Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
119 obserwujących
1445 notek
1823k odsłony
749 odsłon

Tajemnicze bliźniaki

Wykop Skomentuj14

1.Dwóch bliźniaków postanowiło odwiedzić babcię. Zdecydowali się, że będą iść piechotą. Pierwszy każdego dnia przechodził siedem mil, a drugi pierwszego jedną milę, drugiego dwie, trzeciego trzy i tak dalej – każdego następnego dnia o milę więcej. Do babcie dotarli tego samego dnia. Ile dni szli?

2.Pewna matka miała synów. Pawła i Gawła urodziła w tym samym roku, tego samego dnia o tej samej godzinie, a obaj mieli tego samego ojca. Mimo to nie byli oni bliźniakami. Jak to możliwe?

3.Dwoje bliźniaków miało urodziny: najpierw starszy, a dwa dni później młodszy. Jak to możliwe?

4.Było dwóch bliźniaków i jeden umarł, zostawiając drugiemu w spadku bardzo rzadki i drogi znaczek pocztowy. Znaczek nie był ubezpieczony, a mimo to nowy właściciel podarł go publicznie. Nie zawarł z nikim żadnej umowy dotyczącej tego podarcia (typu zakład, czy sprzedaż scenariusza itp…), a mimo to sporo na tym zyskał. Jak to możliwe?

5.Pewnego razu dwaj bliźniacy ubiegali się o rękę pięknej córki bogatego szejka. Szejk nie mógł się zdecydować, któremu oddać córkę, więc zorganizował wyścig. Każdemu z bliźniaków podarował wielbłąda i orzekł, że ten, którego wielbłąd później dotrze do najbliższej oazy, te dostanie córkę za żonę. Stwierdził, że mają wystartować o świcie następnego dnia, a sam udał się do oazy, by tam na nich czekać przez wiele dni. Ku swojemu zdziwieniu tuż po świcie zobaczył obu bliźniaków pędzących co sił na wielbłądach do oazy. Jak to możliwe?

 

Państwo nasz dobroczyńca <- poprzednia notka
następna notka -> Bizantyjska Unia Europejska

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale