Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
140 obserwujących
1707 notek
2159k odsłon
  763   1

Czas na ewakuację! Tylko dokąd?

       W poprzedniej notce: Covidowa polityka Salonu24 napisałem o zauważalnym staczaniu się Salonu24 w stronę portalu pudelkopodobnego. Pytałem o teorię wyjaśniające takie działania właścicielki. No i w zasadzie dostałem w pełni satysfakcjonujące wyjaśnienie w postaci tego artykułu: Sławomir Jastrzębowski wraca do mediów. Przejmie platformę Salon24? - cytuję istotny fragment:

"CEO i jeden z partnerów agencji R4S, były naczelny „Super Expressu” Sławomir Jastrzębowski ogłosił, że wraca do mediów. Z ustaleń Wirtualnemedia.pl wynika, że miałby przejąć platformę blogową Salon24, której właścicielką jest Bogna Janke. (…) Sławomir Jastrzębowski miałby przejąć platformę blogową Salon24 od Bogny Janke, prywatnie żony Igora Jankego, który również związany jest z agencją R4S. (…) Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Salon24 ma zostać przekształcony w serwis stricte informacyjny."

       To oznacza, że już czas by się stąd ewakuować. Ten proces przekształcania Salonu24 z portalu blogowego w serwis pudelkowaty jest zauważalny od dawna. Dobre notki blogerów, które mają potencję wywołania burzliwych, ale merytorycznych dyskusji, są ukrywane albo nie są otagowane (co oznacza, że nie da się do nich wejść ze strony głównej oraz jakiejkolwiek strony tematycznej), w zamian promowane są miałkie notki anonimowych praktykujących tu studentów, które są po prostu szkolną przeróbką informacji PAP. W tej chwili tak na oko 80% wpisów promowanych to są suche informacje, które są na wszystkich innych portalach głównego nurtu – pod którymi dominuje przysrywanie bez żadnej dyskusji. Czy Salon24 zostanie sprzedany, czy nie, i komu, to kwestia mniej istotna – najważniejsze jest to, że Salon24 przestaje być portalem blogowym i jest to bardzo widoczne.

       Więc pytam szanownych blogerów: gdzie proponujecie się ewakuować? Ja, póki co polecam takie portale:

  • https://www.neon24.pl/ - dobry technicznie, podobny do starego Salonu24, bo wywodzi się z tego samego skryptu. Na portalu jest wiele już nieaktywnych blogów najlepszych blogerów, a dobrych aktywnych jest zaledwie kilka. Dużą wadą jest to, że komentuje tam stałe grono kilkunastu komentatorów, w większości oszołomów i ignorantów - którzy spamują bardzo długimi tekstami przeklajanymi z innych miejsc.
  • https://www.ekspedyt.org/ - dobry, choć bardzo niszowy portal, wiele ciekawych notek i dociekliwi komentatorzy. Ale niestety mocno nastawiony na religię więc wielu ateistom może się nie spodobać.
  • http://polacy.eu.org/ - portal już całkowicie zaniedbany i zapomniany, ale za to moim zdaniem najlepszy technicznie. Gdyby wszyscy stąd się tam przenieśli, to miałby szansę pokonać w oglądalności ten nowy pudelkowy Salon24.
  • http://niepodległy.pl/ - podobny do tego poprzedniego, ale żywy, aktywny, z ciekawymi artykułami i dyskusjami. Ale też bardzo niszowy.
  • https://www.mpolska24.pl/ - ciekawy technicznie, dobry wizualnie, dużo ciekawych artykułów, niestety bardzo mało dyskusji. Ale desant z Salonu24 mógłby go bardzo ożywić.

       Proszę o Wasze propozycje!

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Covidowa polityka Salonu24 <- poprzednia notka

następna notka -> Fanaberie robotów

Tagi: #gps65, #Salon24, #PortaleBlogowe

Lubię to! Skomentuj68 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale