Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
112 obserwujących 1381 notek 1723693 odsłony
GPS, 13 czerwca 2018 r.

Klapsy

1158 171 1 A A A

       Klapsy to nie jest metoda wychowywania dzieci i nie jest kwestią dotyczącą dzieci. To problem rodziców. Rodzice klapsami wychowują sami siebie. Na dzieci to wpływa ewentualnie tak, że im rodzice siebie lepiej wychowają, tym będą mieć bardziej wychowane dzieci. W pełni wychowani rodzice oczywiście nie muszą się wychowywać poprzez klapsy dawane dzieciom. Ale rodzice niewychowani muszą się tak wychowywać by dawać swoim dzieciom klapsy. Bo jeśli potraktują klapsy jako jakieś tabu, jeśli będą się powstrzymywać przed klapsami bez zrozumienia tego dlaczego klapsy są nieskutecznie, to zaczną dzieci ciemiężyć psychicznie, co wywoła tysiąckroć większą szkodę.

       Ludzie mądrzy, wykształceni, świadomi, wyedukowani nie dają klapsów, bo to jest kompletnie nieskuteczne. Ale ludzie głupi, prymitywni, niewykształceni, których jest większość, działają instynktownie, zwierzęco. Lepiej jest, gdy tacy ludzie wychowują swoje dzieci klapsami, niż gdy zastosują presję psychiczną. Klaps rozładowuje sytuację stresową. Gdy jej nie można rozładować, gdy się nie wie jak inaczej ją rozładować, to stres narasta tworząc długotrwałą toksyczność relacji rodzinnych.

       Dlatego uważam, że klapsy są absolutnie niedopuszczalną metodą wychowawczą, ale jednocześnie nie zgadzam się, by dawanie klapsów zakazywać prawnie. Głupi rodzic, który będzie dostawał mandaty za klapsy, zniszczy swoje dziecko psychicznie. I to będzie większe zło. Oczywiście najlepiej by było, by wszyscy byli mądrzy i nauczyli się tego jak się wychowuje. Ale wtedy żadne prawo dotyczące klapsów nie będzie potrzebne, bo nikt mądry ich nie będzie stosował. Ale póki większość ludzie to głupki, póki działają instynktownie, póki nie uczą się wychowywać, to lepszy klaps niż presja psychiczna. Czyli też prawo państwowe nie powinno się wtryniać.

       I tak jest w większości przypadków - państwo, prawo, politycy, urzędnicy, więcej szkodzą niż pomagają. Współczesne państwo jest najbardziej toksyczną cywilizacyjnie instytucją. Rodzice bywają źli - państwo jest zawsze złe. Lepiej by dzieci były wychowywane przez najgorszych rodziców, niż przez najlepszych urzędników. 

Grzegorz GPS Świderski

Hejt czy chamstwo? <- poprzednia notka

następna notka -> Indeterminizm

Tagi: gps65, klaps, bicie, wychowanie, dzieci

Opublikowano: 13.06.2018 12:30. Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 03:39.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @marita  Zgadzam się z tym, że rządy PiS-u są destrukcyjne. Ale nie zgadzam się z tym, by...
  • @KW123  Też tak uważam - i nawet o tym napisałem...
  • @Apurimac  To dlaczego Niemców, którzy mordowali masowo przedstawicieli własnej rasy, takich...

Tematy w dziale Społeczeństwo