15 obserwujących
148 notek
95k odsłon
2639 odsłon

'Skoro młodzi mężczyźni biorą do ręki Różaniec Święty' - Marsz Niepodległości 2019

Wykop Skomentuj164

Skoro młodzi mężczyźni biorą do ręki Różaniec Święty, znaczy, że sprawa jest ważna, godna uwagi i naśladowania ale także, że pojawiają się problemy. Znowu kombinują przy Marszu Niepodległości? Czy fakt, że jest to „impreza cykliczna” wystarczy, by marsz się obronił? Warto wiedzieć o problemach zawczasu. Notka informacyjna.


Policja w domu prezesa Marszu Niepodległości! Czy dojdzie do odwołania Marszu przez służby?

21 paź 2019


https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=fYYOzGzhX2k


Pod hasłem Miej w opiece Naród cały!, pochodzącym z pieśni maryjnej, 11 listopada ulicami stolicy przejdzie X Marsz Niepodległości. Chcemy podkreślić, że nasza tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką mówili w czwartek organizatorzy.
Hasło dziesiątego Marszu Niepodległości przedstawił na konferencji prasowej rzecznik stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita. Jak wskazał, jest to fragment pieśni maryjnej Z dawna Polski Tyś Królową.
List otwarty prezesa Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” ws. Bluźnierczych ataków na wartości chrześcijańskie.


22 października 2019
Radio Maryja


"Nadal trwa zażarta walka z wiara i naszymi świętościami. Dzieje się tak poprzez profanację krzyża świętego, bluźniercze przedstawienia Matki Bożej, propagowanie nienaturalnego modelu rodziny, domaganie się praw do życia w grzechach przeciw naturze oraz prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. Wreszcie nasilają się ataki na biskupów nazywających te ideologie po imieniu, określając je zarazą – napisał w liście otwartym prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Robert Bąkiewicz.
Poniżej fragmenty listu:
Warszawa, dn. 2019.10.21
Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”
 Do: Biskupów,
Kapłanów i Diakonów,
Zakonnic i Zakonników,
Katolików Świeckich,
Kościoła w Polsce.
Do wszystkich ludzi Dobrej Woli
List otwarty w sprawie publicznego, zmasowanego, a nade wszystko bluźnierczego ataku na chrześcijańskie wartości oraz katolickie formy pobożności, w tym między innymi Różaniec Najświętszej Maryi Panny.
„Znacie wszyscy nieszczęścia, które opłakujemy: zaczepianie i zwalczanie najświętszych prawd wiary, które Kościół strzeże i wiernym podaje; wyśmiewanie nieskazitelności chrześcijańskich cnót, o które się troszczy; zorganizowaną potwarz i rozdmuchiwaną niechęć przeciwko świętemu stanowi biskupów, a najbardziej przeciw papieżowi: napady skierowane przeciwko samemu Chrystusowi-Bogu ze strony najbezwstydniejszego zuchwalstwa i zbrodniczej niegodziwości, usiłujących jakoby z gruntu zburzyć i zgładzić Boskie Jego dzieło Odkupienia, którego nigdy żadna siła nie obali i nie zgładzi” – tak opisywał papież Leon XIII w swej encyklice o Matce Bożej Różańcowej „Octorbi mensae” sytuację, jaka miała miejsce pod koniec XIX wieku.
Nic się nie zmieniło. Nadal trwa zażarta walka z wiarą i naszymi świętościami. Dzieje się tak poprzez profanację Krzyża Świętego, bluźniercze przedstawienia Matki Bożej, propagowanie nienaturalnego modelu rodziny, domaganie się praw do życia w grzechach przeciw naturze oraz prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. Wreszcie nasilają się ataki na biskupów nazywających te ideologie po imieniu, określając je zarazą. /.../

My – środowisko organizatorów Marszu Niepodległości – powołaliśmy do życia największą w Europie manifestację patriotyczną (w ubiegłym roku uczestniczyło w niej ponad pół miliona osób!). Za każdym razem manifestacja ta odnosiła się do korzeni i wartości katolickich. Obecnie stoimy w obliczu zmasowanego ataku na wszystko co święte dla katolików i patriotów. Zgodnie z nauczaniem papieży, świętych oraz za przykładem naszych przodków, postanowiliśmy w tegorocznym Marszu pójść pod symbolicznym znakiem – uniesionego w górę różańca pod hasłem „Miej w opiece Naród cały”.
Niesieni tą tradycyjną, katolicką pieśnią maryjną, z której pochodzi wybrany przez nas cytat, a nade wszystko poszukując skutecznej formy odpowiedzi na zmasowany atak przeciwnika naszego zbawienia, „szczególnego oparcia upatrujemy w mocy Różańca dla rozszerzenia Królestwa Chrystusa”./.../
Jesteśmy synami „duchowego dziedzictwa, któremu na imię Polska”, ale przede wszystkim – synami Świętego Kościoła Katolickiego i wiernymi poddanymi prawowiernej hierarchii Kościoła w Polsce. Stąd po wielu wcześniejszych, boleśnie nieudanych próbach uzyskania dla naszych działań błogosławieństwa, albo choćby tylko zgody na odprawienie Ofiary Mszy Świętej, zwracamy się w tej publicznej formie do każdego Adresata z osobna, aby zechciał w ramach swojej godności, stanu i możliwości rozeznać w sumieniu, czy godzi się nie odpowiedzieć na takie świadectwo prawowiernej i na wskroś katolickiej wiary? /.../

Skoro młodzi mężczyźni, często z trudną przeszłością, biorą do ręki Różaniec Święty, wołając do Maryi: „Weź w opiekę naród cały”, czy nie jest to wyraz działania łaski świętej?
Was, Czcigodni Adresaci, ustanowił Wszechmogący Bóg pasterzami naszych dusz, ale ten sam Bóg upomniał się w naszych sumieniach o publiczne świadectwo obrony naszej wiary, a zwłaszcza godności naszej Matki i Królowej. Dlatego wzywamy wielebnych Pasterzy i wszystkich Adresatów niniejszego listu do tego, do czego sam Bóg nas wszystkich Polaków i katolików wzywa, do jasnego i publicznego świadectwa naszej wiary i tożsamości katolickiej.
W pokorze i miłości prosimy Przewielebnych Pasterzy o błogosławieństwo Boże;
Wielebnych Kapłanów i Duchownych o modlitwę;
Braci i Siostry w jednej wierze o świadectwo jedności w wierze;
Ludzi Dobrej Woli o świadectwo jedności w prawdzie, miłości i sprawiedliwości.


Robert Bąkiewicz

Całość TU:
https://www.radiomaryja.pl/informacje/list-otwarty-prezesa-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-ws-bluznierczego-ataku-na-chrzescijanskie-wartosci/Wykop Skomentuj164
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka