Blog
Nec temere, nec timide
giz 3miasto
179 obserwujących 1243 notki 1593740 odsłon
giz 3miasto, 15 maja 2018 r.

Gówno wybiło w Gdańsku

2165 53 0 A A A

image

jak donoszą media zwłaszcza społecznościowe, w Gdańsku gówno wybiło, czyli stara poniemiecka przepompownia ścieków na Ołowiance (za Wyspą Spichrzów) z końca XIX wieku odmówiła posłuszeństwa: "Trwa zrzut ścieków do Motławy. Zakaz wchodzenia do wody" w Zatoce Gdańskiej alarmuje portal Trojmiasto.pl.

Przepompownia ścieków na Ołowiance - na wysokości obecnej kontrowersyjnej kładki nad Motławą - zbudowana została w latach 1890-1899 i od lat eksploatowana na maksa po prostu nie dała rady. Oczywiście jeśli chodzi o kanalizację w Gdańsku to pieniądze z funduszy europejskich zostały wykorzystane w całości, m.in . na zamknięcie poniemieckiej oczyszczalni ścieków przy Al. Hallera, aby przenieść tam klub Gedania i odzyskać w ten sposób historyczny teren klubowy przy obecnej ulicy Tadeusza Kościuszki, którym zaczęli się interesować wszelkiej maści i proweniencji deweloperzy.

Informacje podawane na bieżąco na - z pewnością nie PiSowskim portalu Trojmiasto.pl - są wręcz zatrważające i obnażają w bezwzględny sposób cały, kilkunastoletni okres rządów prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mam nadzieję, że jego kontrkandydat w wyborach samorządowych Kacper Płażyński skrzętnie ten kompromitujący fakt wykorzysta.

Jakby tego było jeszcze mało właśnie ogłoszono, że przewidziany na jutro termin uroczystego otwarcie najnowszego mega koszmarka pod nazwą Forum Gdańsk, został przełożony. O tym handlowym centrum krajowi telewidzowie mogli niedawno się dowiedzieć z reportażu wyemitowanego w polskiej telewizji, który to, wyrwany z ogólnego kontekstu, robił jedynie za dość śmieszną i przysłowiową ciekawostkę. Wierzę jednak, że lepsze zrozumienie gdańskich klimatów dostarczy nam wszystkim najnowsza informacja o tym, że w Gdańsku gówno wybiło.

Awaria przepompowni Ołowianka. Ścieki zrzucane są do Motławy
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Awaria-przepompowni-sciekow-Olowianka-n123820.html 

Wbrew zapowiedziom służby wciąż nie dotarły do zepsutych pomp na Ołowiance
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/76769-sluzby-wciaz-nie-dotarly-do-zepsutych-pomp-na-olowiance-na-miejscu-jest-serwisant 


Opublikowano: 15.05.2018 23:07. Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 23:08.
Autor: giz 3miasto
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

dostrzegam bzdury, bzdurki i bzdureczki ...
zapraszam na: twitter.com/GregZabrisky

p a m i ę t a m ...
album

czytaj również:
"Warto być Polakiem"
. kliknij na okładkę, pobierz, przeczytaj Idea i myśl Lecha Kaczyńskiego


Sainte Russie
Memoriał

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niech mi ktoś teraz zaprzeczy, że Tusk to nie żenada, wstyd i obciach na całą...
  • Fajny tekst, dzięki ;-) Dodałbym coś o tej nowoczesności, o której marzą Polacy, bo zbyt...
  • @takmysle  oj tam, a kto by zwracał uwagę na wrzaski ciemnogrodu, jeśli w ogóle takie by...

Tematy w dziale Polityka