Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
128 obserwujących
1604 notki
2039k odsłon
854 odsłony

Głosuję na Korwina!

Wykop Skomentuj32
Pisałem niedawno, że wybory prezydenckie w tym roku są wyjątkowe, bo prawie połowa kandydatów to wolnorynkowcy: Kandydaci antysystemowi.
Wszyscy ci kandydaci, czyli: Janusz Korwin Mikke, Paweł Kukiz, Jacek Wilk, Grzegorz Braun i Marian Kowalski, prowadzą świetne kampanie wyborcze, zawsze sensownie mówią, dobrze się prezentują. Dobrze by było, gdyby po wyborach prezydenckich zawarli jakiś taktyczny sojusz na wybory parlamentarne, które będą już na jesieni tego roku. Dobrze by było, gdyby wszyscy oni i ich zaplecza polityczne startowali do Sejmu z jednego komitetu wyborczego.
Dobrze jest więc zagłosować w najbliższą niedzielę na któregoś z tych kandydatów. Ludzie rozumni, śledzący politykę, nienawidzący obecnego zamordystycznego, socjaldemokratycznego państwa powinni na któregoś z nich zagłosować. Na pozostałych głosują nieświadome lemingi, które kierują się emocjami i medialną propagandą.
Niemniej któregoś wybrać trzeba. Ja wybieram Janusza Korwin-Mikkego. Nie wybieram za to jaką kampanię prowadzi, jakie ma spoty wyborcze, jak wypada w debatach. Wybieram go za jego poglądy, które głosi od dziesiątek lat. Wybieram za to, że jest niezłomnym wolnościowcem, że to, co głosi jest najbliżej ideologii libertariańskiej. Wybieram go za to, że jest najbardziej wolnorynkowym kandydatem.
Moim zdaniem wizerunek medialny, to jak się kandydata przedstawia w telewizji, to jak go opisują i komentują dziennikarze, nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Nie ma znaczenia to, co kandydat gada przed kamerami i to, co z tego wytną redaktorzy. To będzie zawsze manipulacja. Nie ma nawet znaczenia to, co kandydat mówi na spotkaniach na żywo z wyborcami. To wszystko zawsze będzie pobieżne i skrótowe potraktowanie każdego tematu.
Liczy się tylko to, co kandydat pisze - w książkach, w felietonach, artykułach. To jest wielokroć lepiej przemyślane i uściślone, to jest bardziej szczere i uczciwe, tego się nie da zmanipulować.
Janusz Korwin-Mikke napisał wiele książek i wiele tekstów, w których precyzyjnie tłumaczący swoje poglądy, w których opisuje skrupulatnie normalny, zdrowy, wolnościowy system polityczny, w których ściśle i naukowo krytykuje obecnie panujący socjalizm.
Żaden inny kandydat wolnościowy tak dobrze i szeroko nie wyspecyfikował swoich poglądów i ich tak mądrze nie uzasadnił, jak to robi od lat Korwin. Dlatego należy na niego głosować. Jest najbardziej przewidywalny ze wszystkich. Jest najbardziej wolnorynkowy.
Dlatego apeluję do wszystkich czytelników mojego bloga - głosujcie na JKM!
 
Grzegorz GPS Świderski
PS. A tak uzasadniałem na kogo warto głosować w poprzednich wyborach prezydenckich: Dlaczego warto głosować na JKM

Dziedziczenie wstydu <- poprzednia notka
następna notka -> Proporcje narzucania poglądów

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale