GPS GPS
2293
BLOG

Co jest lepsze: Rosja czy USA?

GPS GPS Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
USA są wielokroć większym agresorem militarnym niż Rosja. Prowadzą więcej wojen, w więcej wojen inwestują, więcej aktywnie wspierają - są najsilniejszym militarnie państwem świata. Mają wpływy i bazy wojskowe dookoła całej kuli ziemskiej.
Dominują nie tylko militarnie, ale też kulturowo i finansowo. Narzucili całemu światu swój system bankowy oparty o fiducjarną walutę z rezerwą cząstkową, co pozwala kreować pieniądz z niczego. Filmy hollywódzkie znane są wszędzie. Kokakolę znają nawet dzicy Indianie amazońscy. USA to rządzące światem imperium. Ale mają wciąż konkurentów i jak się zagapią, to dominację stracą.
Ale tak jest z perspektywy świata. Z naszej perspektywy jest inaczej. Dla Polski wielokroć większym zagrożeniem jest Rosja - ma u nas więcej agentów, więcej powodów by nas podbić, czy uzależnić, bardziej aktywnie nam zagraża niż USA. Ponad wiek nas okupowali jako Rosja carska, a potem prawie pół wieku jako ZSRR. Narzucili nam parszywy socjalizm, który nas zrujnował gospodarczo, kulturowo i mentalnie. Tak głęboko nam go narzucili, że trwa do dziś i wciąż nie możemy się z tego wyzwolić. Zniszczyli doszczętnie polską duszę. Rosja jest naszym odwiecznym wrogiem i nadal jest do nas wrogo nastawiona. Nadal polska szkoła i służba zdrowia są sowieckie, nadal ich leninowskie, czyli socjaldemokratyczne, myślenie dominuje naszą politykę.
Dlatego USA, jako światowy hegemon, są dla nas świetnym sojusznikiem przeciwko Rosji. Dlatego słuszne jest to, że wojska amerykańskie będą u nas stacjonować.
Każde imperium upada, każde mocarstwo słabnie, każda cywilizacja ewoluuje. Dla nas najlepiej by było, gdyby Rosja jako państwo jak najszybciej sczezła, przestała istnieć, upadła, zniknęła z mapy świata. Odetchniemy i my, i Rosjanie. A USA niech sobie dogorywają powoli.
Rozpad obu tych państw będzie słuszny, doby i pożądany. Będzie to z korzyścią i dla świata, i dla obywateli tych krajów. Ale niech się najpierw rozpadnie Rosja. To jest polska racja stanu.

Grzegorz GPS Świderski


Anarchia a synergia  <- poprzednia notka
następna notka -> Fejkowe memy

Tagi: gps65, Rosja, USA, imperium, mocarstwo, polityka
GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka