Źródło: zrzut ekranu
Źródło: zrzut ekranu
Romuald Kałwa Romuald Kałwa
1735
BLOG

Światu nie żal Izraela

Romuald Kałwa Romuald Kałwa Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 37

Szkoda tak samo izraelskich, jak i palestyńskich cywili. Bojownicy Hamasu zachowują się potwornie. Jednak prawda jest taka, że Żydzi w stosunku do Palestyńczyków od wielu lat zachowują się równie potwornie – ludobójczo.

Palestyńczycy mają powody do wściekłości. Z mordowaniem i porywaniem cywili naprawdę przesadzają, ale jak im to wytłumaczyć? Czy ktoś tam pojedzie i odważy się im powiedzieć, że pomimo tego, że Izraelczycy od wielu lat ich mordują i przetrzymują de facto w obozie koncentracyjnym, to powinni być pacyfistami, tzn. znosić wszystkie upokorzenia ze strony Żydów? W Strefie Gazy od wielu lat trwa permanentny kryzys humanitarny.

JERUSALEM (AP) 8 IX 2023:

Przywódca wojskowego skrzydła Hamasu, Mohammed Deif, powiedział, że atak był odpowiedzią na 16-letnią blokadę Gazy, izraelskie naloty na miasta na Zachodnim Brzegu w zeszłym roku i przemoc w Al Aksa – spornym świętym miejscu w Jerozolimie oraz nasilenie ataków osadników na Palestyńczyków i rozwój nielegalnych osiedli żydowskich.

Co więcej:

Według niego: atak jest dopiero początkiem tego, co nazwał „operacją Burza Al-Aksa” i wezwał Palestyńczyków od wschodniej Jerozolimy po północny Izrael do przyłączenia się do walki.

Źródło:  

To już jest wojna o wszystko. Jeśli Izraelczycy nie ustąpią, nigdy się nie skończy 

KAIR, 7 października (Reuters) – Prezydent Palestyny Mahmoud Abbas powiedział w sobotę, że naród palestyński ma prawo bronić się przed „terrorem osadników i wojsk okupacyjnych”.

RAMALLAH, 7 października (Xinhua) – Palestyński prezydent Mahmoud Abbas powiedział w sobotę, że naród palestyński ma prawo bronić się przed „izraelskimi naruszeniami”. Podczas nadzwyczajnego spotkania przywódców, które odbyło się w Ramallah, Abbas poinstruował zaniepokojone władze palestyńskie, aby zapewniły wszystko, co niezbędne, „w celu wzmocnienia niezłomności Palestyńczyków w obliczu zbrodni popełnionych przez izraelskie gangi okupacyjne i osadnicze” – podała oficjalna palestyńska agencja informacyjna WAFA.

W Iranie radość

Hamas jest wspierany przez Rosję i Iran. Do ataku na Izrael włączył się libański Hezbollah. Kto wie, czy Izrael nie zaatakuje Iranu, a Iran nie odpowie zbrojnie.

Z palestyńskiego ataku Iran jest przecież bardzo zadowolony:

Rahim Safavi, głównodowodzący Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w latach 1997-2007, i doradca Alego Hosseiniego Chamenei – Najwyższego Przywódcy Iranu – wyraża poparcie dla ataków palestyńskich: - Będziemy wspierać palestyńskich bojowników aż do wyzwolenia Palestyny i Jerozolimy.

Irańska telewizja państwowa w sobotę pokazała członków parlamentu powstających ze swoich miejsc, aby skandować „Śmierć Izraelowi” i „Palestyna zwycięży, Izrael zostanie zniszczony”.

Źródło:  

Poniżej film jak personel armii izraelskiej wlewa cement do źródła wody zaopatrującej Palestyńczyków w pobliżu miasta Hebron. Izrael kontroluje zasoby wody na okupowanym Zachodnim Brzegu, gdzie niewystarczające dostawy sprawiają, że mieszkańcy szukają alternatyw.

Źródło: https://www.tiktok.com/@aljazeeraenglish/video/7260500894528130346

Widziałem kiedyś film, jak izraelska szambiarka wylewa swoją zawartość na palestyńską ulicę. Przecież oni Palestyńczyków eksterminują.

Na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ 22 września 2023 prezydent Palestyny Mahmud Abbas powiedział:

Pokój na Bliskim Wschodzie będzie możliwy tylko wtedy, gdy Palestyńczycy uzyskają pełnię praw.

Źródło:  

Czy ktoś się przejął jego słowami? Oczywiście, że nie.

Czy w Izraelu rozpocznie się III wojna światowa? Czy Izrael wobec Iranu użyje broni atomowej?

Palestyna musi być wolna, inaczej ta wojna nigdy się nie skończy, a nawet jak się skończy, to będą kolejne, może jeszcze bardziej brutalne. Co więcej, konflikt będzie eskalować, co przełoży się na kolejne wielkie migracje do Europy.

Jest tylko jedne sposób na zakończenie rozpędzającej się wojny: Izrael musi ustąpić.

A jeśli na mnie za te słowa poleje się hejt? Ktoś przecież musi napisać: Palestyna musi być wolna. 

image

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka