Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
145 obserwujących
1729 notek
2189k odsłon
  844   1

Wolnościowe podejście do imigracji

W wolnej Polsce, w dawnej Rzeczpospolitej, imigranci nie stanowili problemu, nawet jeśli tworzyli spójne enklawy. Żydzi masowo imigrowali do Rzeczpospolitej, tworzyli swoje gminy, ze swoim prawodawstwem i nigdy to nie był problem społeczny. Problem żydowski wystąpił dopiero gdy się państwo zaczęło rozbudowywać i mocniej ingerować w ludzkie życie - u nas to były państwa obce. Problem żydowski stworzyła głównie Rosja i Prusy.
A potem II RP też miała z tym problem - ale to nie głównie z powodu żydów, ale z powodu swojego socjalistycznego prawa, które albo żydów preferowało, albo gnębiło. W wolnościowym państwie z imigracją problemów nie ma. Mniejszości narodowe, religijne czy nawet cywilizacyjne są pożyteczne w normalnym państwie. I powinny mieć dużą autonomię.
Moim zdaniem podstawowe, elementarne, naturalne, cywilizacyjne prawo każdego człowieka to móc się osiedlić gdzie się chce na całym globie. Jedynym ograniczeniem tego prawa jest to, że musi się z kimś dogadać dobrowolnie i kupić lub wydzierżawić od niego ziemię, dom, czy mieszkanie w miejscu, w którym się chce osiedlić. Jeśli mu nikt nie zechce domu sprzedać lub wynająć, to się nie osiedli i to nie będzie łamanie jego naturalnych praw.
Ale gdy suweren komuś zabrania przejechania przez swoją domenę, albo zabrania osiedlenia się, gdy przybysz znajdzie chętnego do sprzedania ziemi, to taki suweren łamie prawa naturalne człowieka - taki suweren zabraniając jakimś grupom ludzi przejazdu lub kupna ziemi, czy domu, postępuje niemoralnie i ustanawiając takie prawa staje się tyranem, którego można obalić przemocą.
Ale jeszcze głupszy i gorszy jest tyran, który odbiera przemocą owoce pracy autochtonom i oddaje je za darmo przybyszom. Tworzy w ten sposób pasożytów, którzy rozsadzą każdą społeczność - niezależnie od wyznawanej religii. Takimi głupimi, niemoralnymi i szkodliwymi tyranami są współczesne państwa europejskie. Je trzeba obalić, bo narobią takiego bałaganu cywilizacyjnego, że nigdy się z tego nie wyzwolimy.
 
Grzegorz GPS Świderski

Zdjęcia z wakacji <- poprzednia notka
następna notka -> Kompromis imigracyjny

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale