184 obserwujących
1258 notek
1639k odsłon
  530   0

W czasach rządów PO/PSL blogerzy Salonu24 byli inwigilowani ...

Blogerzy Salonu24, starzy i nowi, oto w środę Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych przedstawił raport z działalności służb specjalnych z okresu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, link poniżej. Ze sprawozdania ministra wynika, że w tym okresie służby specjalne prowadziły również inwigilację blogerów piszących na łamach Salonu24 !!!

"ABW, przez szereg miesięcy po 10 kwietnia 2010 r., prowadziła szeroko zakrojone działania operacyjno-rozpoznawcze, związane z rzekomym zagrożeniem atakiem terrorystycznym skierowanym wobec Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Działania te nie miały jakichkolwiek podstaw faktycznych. ABW nie posiadała bowiem żadnej informacji, że zamach taki ktokolwiek przygotowuje. W ramach działań związanych z zagrożeniem terrorystycznym, inwigilacji poddano m.in.: „obrońców krzyża”, blogerów niezależnego forum internetowego „Salon 24” oraz członków stowarzyszenia Związek Strzelecki „Strzelec”. Czynności w tej sprawie osobiście zlecał i nadzorował b. Szef ABW Krzysztof Bondaryk.

(…)

Również w kontekście zagrożenia terrorystycznego ABW podjęła czynności operacyjno-rozpoznawcze wobec blogerów niezależnego forum internetowego „Salon 24”. Zgromadzony w wyniku tych czynności materiał dotyczący jednego z blogerów został przekazany przez ABW do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa „ z uwagi na brak znamion czynu zabronionego”, stwierdzając ponadto w uzasadnieniu tej decyzji, że ABW podjęła w tej sprawie działania pozostające poza jej właściwością ustawową.

W ramach działań operacyjnych dotyczących forum internetowego „Salon 24” ustalano dane wytypowanych blogerów dotyczące ich: tożsamości, miejsca zamieszkania, miejsca zatrudnienia, stanu zdrowia i aktywności w Internecie".

Oczywiście inwigilowano nie tylko blogerów, a zaprezentowane informacja są na tyle szokujące, że polecam lekturę całego tekstu pod linkiem:

https://niezalezna.pl/80253-mariusz-kaminski-przedstawia-dane-w-ktore-trudno-uwierzyc-cale-przemowienie


Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura