Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1838 notek
2347k odsłon
  1026   0

Socjalizm nie działa!

Diagnozę większości polemistów dyskutujących o polityce można streścić jednym starym komunistycznym hasłem: "socjalizm tak, wypaczenia nie!"
Większość, nawet popierająca partię rządzącą, zgadza się, że obecny polityczny system opieki zdrowotnej, system edukacji czy ubezpieczeń społecznych to są złe rozwiązania. Ale jednocześnie większość uważa, że wolny rynek w tych sprawach byłby jeszcze gorszy. Ja jestem w mniejszości, która uważa, że wolny rynek to rozwiązanie idealne - i w handlu pietruszką, i w służbie zdrowia, i w edukacji, i w emeryturach. Jest na to miliony dowodów i praktycznych i teoretycznych, ale niestety giną w powodzi socjalistycznej propagandy.
Większość skłania się ku temu, by jeden socjalistyczny model zastąpić jakimś innym socjalistycznym. A spory rządu z opozycją są tylko o to jakim. Wiele szczegółowych rozwiązań jest negowanych lub akceptowanych, żąda się reform w szczegółach, ale ogólna socjalistyczna ideologia, która teraz obowiązuje, większości odpowiada. A zatem to, że system ochrony zdrowia, edukacji i emerytalny są państwowe, totalne, centralnie sterowane, odgórne, umocowane ustawowo, finansowane z podatków, darmowe dla korzystających z niego, a opłacane przez wszystkich pracujących. Jeden płaci drugi korzysta. Tego socjalistycznego fundamentu większość nie podważa.
Moim zdaniem dopóki Polacy nie zrozumieją, że stoją na złych fundamentach, że przyczyną zła jest właśnie to, że system jest państwowy i finansowany z podatków, dopóki nie zrozumieją, że tylko pełna prywatyzacja, wolny rynek i odczepienie się państwa od większości dziedzin, w które się teraz wtrynia to jedyne sensowne rozwiązanie, to się nic nie zmieni. Będziecie się w nieskończoność pultać w reformowaniu socjalizmu, którego zreformować się nie da. Najgorsze w tym jest to, że nawet po ćwierć wieku takiego pultania w Polsce mało kto widzi, że to nie działa. Socjalizm nie działa!!!
Dopóki będziecie twierdzić, że to tylko obecny socjalizm nie działa, ale jakiś inny, lepszy socjalizm by działał, dopóki będziecie twierdzić, że wolny rynek byłby gorszy, dopóty będziecie żyć w biedzie, będziecie chorować i stać w horrendalnych kolejkach po leczenie, system będzie was doił, używał na części zamienne, będzie was zniewalał i hodował jak bydło.
W USA też już jest socjalizm! Tam jest neosocjalizm, a nie żaden neoliberalizm! Koncerny farmaceutyczne są umocowane ustawowo, tak jak banki, firmy ubezpieczeniowe, szpitale, wielkie korporacji etc.... - o ich działaniu decydują ustawy, koncesje, dotacje, patenty - wszystko to tworzone przez państwo. Państwo tym szczegółowo steruje. To, że formalnie firmy są prywatne to tylko taka zmyłka, ściema. Bank centralny jest formalnie prywatny - ale jest w ścisłej symbiozie z państwem. I dlatego jest coraz gorzej.
Dokładnie tak samo było w III Rzeszy, gdzie formalnie przemysł był prywatny, ale w istocie był zarządzany przez władzę polityczną. O III Rzeszy każdy to dobrze wie i rozumie, ale tego, że tak samo jest w USA czy w Polsce nie zauważacie! III Rzesza nie była liberalna, kapitalistyczna i wolnorynkowa i tak samo nie są liberalne współczesne USA i Europa. Unia Europejska to realizacja ideałów, które budował narodowy socjalizm. To są ideały socjaldemokratyczne. Ciągle zmieniamy jedną odmianę socjalizmu na inną i ciągle mamy syf. Zmieniliśmy socjalizm sowiecki na zachodni i to ciągle nie działa. Bo działać nie może, bo to system bezsensowny i absurdalny. Realizujemy utopię, która nie ma prawa działać i dlatego ciągle ją trzeba reformować. A nie lepiej po prostu przestać wdrażać tę utopię? Socjaldemokratyczna utopia nie działa - co widać, słychać i czuć!
 
Grzegorz GPS Świderski

Polska tysiącem Watykanów! <- poprzednia notka

Lubię to! Skomentuj94 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale