GPS GPS
1012
BLOG

Wzór sportowca!

GPS GPS Rozmaitości Obserwuj notkę 3
Zbigniew Bródka to wzorowy sportowiec! Takich sportowców potrzebuje Polska! Oczywiście chwała należy mu się za to, że został mistrzem olimpijskim. Zdobył złoty medal – najważniejsze sportowe trofeum.
Ale to nie wszystko za co należy go chwalić. On dokonał tego wyczynu za własne pieniądze! Ponieważ wsparcie państwa było zbyt mizerne, to dodatkowo zebrał pieniądze poprzez dobrowolne zbiórki. Tu jest jego klip, w którym prosi o wsparcie:
 
Tak powinni robić wszyscy sportowcy a wsparcie państwa dla sportu należy całkowicie wycofać! Wszystko co państwo zbiera to zbiera to przy użyciu przemocy. To jest ewidentnie niemoralne by wspierać sport przy użyciu siły. Zbigniew Bródka i inni sportowcy udowodnili, że mogą sobie bez państwa radzić.
Sport to jest zajęcie szlachetne, honorowe - to wyższe wartości kulturowe i cywilizacyjne. Poniżające dla sportowców jest to, że korzystają z pomocy państwa, a zatem aparatu przymusu, który na finansowanie ich treningów zbiera pieniądze stosując niemoralną przemoc. Sportowcy, którzy to robią są godni pogardy, przeczą chlubnym ideałom olimpijskim, które wymagają by wygrywać dzięki sobie, własnej pracy, własnemu wysiłkowi, własnemu zaangażowaniu i ewentualnie dobrowolnemu wsparciu innych. Wszelki przymus jest dla sportu obcy, bo sport to walka i współzawodnictwo zgodne z regułami, które należy przyjąć dobrowolnie. Dotyczy to i sportowców i kibiców.
Walki gladiatorów to nie był sport, bo to były walki niewolników zmuszanych do tego siłą. I tak samo sport traci swoje szlachectwo, gdy takimi niewolnikami czyni się kibiców, którzy są zmuszani przez państwo do finansowania treningów czy zawodów.
Większość Polaków oburza się dziś na to, że obecne państwo niewystarczająco wsparło Zbigniewa Bródkę - że mu nie pomogło. Nie ma się co na to oburzać! To państwo jest oczywiście głupie i wspiera nie tych, którzy na to zasługują, ale tak musi być zawsze! Urzędnicy zawsze źle zainwestują, bo nie inwestują swoich pieniędzy!
Państwo powinno się od sportu odczepić! Przestać finansować sport. Wtedy ludzie będą mieć więcej pieniędzy i sami w sport zainwestują - czego Zbigniew Bródka jest dobitnym przykładem! Gdyby państwo się sportem nie zajmowało, to byśmy takich mistrzów mieli wielokroć więcej!
Grzegorz GPS Świderski

Róbta co chceta <- poprzednia notka
GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości