Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1352 notki 1640823 odsłony
GPS, 22 września 2015 r.

Przyjmijmy wszystkich uchodźców!!!

Przedstawiciele rządu Polski właśnie w Brukseli zagłosowali za obowiązkowymi kwotami uchodźców. Każde państwo Unii Europejskiej musi przyjąć do siebie określoną liczbę imigrantów. Polska ma przyjąć od 7 do 9 tysięcy osób.
Rozumiem, że to oznacza, że musimy przyjąć co najmniej tyle. Ale to porozumienie nie wyklucza przyjęcia większej liczby. Więc proponuję by Polska zadeklarowała jednostronnie, że przyjmie więcej uchodźców. Przeciw tym kwotom były Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia. No to w ramach solidarności z nimi zadeklarujmy, że przyjmiemy to co im Unia chciała wcisnąć, a oni nie chcieli. Przyjmijmy wszystkich! Ogłośmy, że każdy człowiek na świecie ma wolny wstęp do Polski bez żadnych dokumentów! Stosowne dokumenty wystawimy każdemu na poczekaniu.
Ale to nie wszystko. Polska to państwo i by je utrzymać trzeba płacić podatki. Mieszkańcy Polski płacą podatki i stąd państwo ma fundusze na swoje działanie. Może wysyłać delegacje do Unii, które tam będą głosować – a to kosztuje.
Polska powinna przyjąć ludzi z całego świata! Mogą u nas zamieszkać i korzystać z całego dobrodziejstwa państwowej infrastruktury. Ale za to trzeba zapłacić! Nie ma nic za darmo. Każdy obcokrajowiec powinien zapłacić podatek za możliwość korzystania z Polski – z naszych gór, jezior, lasów, autostrad i praw ustanawianych przez Sejm. To jest nasze narodowe dobrodziejstwo, które użyczamy każdemu człowiekowi na świecie. Za drobną opłatą. Solidarność na maksa. Humanitaryzm przekraczający wszelkie granice. Dobroć większa niż unijne standardy.
Imigranci nie dostaną u nas żadnych zasiłków. Dostaną Polskę. Dostaną bezpieczne tereny. Dostaną przyjaznych sąsiadów. Dostaną pokój i solidarność. Ale każdy musi za to dobro wspólne zapłacić - oni też. Więc niech przyjeżdżają ich miliony. I niech płacą podatek pogłówny. Wystarczy 100 PLN miesięcznie od osoby. Jak solidarność, to solidarność.
Nie możemy odróżniać ludzi ze względu na rasę, pochodzenie, narodowość czy przynależność państwową. Wszyscy są równi. Wszyscy korzystają z dobra wspólnego to i wszyscy solidarnie powinni na nie łożyć. Nie powinno być tak, że przyjmujemy tylko Syryjczyków, Irakijczyków, Czeczenów czy Libijczyków i tylko przez jakiś okres. Wszystkich ludzi powinniśmy przyjmować po wsze czasy - i pobierać opłatę klimatyczną, tak jak każdy bezpieczny i zdrowy kurort pobiera.
To nie jest mój pomysł, to nie jest moja dobroć i solidarność. To humanitarne, liberalne, wolnościowe, pokojowe rozwiązanie proponował już Janusz Korwin-Mikke ponad 20 lat temu! I to samo mówi do dziś! Dlatego należy głosować na partię KORWiN!
 
