22 obserwujących
636 notek
862k odsłony
1183 odsłony

Zakonnica z Domu Opieki Społecznej ukradła 460 tyś zł

Źródło: KMP w Opolu
Źródło: KMP w Opolu
Wykop Skomentuj26

„Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 42-latkę podejrzaną o przywłaszczenie blisko pół miliona złotych. Ze sprawą powiązany jest także 43-letni mieszkaniec miasta, który usłyszał już zarzut oszustwa. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu, gdzie oczekuje na proces.

3 czerwca do Komendy Miejskiej Policji w Opolu zgłosiła się pracownica jednego z Domów Pomocy Społecznej w powiecie opolskim. Kobieta zawiadomiła o podejrzeniu popełnienia przestępstwa tj. przywłaszczeniu blisko pół miliona złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się śledczy z komendy miejskiej. Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody, a także przesłuchali świadków. Kryminalni - dzięki pracy operacyjnej - ustalili miejsce pobytu kobiety podejrzanej o przywłaszczenie pieniędzy. Do zatrzymania 42-latki doszło już następnego dnia na terenie województwa dolnośląskiego. Podejrzewana złożyła obszerne wyjaśnienia.

Jak ustalili śledczy, ze sprawą powiązany był także 43-letni mieszkaniec Opola, któremu kobieta miała pożyczyć pieniądze. On również został zatrzymany i przewieziony do policyjnych aresztów.

Oboje usłyszeli już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące”.

Źródło: KMP Opole, http://opole.policja.gov.pl/opo/kmp-opole/aktualnosci/15646,Odpowiedza-za-przywlaszczenie-i-oszustwo-na-blisko-pol-miliona-zlotych.html  

Komentarz:

Kobieta zrobiła bardzo źle, za co odpowie przed sądem. Podobno mężczyźnie przekazała także swoje oszczędności – łącznie stał się bogatszy o pól miliona złotych. Pytanie: czy ją uwiódł? Należy jednak napisać, że we wspomnianym klasztorze panuje mobbing, co wiem z kilku bezpośrednich źródeł. Jedna z jego pracownic 2,5 roku temu popełniła samobójstwo. Oczywiście, pod artykułami na ten temat, podnoszą się głosy plebsu, które z okazji tej kradzieży chce rozwiązać Kościół.

Przypomnę tylko, że najcięższymi przypadkami chorób, upośledzeniami, które trudno sobie wyobrazić, zajmują się właśnie zakonnice.

Nie bronię tej kobiety. Próbuję tylko wskazać motywy. A co do plebsu: radzę się nie śmiać i cieszyć się z czyjegoś upadku. Nie wiadomo, co może spotkać każdego z Was.


Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo