Wierzę jednak, że lepsze zrozumienie gdańskich klimatów dostarczy nam wszystkim najnowsza informacja o tym, że w Gdańsku gówno wybiło.

Awaria przepompowni Ołowianka. Ścieki zrzucane są do Motławy
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Awaria-przepompowni-sciekow-Olowianka-n123820.html 

Wbrew zapowiedziom służby wciąż nie dotarły do zepsutych pomp na Ołowiance
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/76769-sluzby-wciaz-nie-dotarly-do-zepsutych-pomp-na-olowiance-na-miejscu-jest-serwisant 


Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka