15 obserwujących
180 notek
157k odsłon
  179   0

13 grudnia po 39 latach

najpierw fim z YouTube https://youtu.be/iNqueVYAkNs 

Przesyłam ten link do filmu o stanie wojennym z czystym sumieniem, bo choć dość długi, to jest zrobiony przez apolitycznego redaktora Adama Budkiewicza. I dość dobrze oddaje atmosferę tamtych dni. Jedyną osobą z pośród wspominających związaną z pis-em jestem ja.

Warto, żeby młodzieży pokazać jak się żyło nie tylko bez smartfona i internetu, ale nawet bez Teleranka.

* * *

Za chwilę wychodzę do kościoła św. Mikołaja na Mszę ofiarowaną za śp. Księdza Prałata Zbigniewa Powadę, który opiekował się nami od wiosny 1984 roku, a ostatnią Mszę za Ojczyznę odprawił w czerwcu br. Odczytam tam następującą modlitwę wiernych:


W Niedzielę Gaudete módlmy się za Kościół Święty, by głosił światu radość z nadejścia Zbawiciela.

Ciebie prosimy...

Słuchając słów proroka Izajasza: „dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia” módlmy się za Papieża Franciszka, wszystkich biskupów i księży, aby przeprowadzili nas przez mroki współczesnego świata w świetle Ewangelii, jak prorocy przenieśli wiarę w Boga w czasach bałwochwalstwa.

Ciebie prosimy...

W 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, dzięki któremu ten trudny czas przetrwaliśmy w pokoju, módlmy się za naszą Ojczyznę, by już nikt, nigdy nie przerywał w ten sposób oczekiwania na Boże Narodzenie.

Ciebie prosimy...

Przez wstawiennictwo bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, patrona SOLIDARNOŚCI, który nas uczył jak zło dobrem zwyciężać, prośmy za tymi wszystkimi dziećmi, którym odebrano wówczas ojców przed Świętami, by w imię Bożego Miłosierdzia potrafiły przebaczyć, ale i pamiętać.

Ciebie prosimy...

W modlitwie za zmarłych polecajmy Bogu miłosiernemu śp. Kazimierza Śliwickiego, śp. ks. Zbigniewa Powadę, a także prośmy o pokój wiekuisty dla ofiar stanu wojennego i wszystkich zmarłych na COVID19, a szczególnie dla tych, którzy nie mogli uzyskać posługi kapłańskiej.

Ciebie prosimy...

Módlmy się za nas, zgromadzonych na tej Mszy św., byśmy wsłuchali się w sens słów św. Jana Chrzciciela: "Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak rzekł prorok Izajasz" i sami prostowali swoje ścieżki do Boga.

Ciebie prosimy...


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura