Blog
Portret mniej lub bardziej gospodarczy
GospodarzDomu
GospodarzDomu Obserwator gospodarki i polityki. Wnioski i spostrzeżenia subiektywnym okiem.
0 obserwujących 90 notek 18363 odsłony
GospodarzDomu, 6 listopada 2015 r.

H&M, czyli bitwa o ubrania

1119 11 0 A A A

Każdy raczej pamięta słynne filmiki z Internetu, gdzie ludzie bili się w Lidlu o crocsy czy karpia. Siła marketingu jest w tych czasach ogromna. Wystarczyło zrobić dobrą reklamę, by zachęcić ludzi o to, by walczyli między sobą, o coś co nie jest im pewnie potrzebne. Filmiki stały się hitem Internetu.

Oglądaliśmy ze znajomymi te filmiki i się śmialiśmy. Ale skoro każdy się śmieje, to gdzie są ci ludzie, którzy tam walczyli o te rzeczy? Myślę, że to taka polska hipokryzja.

Tak też jest za każdym razem. Pojawiają się filmy w Internecie z łupów na drogie ubrania. Tym razem skandynawska sieciówka nawiązała współpracę z Domem Mody Balmain i ich projektantem Olivierem Rousteingiem, którego kolekcja w sklepach pojawiła się i w czwartek 5 listopada. Gdy wchodzi kolekcja w Polsce ludzie wtedy szaleją. Ustawiają się kolejki w środku w nocy, by być pierwszym na otwarcie sklepu. Po czym wbiegają i wyrywają sobie nawzajem ubrania z rąk. Po kilkunastu minutach wszystkie wieszaki są puste.

Dobry interes

A druga sprawa, że kupują to handlarze, którzy już po zakupie próbują „opchnąć” ciuch dalej za większą sumę. Jeżeli chodzi o kolekcję to pobiło to wszelkie rekordy. Ceny na Allegro są już sześciokrotnie wyższe! To niewiarygodne. Ale są ludzie, którzy nie chcieli brać udziału w dantejskich scenach i kupią te rzeczy o wiele drożej. I tak kwitnie handel na naiwności Polaków.

Ktoś mógłby powiedzieć, że tylko ludzie prości potrafią się zachowywać jak hołota. Otóż nie. Przed premierą kolekcji w sklepach była przedsprzedaż w Warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Tam była również wielka walka o skrawki materiałów.

Czemu tak się dzieje?

Zadaję sobie pytanie czemu tak jest? Czemu czytam, że na przykład w Niemczech ubrania nadal są w sklepach i nikt nie chce za nie wydłubać oczu? Otóż taka jest polska mentalność. Raczej nie mamy co liczyć, że to się zmieni. Chyba Polak ma w sobie zakorzeniony kompleks PRL-u i wie, że trzeba odstać swoje, by złapać co się da. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor dlatego miałam obawę przed windows 10
  • @Autor to co się dzieje na świecie jest straszne
  • @Autor Moje marzenie to podróż tam!

Tematy w dziale Rozmaitości