Grzegorz GPS Świderski

PS. Oto co wtedy powiedział Korwin w Sejmie:
1 kadencja, 38 posiedzenie, 4 dzień (03.03.1993)
18 punkt porządku dziennego:
Informacja rządu o działaniach podejmowanych przez władze polskie w związku ze zmianą prawa azylowego w Niemczech oraz możliwością napływu uchodźców do Polski.
Poseł Janusz Korwin-Mikke:
    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Informację rządu traktujemy jako rzetelną, natomiast martwi nas moralny aspekt sprawy. Polska powinna w negocjacjach powoływać się nie na to, że nie jesteśmy finansowo i organizacyjnie przygotowani do przyjęcia uchodźców zawróconych z Niemiec, tylko na to, czy jesteśmy moralnie do tego zobowiązani?
    Jak wygląda ta sprawa, przyjrzyjmy się. Przyjeżdża do Polski cudzoziemiec i zaraz wyjeżdża do Niemiec. On z definicji nie może być azylantem, ponieważ prawo azylu może być przyznane tylko w tym pierwszym kraju, do którego zwróci się azylant. My nie możemy więc nawet podejrzewać, że to jest azylant. Jeżeli Niemcy chcą go wydalić, to jest to wyłącznie sprawa między krajem macierzystym uchodźcy a Niemcami. Nas to nic nie powinno obchodzić. Jesteśmy krajem tranzytowym i nie możemy pytać każdego z tych, którzy będą przejeżdżać przez nasz kraj, czy nie będzie prosił o azyl w kraju trzecim. Przecież to jest zupełnie bez sensu.
    Napływ pseudoazylantów do Niemiec spowodowany jest wyłącznie socjalizmem. Niemcy, a w miarę sił i środków także Polska, fundują azylantom i kandydatom na azylantów świadczenia socjalne, co powoduje napływ ludzi, którzy chcą z tych świadczeń korzystać. Domagam się więc, aby ani jedna złotówka z budżetu nie była płacona na jakiekolwiek świadczenia socjalne dla tych ludzi. Azylanci muszą pracować albo znaleźć konkretną rodzinę, która ich przyjmie. Tylko to umożliwi naturalne wtopienie się uchodźców w nasze społeczeństwo. W przeciwnym razie powstaną getta narodowościowe - z przestępczością, narkomanią, bitwami między różnymi narodowościami itd. Nie możemy dopuścić do tego, by emeryci pisali do nas w listach: "Co robić, żeby uzyskać status uchodźcy z Bośni, bo taki uchodźca żyje lepiej niż polski emeryt?" To jest niedopuszczalne.
    Teraz pytanie: co robić z ludźmi, którzy do nas przyjadą i na przykład zechcą uciec z Polski do Niemiec, albo zresztą robić cokolwiek? Jesteśmy przeciwko dyskryminacji jakiejkolwiek grupy narodowościowej. Postulujemy - i po raz drugi domagamy się od rządu, by wziął na serio to rozwiązanie pod uwagę - by wszystkie osoby przebywające w Polsce, cudzoziemcy również, płacili niewielki (niewielki jak na Polaka czy Niemca, ale zauważalny np. dla Rumuna) podatek na utrzymanie policji. Nie widzę powodu, dla którego polska policja miałaby za darmo zajmować się sporami między ludźmi różnych narodowości, którzy nie znają ani języka, ani prawa polskiego. Wymaga to przecież tłumaczy i wiąże się z innymi obciążeniami. Za te pieniądze powinniśmy utrzymać siły policyjne złożone z cudzoziemców, które skutecznie regulowałyby sprawy tych narodowości, dając tym samym przy okazji zatrudnienie najenergiczniejszym spośród tych cudzoziemców. (Jest to stary sposób, panie ministrze, gdy nauczyciel ma kłopoty z klasą, bierze największego łobuza i mianuje go starszym klasy...) To samo trzeba zrobić i tutaj, w przeciwnym razie będą to regulować mafie. W ten sposób będziemy mogli w danym wypadku usunąć pewnych ludzi z naszego terytorium - nie za to, że są Rumunami, Czukczami czy kimkolwiek, lecz za to, że nie płacą podatku. Jeżeli płacą takie podatki, jeżeli zachowują się przyzwoicie i nie naruszają naszych przepisów, niech sobie mieszkają. Nie chcemy tylko, żeby nasi obywatele płacili za nich; niech oni płacą. Na przykład przemycenie obywatela Rosji do Polski, nielegalny proceder, kosztuje w tej chwili około 5 tys. dolarów od łebka. Czy nie lepiej, żeby ci ludzie przyjechali do nas legalnie i wydali te pieniądze w Polsce? Jeśli na dodatek będziemy wydawali i wprowadzali wizy dla tych ludzi, to narazimy się na konflikt z ich państwami, które słusznie podniosą to, że my się domagamy, by naszych obywateli nie obowiązywały wizy przy wyjeździe na Zachód, a jednocześnie domagamy się wiz od kogo innego. Jest to jedyne rozsądne i liberalne rozwiązanie. Dziękuję bardzo. (Oklaski)
PS2. Notki powiązane:

następna notka -> Kandyduję na posła!

Opublikowano: 22.09.2015 22:50.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @ArturZ  Nie znam sytuacji cywilizacyjnej w Hondurasie lub Salwadorze. Zgadzam się w pełni ze...
  • @tichy  Napisałem o tym problemie w notce. Żeglarz z natury wrzeszczy, a sufler teatralny...
  • @KOBIETA KULA "Człowiek bowiem może zmienić tylko siebie." Nie. Człowiek siebie może...

Tematy w dziale